DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

AYHAN OĞAN VE YENİ DEVLET

Ayhan Oğan denen eski bir akp'li müptezel yeni devlet kuracaklarını açıklamış.2023 hedefi denen şeyin ne olduğu ayyuka çıkmaya başladı.Akp'nin gizli kuruluş esaslarını bilmekteyim.Bunlar zamanı gelince açıklayacaktım.Artık zamanı geldi.Yakın bir zaman da konuyla ilgili yazı yazacağım zaten.
1.Anıtkabiri yıkmak.
2.Devletin üniter yapısını değiştirerek,Erdoğan'ı Atatürk seviyesine yükseltmek.
3.Devletin bütün kurumlarını ele geçirmek. ( Bunu gerçekleştirdi )
4.Osmanlıyı geri getirerek.Ilımlı İslam cumhuriyetine geçiş yapmak.
5.Devletin laik düzenine son vererek Şeriat düzenine geçirmek.
6.Atatürk'ün bütün büstlerini yıkmak ve unutturmak.( Yapmaya çalışıyor )
7.Ders kitaplarından Atatürk ismini çıkarmak ve onu darbeci gibi göstermek. ( Bunu gerçekleştirdi )
8.Türbanı siyasi simge olmaktan kurtarmak.Bütün kurumlarda geçerli kılmak. ( Bunu gerçekleştirdi )
9.Diyanet işlerine şeyhül-islam'lık görevi vermek.Ve resmi nikahı kıymasını sağlamak. ( Kısmen gerçekleştirdi )
10.Yeni bir bayrak ve yeni bir devlet ismi kurmak.
11.Başkenti İstanbul yapmak.
12. 16 Nisan Referandumundan sonra bu hedefleri gerçekleştirmeyi gizli toplantıda kabul etmek.
13.Başkanlık sistemiyle dikdatörlük kurmak.Ve ötekileştirme yaratarak Atatürkçü kesimi ezmeye çalışmak. ( Uğraşıyor )
14. 30 Ağustos'u 23 Nisan'ı 19 Mayıs'ı Ulusal bayram statüsünden çıkarmak. ( Kısmen başardı )
15.Ulusal değerleri ( İzmir marşı gibi ) bir çok değeri halkın gözünde küçük düşürmek. (  DENEDİ FAKAT BAŞARAMAZ )
16.Hasan Akar gibi Yavuz Bahadıroğlu gibi müsvetteleri kullanarak Atatürk'ü toplum nezninde küçük düşürmek.( DENEDİ BAŞARAMAZ )
17. 15 Temmuz da bir güç gösterisi yapmak.Toplumun refleksini merak edip zemin oluşturmak istedi ( Bunu gerçekleştirdi )
18. 15 Temmuz da Halkı kasten sokağa davet ederek Türk tarihini kendinden başlatmak istedi. ( DENEDİ BAŞARAMAZ)
Uzun olmasın diye sayamayacağım yüzlerce hedefi var.Ancak bunları gerçekleştirmek demek,bu ülke'nin gizli kodlarını çiğnemek ve Ulusal tabanı çiğnemek demektir.Bunu gerçekleştirmeye yeltenmesi iktidarı kaybetmesi anlamına gelir.Bu ülkeden Atatürk ismini silemezsiniz.Boşuna uğraşmayın.Yazık olur size... Ve bu Ayhan Oğan'ın sözlerini eleştiren bir tane akp'li yok piyasada.Niye yok ?.Çünkü bu adam akp'nin içinden çıkmış biri.Akp'nin kuruluş amaçlarını çok iyi biliyor.Devlet Bahçeli'nin de aklı yeni başına geldi.Şimdi kafasını taşlara vuruyor niye 16 Nisan da evet dedim diye.Ancak iş işten geçti.Adamın yazdığı tweetler ortada.Şimdi bu tweetlerden sonra akpliler tepki yapıyor adama.Zorunuzamı gitti adam böyle konuşunca.Evet verdirtmeyi biliyordunuz.

Herkes aklını başına alsın.Türkiye Cumhuriyeti ; Laik,demokratik,sosyal bir hukuk devletidir.Atatürk değerlerini esas alan bi devlettir.Bunu değiştirmeyi bırak,yeltenseniz dahi bu ülkede nefes alamazsınız. !!!

Herkes Haddini bilecek !!!

«1345678

Yorumlar

 • AzerAzer Gönderiler: 633
  Ati binen anadolu cocuklari uskudari gecdi, senin haberi yok qaliba
  Teşekkür edenler (3)BiKarınca SarkKervani celalyuruk
 • HakanKutalmisogluHakanKutalmisoglu Gönderiler: 20
  Ağustos 2017 düzenlendi
  ya yemin ederim senin yazıları fıkra niyetine okuyorum... Senin bu platformda yazmanı istiyorum. çünkü moral kaynağımsın teşekkür ederim. 
  Maddelerin içindeki çelişkilere hiç değinmeyeceğim.
  ama maddelerin yanına başardılar veya kısmen başardılar yazıpta aşağıya ''Herkes aklını başına alsın.Türkiye Cumhuriyeti ; Laik,demokratik,sosyal bir hukuk devletidir.Atatürk değerlerini esas alan bi devlettir.Bunu değiştirmeyi bırak,yeltenseniz dahi bu ülkede nefes alamazsınız.'' diye not düşmen... tam bir kılıçdaroğlu tavrı ve zihniyeti... 
  kardeşim ciddi ve samimi bir şekilde söylüyorum; sizden böyle hep bir iki tane olsun be. aramızda bulunun yani... sizede ihtiyacımız var. zira gün yorgunluğu, kafa karışıklığı derken ihtiyaç olduğunda sizi şu rahatlama noktasında kullanalım işe yarıyorsunuz.
 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 662
  Ben cevap yazmıyor bu arkadasa. .ama hakan kardeşim güzel teşhis koymuş. .fıkra gibi..hahaha
  Teşekkür edenler (1)nevres
 • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 434
  Ağustos 2017 düzenlendi
   Bu konuyu kısa makaleler şeklinde götürelim isterim. Ayhan OĞAN' ın söylediği yeni devlet mi kuruluyor ? başlığı çerçevesinde  konuyu  değerlendirirken sürekli katılım ve yorumlarla konu şekillenirse faydalı olur kanaatindeyim.

  Türk milleti kadim tarihinden bu yana sürekli devlet kurup devlet yıkmıştır. Bu konuda oldukça derin bir geçmişe sahiptir.Bundan korkmak veya çekinmek yersiz ve gereksizdir.  Konu ile ilgili mahir bir geçmişe sahip bu millet ayni zamanda sistemler kurmak işletmek ve tıkanan sistemleri de  revize etmek üzerine çok yeteneklidir. Nizamülmülk' ün kurmuş olduğu ordu- devlet  sisteminden bu yana adı geçen sistem birçok değişikliğe uğrayarak günümüze kadar gelmiştir.
  15 Temmuzda yaşanılan o menfur darbe girişimi bize göstermiştir ki Türk milleti darbelerden çok çekmiştir. Bu konuyu sadece 50-60 yıl üzerinden değerlendirme yerine son 350-400 yıl üzerinden değerlendirmekte fayda var. Özellikle osmanlı da ordu nasıl kurulmuştu ve şekillenmişti. ordu devlet ve ordu millet dengesi nasıl kurulmuştu ? Terazinin bir kefesinde olan ordunun şekli ve yapısı diğer kefesindeki millet ile nasıl dengelenmişti ? bu denge ne zaman ve nasıl bozuldu ? kırmadan dökmeden, sataşmadan  konuyu bu minvalde değerlendirerek masaya yatıralım diye düşünüyorum. Devlet sistemi içindeki sadece ordumu, elbette değil,  diğer unsurlarda da sistemin tıkanan yerlerine neşter atılmalı mı ? sizce nereler olabilir ? Bunu polemik konusu yapmadan  değerlendirmelerde  fayda mülahaza ediyorum.  Ayhan OĞAN' ın söylemiş olduğu yeni bir devlet kuruluyor cümlesinin aslında yapılanları tam olarak karşılamadığını, Ayhan OĞAN' ın çıkışının yanında olduğumu belirtmek isterim. Sadece söylemde sapma olabileceği  kanısındayım.   

 • Karatoprak_ygtKaratoprak_ygt Gönderiler: 116
  Aslında kimseye cevap vermeyecektim.Lakin hakimbeyaz sana cevap vermek istiyorum.Türk Milleti devlet kurmakta derin bir geçmişe sahiptir doğrudur.Lakin şu anda böyle bir oluşum tamamen Avrupa'nın istediği bölünmeyi sağlayacaktır.Zaten böyle bir düşünce baştan sakat bir düşünce.Zira bu devlet'in kuruluş esasları çok nettir.Bunu değiştirmek için yeni bir bayrak ve devlet ismi lazımdır ki.Bunun gerçekleşmesi hem mümkün değildir hem de Ay yıldız bayrak için şehit olmuş tüm kardeşlerimize ihanetdir.15 Temmuz'a girmeyeceğim o konuyla ilgili görüşlerim zaten bellidir.Halk'ı kullanarak bir zafer uydurulmuştur.350 Yıl öncesinin dünyası ile şimdiki dünya bir değil.Ozaman ki Avrupa devletlerinin yönetim biçimi ile Osmanlı'nın devlet biçimi uyumluydu.Sadece Babadan oğula geçen düzen hariç.Osmanlı Devleti bir Türk İmparatorluğudur burası kesin.Lakin devlet yönetiş şekli,ordu düzeni ve tüm herşey asla Türk İmparatorluğu yapısını yansıtmamıştır.Cengizhan ve Timur'un Askeri,Politik,Ekonomi yönetim şekli çok daha farklıydı.Ayrıntıları uzun olur.
  Devleti değiştirmek için olağan üstü bir durum şarttır.Şu anda öyle bir durum mevzu bahis değildir.Öyle bir durum olsa dahi bu saatten sonra bu milletin ve devletin böyle bir risk alması saçmalık olur.Bizim amacımız devamlı ileriye gitmek gelişmek olmalı.Osmanlıya özenmeyin.Osmanlıdaki ordu düzeni demişsin.Yeniçeri isyanlarını duydunmu hiç?.Yani o düzen hiç birşeyi ifade etmez.Yani ordu ve millet dengesi yokdu.Sen kaç kere Viyanaya gittin feth edebildinmi?.Niye edememişsin hava muhalefetiymiş :)) Çocuklar güler.Sistemin tıkanan yerleri yok.Sistemi tıkayanlar var.İşte anlamadığınız nokta bu.Tıkayan da akp hükümetidir.Bu ülke'nin en büyük zararı bu adamların iktidarda olmasıdır.

  Yani bu ülkede siz istediğiniz gibi at koşturamazsınız.Ayhan Oğan'ın idamla yargılanması gerekirken sen adamın dediklerine katılıyorum diyorsun.Vatana İhanet ediyorsun.Başkanlık sistemide bir oyundu.Hollanda krizide ,15 Temmuzda.Allah bana ruhsat verirse hepsini anlatacağım.Bu toprakların üstünde başka bir ülke kurmanız söz konusu dahi olamadığı gibi en ağır şekilde bunun karşılığını alırsınız.Siz sadece Anayasada yazan 6 maddeyi değiştirince bu devlet yapısını değiştireceğinizimi sanıyorsunuz.Derin Devlet buna izin verir mi ?.Ululsacılar buna izin verir mi ?.Çünkü bu ülke'nin bir de kimsenin bilmediği Anayasası var.Ayrıntılarına girmeyeceğim.
  Düşüncem şu ki aklınızı inşallah başınıza alırsınız.Bu ülkeyi nasıl daha iyi yerlere getiririz biz onları düşünelim.Hep birlikte daha güçlüyüz.Ancak kurucu değerlere saygılı olarak ve yeni devlet safsatalarına inanmayarak daha güçlüyüz.
 • ISO-CANISO-CAN Gönderiler: 298
  Ağustos 2017 düzenlendi
  Neyse yine yazdim bi dolu kaba saba soz sildim. Sen nerenden uydurup da yaziyon yok bayrak degistirilecek bilmem ne diye. Sana yazacak kufurden baska bisey gelmiyo aklima cunku 1 tane gercek bisey yok icinde hep komplo teorsi hep hayali yalan. Sana ancak kufur edilir oda stres atmak icin baskada biseye yaramazsin.
  Teşekkür edenler (2)nevres SarkKervani
 • ISO-CANISO-CAN Gönderiler: 298
  Keske suan buram buram tehdit kokan yazini okurken allah bana bi guzellik yapsada senle karsi karsiya gelsek.icimdeki biriken butun kini sana kussamda gorsen adam nasil tehdit edilir uzayli evladi. Sinirden telefonu duvara calasim geliyo senin yazilarini okurken.
  Teşekkür edenler (1)nevres
 • Karatoprak_ygtKaratoprak_ygt Gönderiler: 116
  ISO-CAN tartışa tartışa doğru yolu bulacağız.Tayyibe taptığınız için oluyor bütün bunlar.Yavaş yavaş aşacaksınız acele etme.Anlıyorum senin duygularını.Ayrıca senin tehditlerin ve küfürlerini kaale almıyorum.Zaten yanlış olduğunu gördün ve sildin problem yok.Aslında bizim bu başlıkta ortak noktada buluşmamız lazım.Ben anlayamıyorum sizde ki sorunu.Çünkü hepimizin ortak değeri Vatan,Bayrak ve Devletin bekası.Bu adam Bayrağa ve Devlete ihanet etmiştir.Sizin benimle aynı görüşte olmanız gerekir.He söylediğim şey ''Gerçek Türkiye ancak gerçeklerin konuşulup farklı görüşteki insanlara saygı duyulduğu an ortaya çıkacaktır''.Bu söylediğimi aklından çıkarma küçüğüm.Saygılar.
 • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 434


  Türkçe sözlükte, yıkmak kelimesinin anlamı  "kurulu bir şeyi parçalayarak dağıtmak, bozmak, tahrip etmek" olduğu yazıyor.
  Ayhan OĞAN' ın söyleminde sapma olabileceğini söylemiştim. Açalım biraz
  Yeni bir devlet mi kuruluyor elbette hayır. Peki olan nedir. Devletin derin yapısının yeniden oluşturulmasıdır.
  Bunun da lideri sayın Cumhurbaşkanımız dır.
  Lakin kavram kargaşası yaparak bir kör döğüşüne girmek kimseye fayda sağlamaz.
  Hiç kimse yeni bir devlet ve bayrak arayışında  değil. Allah bu millete bir daha yeni bir istiklal marşı da yazdırtmasın. Senin gördüğün ve adını söylemek istemediğin kaos  iç karışıklık ve bölünme riskini gören gözler gibi bizlerde, devlette elbette görmekte ve ona görede önlemini almakta.
  Ekim ayı ile birlikte 16 Nisan Referandumunda alınan kararlar doğrultusunda torba yasalar ve düzenlemeler meclise getirilerek yeni sisteme doğru yelken açılacak. Burada bir sıkıntı yok. Fakat Devletin derin yapısının da değiştirilerek Anadolu ümmilerinin iş başı yapma zamanı gelmiştir.  Bunda korkulacak veya paniğe kapılacak bir durumda yok bilakis sonuna kadar desteklediğim de bir durumdur. Çünkü hertürlü değişikliği yap ama devletin derin yapısına dokunma demek kargaları bile güldürür. 

  Eski Türkiyecilerin, psikolojik harp koalisyonunun lügatında YAPMAK YOK, YIKMAK VAR. 
  Bugün başta CHP, HDP-PKK, Marksist-Leninist-Sosyalistler-Batı'ya eklemlenmiş Büyük Sermaye parçaları, Batı'ya beynini kiralamış bazı medya organları ve derin mahfillerin 2019 hazırlıklarına bakınca görüyoruz ki; o günden bu güne zihniyette değişen bir şey yok. CHP zihniyetli kafalar YIKMA peşindeler. Oysa muhalefet olmak demek "düşman" olmak değildir. Böyle bir "muhalefet sistemi" kabul edilebilir mi?
  Genel kabul şöyledir: "Demokrasi"nin bir ayağını seçilmiş iktidar oluştururken, diğer ayağını muhalefet tamamlar. Bugün öyle mi? Başta CHP, HDP (PKK) olmak üzere derin mahfiller İKİ SURATLI Batı'nın izdüşümü olarak varlık gösteriyor; toplumsal ve siyasal itirazları küresel güç merkezlerinin çıkar ve hesaplarına göre yönlendirmekte beis görmüyor.
  Küresel güçlerin vizyonuna uygun davranan yıkıcı muhalefeti,  'Kaos senaryosunun siyasi figüranı: Kemal Kılıçdaroğlu'  "Yapılmak istenen şey apaçık. Kontrollü Kaos'la zemin hazırlamak... Akabinde. CHP bu yolda Gezi'nin önünde ve arkasında oldu.
  'Adalet yürüyüşü' devam ederken, CHP eski sözcüsü, 'Bu yürüyüş Gezi'nin bir devamıdır' dedi. Gezi kalkışmasının arkasında kim varsa 'adalet yürüyüşü'nün arkasında da onlar vardı! Niyet aynı.
  Oyuncular aynı. Senaryo bir kaos senaryosu..."
  CHP-HDP-MERAL AKŞENER SAHNEDE: CHP'den sonra HDP (PKK) sahneye sürüldü. Diyarbakır/İstanbul parklarında ADALET NÖBETLERİ tutuyorlar. İzmir ve Van'da devam edeceklermiş. MERAL AKŞENER -ÜMİT ÖZDAĞ BEYKOZ'DA buluşmuşlar.

  Yeni bir devlet kurulmuyor, yapılan tam olarak derini ile sığı ile devletin yeniden yapılandırılmasıdır. işte bu noktada KHK ile birçok değişiklikler yapılarak amaçlanan hedef gerçekleştirilmiştir. Buna sende bende senin gibi ulusalcılarda CHP, HDP-PKK, Marksist-Leninist-Sosyalistler de sadece ama sadece bakıp izliyorlar. Hiçbir şey yapamadan çaresiz ve aciz bir şekilde. Üzgünüm yapacak bir şey yok. Fakat bu değişimi Yeni devlet kuruluyor diyede farklı bir anlam ve kavram yükleyerek  yukarıda verdiğin örneklerle de betimlemeye çalışmak bir kandırmacadır. Fakat artık  millet bu ve benzeri oyunları görüyor ve ona göre de puanını veriyor.

  Teşekkür edenler (2)BiKarınca Cengizhan_29
 • BiKarıncaBiKarınca Gönderiler: 224
  Hepsini geçtimde bayrak niye değişiyormuş onu anlamadım. Üçüncü Selim'den beri ay yıldızlı al bayrağı kullanıyoruz. Cumhuriyet kurulduğunda bile değişmemiş. Senin hezeyanların doğru bile olsa bayrak değişmez. Rahat ol!
  Teşekkür edenler (2)hakimbeyaz SarkKervani
  SAYGILARIMLA
  HAKAN CERAN
 • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 434
  Ağustos 2017 düzenlendi
  Devlet Beyinde karşı olduğu nokta olayları senin yukarıda sırladığın 18 maddelik pencereden bakarak değerlendirme gafletine düşülmesidir. Yoksa onunda isteği ve önerisi doğrultusunda yapılan değişim ve dönüşümde herhangi bir sıkıntısı yoktur. o nedenle açıklamasında konuyu Nizamülmük' den alarak açıklamış ve fikrini söylemiştir. Bu kadar hassas ve adeta bir varoluş veya yokoluş kadar önemli bir konunun magazinsel yönü ile ilgilenmek değildir.
  Sen şükret ki ben osmanlıya kadar gittim devlet bey ise konuyu Nizamülmülk' e  kadar  götürmüştür. Birbaşkası çıkar konuyu Mete' ye  kadar götürebilir. Bunda bir problem yok. Türk milleti kadim bir millettir. sistem kurma ve yönetme üzerine de dünyada eşi ve benzeri görülmeyen bir millettir. ABD bile osmanlının eyalet sistemini dikkatlice incelemiş ve gerekeni almış iken benim bir osmanlı evladı olarak atalarımın sistemini inceleme ve gereğini yapmamda ne beis olabilir ki ? 

  Teşekkür edenler (2)Cengizhan_29 BiKarınca
 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 662
  Aaa derin devlet ten bahsetti. .şok şok şok. .

  Hani derin devlet yoktu. .
  Teşekkür edenler (1)nevres
 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 662
  Biz premium lige çıkalım deyoz. .
  Bunlar Çırçır spor lige devam edelim deyo. .

  Aradaki fark bu..
  Teşekkür edenler (1)nevres
 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 662
  Bu Ayhan Ogan danasi nerden çıktı. .
  Ulan millet laf arıyor. .
  Bak uyurgezer kemal bile çıktı ortaya..
  Hapisteki haber gönderdi. .yer değişelim diye. .tutuştu. .

  Her şey i anladım ama su cübbe sarikli polis işi. Yahu nerden bulurlar bu mlz ..montaj bu..yoksa adamı kandirmis olmasınlar. .
  Teşekkür edenler (1)Azer
 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 662
  Bu yikamatik arkadaş bizim kafamizi yıkıyor. .

  Ama kendisini tebrik ediyorum onun sayesinde forum a kan geldi..

  Muhalefet her yere lazım mis kardeşim. .
  Sen
  Böyle yikamaya devam et. .
  Teşekkür edenler (1)celalyuruk
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .