DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Mektup32: Atatürk ve Roldschitler Üzerine

AhmetYozgatAhmetYozgat Gönderiler: 285

Sevgili kardeşlerim... 

Temmuz ayının son birkaç günü İstanbul'da olduk. Tabii ki bir grup kardeşimin arzusu doğrultusunda. 

Toplantının son gününde deüç saati geçen bir toplantıda konuşmacı oldum. Konuşmanın birinci konusu, "Biz (ben diye okuyun lütfen!) kimiz?" sorusu üzerine bina edilmişti. Ve bu bölümde, kendimi tarif ederken kullandığım; "Ümmi, Hanif ve Turkuvaz Müslüman kavramlarından ne anladığımı ve ne anlatmak istediğimi açıklamaya çalıştım; bu arada "Gnostizm" felsefesi de konunun bir parçası olarak izah edildi ki daha önce bu kelimeyi, bir videoda Kur'ani kaynaklı "Saabilik" sözcüğüyle izah etmiştim. Aynı izah anlayışım sürüyor yani Saabilik, Gnostik özellik taşıyan bir Teollojik yöneliş olarak hala mer'i yeryüzünde.

Konuşmanın ikinci bölümünün konusu başkaydı. Lakin zaman darlığı nedeniyle oraya girilmedi. Sor-Cevap şeklindeki üçüncü bölüme geçildi. Söz konusu bölümde, Osmanlı'ya dair uzun ve Atatürk'e dair iki cümlelik bir pasaj geçti. Bu arada söz konusu toplantının canlı olarak yayınlandığını da söyleyeyim unutmadan. Şu anda da kayıtlı olduğunu ve dinlenmeye devam edildiğini de ekleyeyim. 

"Atatürk ve Roldschitler" başlığı altında, söz konusu toplantı, kardeşlerim tarafından masaya alındı ve tartışıldı. Bu nedenle Orada yazılanları, merakla sonuna kadar okudum. Zahmet edip sohbete katılan tüm kardeşlerim; hepinizin kalemine sağlık, aklına kuvvet... Son göz atışımda gördüm ki tartışma, artan bir ivmeyle kızışmakta... Hatta "Edepli ve edebi" ölçümüzü de aştığını söylemem mümkün. Malum, Forumuda yer alan bu volümdeki tartışmalardan memnun olmuyorum. Yani konunun karşılıklı yazışmasından değil, hakaret eğilimine evrilmesinden... Zira bidayette bu Forumun ,"kavga öncesi tartışma alanı" olmasını amaçlamamıştım hala da fikrim değişmiş değil. Buradaki ereğim,karşılıklı bilgilendirme olması yönündeydi, bundan da vazgeçmiş değilim. Yukarıda herkes, diyeceğini dedi ve fakir de demek istenen özü anlamış durumdayım. Sevgili Nevres'in şu cümlesi tartışma/hasbihalin sonuydu bence: "Ortalarda bir yerde dedi ki Nevres: "Ahmet abi, açıkca belirtsin kendini."  Çalınan bitiş düdüğü işte bu!

Tabii ki "Ahmetabi, açıkça belirtecek kendisini, fikrini vedüşüncelerini. Kanaatimce kasıt olmadığı halde; "Gizli ajanda"mız olduğunu sanacak kadar "bizi tanımayan ya da yeni tanıyan” kardeşlerime cevap olsun diye ortaya koymayacağım düşüncelerimi. Anlaşılan; eksiklik söz konusu. Anlatacaklarımla eksik kalan kısmı tamamlayacağım.  Bunu vazife addediyorum.

Bu noktada istirhamım, "fikirlerimin beni bağladığı, şahsi doğrularım olduğu ve kitle açısından yanlış tanımlanabileceği hususunda da bir ön kabulümün bulunduğu, bana ait doğruların yanlış olduğuna inanalnarı ikna etmek gibi bir arzumun olmadığı yani bunca çabama rağmen kimseyi inandırmak gibi bir düşünce taşımadığımın bilinmesidir. Ve birde: Ola ki yapacağım açıklamalardan sonra yapılacak tenkit ve tartışmalarda adımın geçmemesi... Ortaya konulan fikriyat da nlaşılamayan/anlatamadığım kısımların, samimi sorular olarak yazılması dışında, fakiri tartışma zeminine ve anlamsız polemiğe çekme gibi bir niyet taşıyan ifadelere karşılık vermeyeceğimin de bilinmesini isterim.

Malum, internet üzerinden fikir beyan ettiğim bunca zamandır, geleneğimin tartışma olmadığı ve kimseyle ağız dalaşı yapmadığım ortada. Bununla birlikte, videolarımı ve yazıları mı da şahsıma sorulan sorular üzerine bina ettiğim de biline geliyor.

Kısacası, soru sorulmasından gocunmayan biriyim; lakin kolumdan tutulup polemiğe çekilmemden de hoşnut olmam. Bundan sonrasında da muhataplarımdan bu tercihime uyulmasını önemle arz ederim.

Bu bir "Ev Sahibi" dileğidir. Muhterem misafirlerim malumunuzdur ki hem de evini "özgür" kılmış bir ev sahibi... 

Hepinize sevgi ve saygılarımı sunar; evimde, eviniz gibi rahat etmenizi canı gönülden dilerim. Bununla beraber, evimin minnacık kurallarının olduğunu bir kez daha hatırlatırken, misafirperverliğim sebebiyle mahcubiyet duyduğumu bilmenizi isterim.

En kısa zamanda görüşmek üzere; DD'nin yazı ya da videolarında...

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .