DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Paranın Hanedanları

BiKarıncaBiKarınca Gönderiler: 184
SAYGILARIMLA
HAKAN CERAN
Teşekkür edenler (3)misafir nevres ARS

Yorumlar

• misafirmisafir Gönderiler: 193
    Bir zamanlar cebimde milyonlar, milyarlarla geziyordum.
    Cameron, 1. Savaşı için halkımızdan aldığımız borcun ilk taksidini 1948'de ödedik, ikinci taksidini 2015 yılında ödeyeceğiz demişti. Anlaşılan ödeyemedi istifa ettirdiler.
  • BiKarıncaBiKarınca Gönderiler: 184
    Bu videoyu Ahmet ağabeyin son yazısında bahsedilen paranın hanedanları üzerine paylaştım. Hani bunların son yüzyılda çalışma prensiplerini, genel anlamda tanımanın faydalı olacağını düşündüm.
    Teşekkür edenler (1)nevres
    SAYGILARIMLA
    HAKAN CERAN
    Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası yıl 1931 , videoyu seyredipte bankanın sahiblerini soran olmaz.
    Teşekkür edenler (4)nevres BiKarınca Azer ARS
  • nevresnevres Gönderiler: 309
    Kimdir?Türkiye'nin nasıl kuruldu ya da 1. Dünya savaşı bitiminde devletler nasıl kuruldu desek hedefe daha çok yaklaşırız sanki?
    Teşekkür edenler (1)misafir
    O konulara girmeyelim (!)
    5000 yıllık Türk devleti planlı şekilde yaptı. Türkiye kuranlar Türk derin devletinin adamlarıydı.
  • nevresnevres Gönderiler: 309
    Sen kızcaksın ama masonluk(masonluk devlet değil ama örnek) gibi kompleks ve başarılı olmasada bir devlet geleneği olmuş olabilir.Eski türklerde akıllı adamlar illaki varmıştır.Devlete etkileri ya da devlet kurulurken destekleri alınmıştır.Sonuçta tesadüfen devlet kurulmaz?Ben demiyorumki kukla gibi devleti yönetmişler ama yön verdikleri zamanlar olmuştur.5000 yıllık olması ise imkansız.Her devlet yıkıldığında o aklın da yıkılması gerekir ve aynı zamanda birden çok türk devleti olmuş hepsini aynı anda mı yönetmişler.Eğer böyle bir akıl olsaymış zaten şu an Türkiye süpergüç felan olurmuş heralde.Kısacası toplumu düşünen zeki adamlar illaki devlete yön vermiştir.Osmanlının son zamanları ile de ipleri yabancı devletlere kaptırıp tarihe gömülmüştür.Belki şu an öyle bir yapı kurulabilir ama ne kadar doğru ya da başarılı olur bilemem.Hee birde Zülkarneyn diye geçen kişi Türkse o da bazı girişimlerde bulunmuştur.
    Teşekkür edenler (1)BiKarınca
    Ben gerçeklerin taraftarıyım. Her devlet akıl adamları ile kurulur. Senin dediğin gibi bütün devletleri bir oluşumun yönettiğine inanmak konusuna kızıyorum. Yoksa topluluk olmadan devlet olmaz. Mesala 15 Temmuz yeni bir topluluğu oluşturdu. Bunun öncesi hendek savaşına dayanır. Bu 15 Temmuz'un yeni topluluğun akil insanları devleti ona göre şekillendircekler. Son bir çarpışmadan sonra herkes bu yeni devleti benimsiyecek.
    Son çarpışma dememin sebebi 15 Temmuz'u kontrollü yaparız düşünenler . Yeni toplumu hiçe saymışlardı. Bazı adamlarını yeni topluma kahraman gösteriyorlar. Zamanı geldiğini düşündüklerinde kahraman çıkarttıkları ile yeni toplumu bölüp tekrardan hakimiyet sağlarız hesabındalar.İşte son çarpışma ozaman olacak. Tabi sahaya sürecek kitle bulabilirseler.Bulurlarsada tamamen ifşa oldukları için yeni devletin ömrü 500 seneden aşağı olmaz. Tabi bunlar benim yorumum. Ozamanki insanların psikolojisi önemli. Tırsarlarsa eski düzenin insanlara İtiat etmeyi kabul ederlerse o zaman ne eski devlet kalır nede yeni devlet.
    Teşekkür edenler (2)BiKarınca hakimbeyaz
    Vatanı, dini namusu için 1,500,000 insan ŞEHİT olmuş. Kahraman olarak Atatürk çıkarmışlar. Oda kalkmış dini,namusu, vatanı paramparça etmiş.
    İnsan aynı hataya ikikere düşmez. Düşüyorsa zaten ona herşey müstehaktır.
  • AzerAzer Gönderiler: 419
    vatan icin sehit olan adi ustunde vatan icin sehit oluyor ataturk ve ya erdogan icindiyil, savasa giden herbir Turk kendini, kurulan oyununlarin harcanan askeri insani gibi diyil, ALLAHIN askeri ve kulu oldugunu iman ediyi icin gidiyor,  dunyanin kanunu ve sistemi budur,kimi nefsini yenicek kimide yenilicek,kimi gormediyi duymadigi  kimide gozleri gorduyu kulaklari duydugu guclu ve kuvetli insanlardan korkub boyun eyicek, kimide ne gordukleri nede duyduklari asil guc ve kudret sahibinden korkub buyun eyicek ve guvenecek, kimi kendini soylu ve akili,kimi side kendini soylu kopeyi gozunde gorucek, biz Turkler guclu akili ve kudreliyiz, ben kuclu akili ve kudretli oldugumuza ingilis dediyi icin diyil, ALLAH in resulunun dediyi ve tastik ediyi ucun inaniyorum ve guveniyorum, birakin seytani oyun kuranlar ve onlara hizmet edenler isleriyle olsunlar, onlarin boyun eydikleri seytanin bile ALLAH in kurdugu oyundan haberi  yok
    Teşekkür edenler (3)BiKarınca misafir Cengizhan_29
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .