DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber

AYHAN OĞAN VE YENİ DEVLET

124678

Yorumlar

• hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 2963. Derece
    Tamam. Peki Atatürk' ün Çankaya köşkünde kızağa çekilmesi ve ölümüne kadar giden süreçte ve sonrasında derin devlete yani kurtuluş mücadelesi veren Rasuhi bey ve sonrasındaki derin devleti nasıl tarif edebilirsin ?
    Ağustos 10 düzenlendi
    Atatürk' ün ölmeden önce bıraktığı bir mektuptan söz ediliyor. ölümünden 50 yıl sonra açıklanacaktı.lakin açıklanmadı. senin tahminine göre o mektup da  derin devletin kodları yazıyor olabilir mi ? Ben şahsen öyle düşünüyorum..
    Teşekkür edenler (1)YikaG
  • YikaGYikaG Gönderiler: 833. Derece
    Resuhi bey  ölümüne kadar derin devletin başında yer aldı.Akabinde İsmet İnönü'nün atadığı ismini bilmiyoruz bu kişi mason da olabilir !.Bu kişi Celal Bayar'ı kontrolü altına aldı.Ona nefes aldırmadı.Ancak şunu da söyleyeyim; Atatürk öldüğü zaman İsmet İnönü Başbakan bile değildi.Biri demiş Atatürk İsmet'i atadı diye.Öyle bir şey yok.İsmet İnönü iyi bir asker lakin iyi bir siyasetçi değildi Atatürk bunu çok iyi biliyordu.Ancak kurtuluş savaşındaki başarıları çok çok önemlidir İnönünün.Gel gelelim 1946 yılındaki şaibeli seçiminide çok fazla eleştiririm.Derin Devlet Adnan Menderes'i de denetim altına aldı.Adnan Menderes'in idam sebebi ne biliyormusun burası çok önemli 27 Kasım 1954 dü sanırım '' SİZLER ANAYASAYI DEĞİŞTİRİP HİLAFETİ BİLE GETİREBİLİRSİNİZ'' bu sözü Meclis kürsüsünden söyledi.İŞTE BU KIRMIZI ÇİZGİDİR !.Erdoğan yapsa aynı karşılığı alır.Çünkü hala derin devlet kuruluş esaslarına bağlı.Erdoğan da ele geçirmek istiyor.2023 hedefi işte bundan ibaret.Ele geçirdiği anda yeni devlet,yeni üniter yapı kuracak.Tabii ki Atatürk büstlerin yıkılması,Türkiye'yi küçük Amerika yapacağız sözleri ve daha bir sürü şeyin etkiside var Menderes'in idamına.Ama en önemlisi yukarıda söylediğim sözüdür.Daha sonraki yıllarda 70 darbesi bizzat solcu kesime yapıldı.Daha sonra 12 Mart muhtırası yaşandı.Burada solcular daha fazla etkilendi.Deniz gezmiş vs.Derin devletin payı olduğunu sanmıyorum varsa da bilmiyorum.

Atatürk'ün gizli vasiyetinden bahsetmişsin.Derin Devletin kodları yazıyor evet.Bence kesinlikle yazıyor.Çünkü Kenan Evren okudu ve açıklayamadı.Çünkü derin devletten tehdit aldı.Daha sonra o bilgilerin bir kitaba veya mecmua ya aktarıldığını düşünüyorum.Şu anda nerede bilmiyoruz.Zaten daha sonraki yıllarla ilgili araştırmalarım devam ediyor.Sırf derin devlet değil.Aslında beni ilgilendirmiyor.Sadece denk geldim ve okudum.Bazı kaynakları.Ben Tarih,Siyaset,Spor,Magazin,Bilim her konuda yazan biriyim.Asıl ilgi alanım Tarih ve Siyaset.Derin Devlet konusu biraz ekstra oldu benim için.

Seninle tartışmak büyük bir keyif kardeşim gözlerinden öpüyorum.Ayrıca şu bana küfür ve hakaret eden arkadaşlara söylermisin ; Türk Tarihi bölümünde Fatih Sultan Mehmet ile ilgili bir yazı paylaştım.Okuyup yorum yapsınlar bakalım.Madem o kadar Osmanlıcılar.Ayrıca senin okumanıda rica ederim.Çalıntı falan değildir.Bizzat benim ana hatlarıyla bildiklerim.Yani ortada bir emek var.Ama o arkadaşlar sadece işine gelenleri okuyup,İnsanları karalamayı bilirler.

Saygılar,Sevgiler.
    Teşekkür edenler (1)hakimbeyaz
  • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 3623. Derece
    Rauf Orbay derin devlet tarafından Atatürk un yanına verildi. .kontrol için.

.Atatürk Samsun a giderken padişah tarafından bir zarf verildi. .Samsun a indigi Zaman zarf acildi.

.içinden siyah bir kumaş parçası ve çeşitli görevler için tek yetkili kişinin Atatürk olduğunu yazan emir yazıları. .

Derin devlet budur kardes. .
    Özal a da verildi yanlış hatırlamıyorsam Türki Cumhuriyet lerin birinde..

Yikamatik kardeşim Saba hakaret etmek gibi bir derdim yok. .sundugun fikirlerde Atatürk u.değil Kemalizm i savunuyor sun..

Kardeş ben Kemalizm e karsiyim. .
    Sen nerdeyse peygamber le es tutuyorsun. .
    Böyle bişey yok. .Ne alaka. .

Siz Kemalizm i savunduğunuz zaman bu ülke ne kazandı. .
    Niye teknolojik olarak ileride değiliz. .
    Bu halk tan niye bunları esirgediniz. .

Çünkü sizin gibi düşünen kral karşı taraf ....ezik..Yıllarca bu halkı adam yerine koymadiniz. .nasıl bir derin devlet mis ki kendi halkina zulm ediyo. .
    Teşekkür edenler (1)BiKarınca
    Atatürk un bıraktığı bi gizli vasiyeti vardır. .
    Evren zamanında ankara kozmik oda da saklanıyor.du .sonrası soru işareti. .

O zaman Türkiye bunu kaldıramaz dendi. .
    Cumhurbaşkanı. .Başbakan. .ve chp lideri biliyor. .açıklandığı zaman en büyük darbeyi chp nin yiyecegi söyleniyor. .
    Ağustos 10 düzenlendi
    Bu forumda tarihsel olaylar kadar hatta daha da fazla güncel konular ve tahminlerde tartışılmakta. Sana bununla ilgilide kısa bir soru sormak istiyorum. Tarihsel verilere de dayanarak ABD Kuzey kore ilişkisi ve gelişmeleri nasıl okuyorsun ? Sence ABD kuzey koreye  ne zaman '' Demokrasi '' götürecek ?  yada götürürmü ? yoksa bütün bunlar belli bir zamanı mı bekliyor ? olası bir müdahale 3. dünya savaşı gibi bir olayı tetikleyebilir mi ? bu dalaşma ve karşılıklı restleşmenin bir arka yüzü varmıdır ? 
    Fatihle ilgili yazını elbette okudum. Emeğine sağlık. Forumdaki arkadaşların hepsi güzel insanlar. Gözlemlediğim kadarı ile her iki tarafta üsluptan kaybediyor. üsluba dikkat edilse sorun aşılacak gibi duruyor buradan bakıldığında.  
    Ağustos 10 düzenlendi
    ayrıca insanlar topraktandır. Killi toprak var,kumlu toprak var, humuslu toprak var, kireçli toprak var, çamurlu toprak var, taşlı toprak var,  .......var oğlu var. insanları hoş gör bunu değiştiremezsin. Burada önemli olan birlik ve beraberlik. şu kısa konuşmamızdan bile sende görüyorsun ki derin devletin kodlarında sakatlık var yanlışlık var. Bunları hep birlikte düzeltmek ve muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkmak olmalı hedefimiz. Bunu da konuşa konuşa çözmekten başka bir yol yok. Birtakım kutsallara saygı duyulduğu sürece hiç bir sorun göremiyorum. 
    Selamlar saygılar.
  • AzerAzer Gönderiler: 3453. Derece
    ALLAH in korudugu sana gulunc gele bilir, selcuklu olsun osmanli olsun adi, o kadlarin derinliyindede bir kod var, sen anlamazsin,turkler nezaman yuruyuse geciyorsa bilgi asil kodlarina geri donmusdur,abdulhamit han ve erdogan aynidir dogru,peki neden? abdulhamiti devirmeye gelenler ve sahibleri basardig deyib sevindiler,ve aslinda kulanildiklarini 2009 da anladilar, teknoloji dusmani biz olsaydik fabrika kapatip ucak gonmezdik, ataturku olduren senin o savundugun kodlardir,yobaz dediklerin sizin hizmet elediyiniz sahiblerinizin icatidir, inonu neden olum yaklasdikca hep anit kabri ziyarete gidiyordu hic dusundunmu, sevdiyi ucunmu yaslandigi ucunmu emekliydi diye vakit buldugu ucunmu? ben sebebini derdim ama edebimi pozmak istemiyorum, biz bize ayit olani isteriz, ve hickimsedende izin almariz, ikdidardan gitsekde gelen yene biz oluruz, erdogan geldi rahatiniz bozuldu,neguzel gelenin gidenin onunde boyun eyib emrahlik yapiyorduz
    sana bir sir verim 1915 yok oldu,diye dusunduyun kodlar senin o kodlarinin derinliyine yerlesdirilmisdi
    sen alay etdiyin o kodlar,ne istanbulda ne vatikanda nede sen hizmetinde oldugun partinin hizmet ediyi yerlerden gelmeyib,  bizi dunyanin o basindan ta buralara getiren ve buralardada tutamiyan o kodlar genlerimize ALLAH in isteiyle yerlestirilmisdir, xeyir duasinida Muhamed s.a.v tarafindan verilmisdir, cok seyler yazardim ama deymez senin gibisine

• YikaGYikaG Gönderiler: 833. Derece
    Ağustos 10 düzenlendi
    Cengizhan_29 sana cevap vermem Üslubunu ve bana hitap şeklini değiştirmedikçe.
    hakimbeyaz kardeşim ismim Yiğit bu arada.Belki bilmiyorsundur.
    Soruna gelecek olursak, 3. Dünya savaşının çıkacağına ihtimal vermiyorum.En azından topla tüfekle çıkmayacaktır.Çünkü artık çoğu devletin elinde Nükleer silah var.Şu anda yasak kullanılması.Ancak olası bir 3. dünya savaşında,savaşın ilerleyen zamanlarında bu yasağın çiğnenme ihtimali var.Bu da dünyanın sonu olur.Ben bunu hiç bir devlet göze alamaz diyorum.Ancak top ve tüfekle değil,ama siyaset ve diplomasi ile bu 3.dünya savaşı olucaktır.zaten şu anda da oluyor.Abd Güneykore'nin müttefikidir.Diplomasi savaşında Rusya,Çin,İran ve Kuzey Kore bir taraf.Abd,Avrupa Birliği ülkeleri,Güney Kore başka bir taraf olacaktır.Ki şuanda da böyle zaten.Abd hiç bir ülkeye demokrasi götürmez,sömürür ve parçalar.Benim şahsi kanaatime göre,Türkiye şu andaki antidemokratik ve Ulusal çizgiden ayrılması hasebiyle güçlü bir tehdit olamaz.Türkiye'nin 20 yıl sonrasını çok karanlık görüyorum.Ancak benim hissim Ulusalcılık galip gelecek sanki 2040'lı yıllarda çok önemli bir güç olacağız kanısındayım.Tarafımızı mutlaka tarafsızlık olarak belirlemeliyiz öyle bir durum olursa.Ayrıca yazımı okuduğum için teşekkür ederim.
    Geleceğimizi karanlık görüyorum çünkü bir çok ülkeden daha az gelişim gösteriyoruz.Sırf yol yapmakla olmuyor.Gidin bakalım Abd'ye Almanya'ya adamlar nasıl yollar yapmışlar.Yoğurt gibi.Amerika da sadece bir eyalet yeşilliklerle ormanlık alanlarla dolu.Şehir demiyorum,eyalet diyorum.Yani Türkiye'nin dörtte biri.Bugün Polonya'nın askeri gelişmeleri senden kat ve kat fazla.
    Bir arkadaş bana kemalist demiş.Ben kemalist değilim.Atatürkçüyüm.Kemalizm Mustafa Kemal Paşa'yı put yerine koymaktır.Atatürkçülük samimi sevmesidir yanlışı ve doğrularıyla.Aşırı radikalizm ve Muhafazalarlıkta farklıdır.Radikal islamcılık,devlete baş kaldırmak,düzeni yıkmak,ümmet devleti kurmayı düşlemek demektir.Muhafazalarlık ise, Hayır ben devletimden ve yapısından memnunum.Laiklikle Cumhuriyetle sorunum yok.Namazımı da rahatça kılabiliyorum demektir.Benim savaşım hem Kemalizm ile hem de Radikal İslamcılık iledir.Videolarımı izleyip görebilirsiniz.Radikal İslamcılık ülkenin %20 sini oluştururken,kemalizm kesim % 10 dur.Geri kalan % 70 Muhafazakar,Atatürkçü ve Milliyetçi kesimdir.BEN BU 3 İDEOLOJİNİN OLMASINI İSTİYORUM. Mücadelem de bu yüzdendir.
    Ayrıca Osmanlı bir ümmet devleti değildir.Tam aksine Millet devletidir.Bu çok bilinen bir yanlışdır.Ahmet Yozgat beyfendi bunu çok iyi bilirler.Türk İslam tarihi diye bir şey yoktur.Türk Tarihi diye bir şey vardır.Ve şunu iddia ediyorum,EĞER BABADAN OĞULA İKTİDAR EL DEĞİŞTİRMESEYDİ OSMANLIDA,OSMANOĞULLARI İKTİDARA GELEMEZDİ.YANİ DEMOKRASİ OLSAYDI.Çok uç bir örnek ama bence öyle.Osmanlı Devleti tamam ama Osmanoğulları faul.
    Teşekkürler.İyi geceler herkese.

• ISO-CANISO-CAN Gönderiler: 2953. Derece
    Aceba diyorumki ataturkun vasiyeti aciklandiginda, ve maddelerden birinde halifeligin geri getirilmesi gerektigi islam dunyasinin lidere ihtiyacinin oldugunu ve bunu ancak turklerin yapacagi yazdigi ortaya cikinca ne diyeceksiniz. Sence neden 1988 de aciklanmasi ataturk tarafindan vasiyet degil emredilen sey 25 yil daha buna hazir degiliz diye devletin gizli kasalarina kaldirildi. Ben soyleyim eger aciklanirsa biz degil en buyuk şoku siz yasayacaksiniz. Ataturk sizin kafanizdaki gibi biri hic olmadi. Adamcagiz 50 yilda biraktigi hizda devlet ucar gider kafamdaki noktaya gelir diye dusunmus. Ama sizin zihniyet 100 yil geri birakti bizi dunyadan. Dolmakalem bile yapamaz durumdaydik sayenizde. El marsa gidicek siz ucaklari yere gomdunuz. Begenmediginiz erdogan ucagimizi kendimiz yapacaz dedi yapiliyo suan. Avrupa avrupa dediniz bizi bizi kopegi yaptiniz. Devletin koruyucusu ordu dediniz onuda natonun kopegi yaptiniz. Yahu siz bos laflarla ugrasmaktn baska ne yaptiniz. Bana bi tane icraat soyleyin. Hani su atanin oz sozlerinden bizi muasir medeniyet seviyesine cikarack. Sizin anlamadiginiz sey biz erdogani sucu bucu diye desteklemiyoruz. Adam is yapiyo kardesim. Eger ondan daha fazla is yapacak baska birini gorsek onuda sonuna destekleriz. Millet bikti artik sizin igrenc ideolojinizden. Bana kim fabrika acar, kim ulkeyi kalkindirir bunlara bakiyoruz artik. Egitim sistemi rezil, yargi berbat bunlar dururken sen gitmisin ataturk bustlerinden bahsdiyon.Karnimiz tok boyle zirvalara. Sen projelerinden bahset. Nasil milli geliri 2 trilyon dolara cikaracaz. Igrenc ideoloji. Midem bulandi yine yaaa gidip kusacam....
    Teşekkür edenler (3)BiKarınca Cengizhan_29 hakimbeyaz
  • ISO-CANISO-CAN Gönderiler: 2953. Derece
    Yaw ne siyaset biliyon ne askeriy. Senin begenmedigin devlet catir catir silaha yatirim yapiyo ac iki askeriye forum oku. Neler yapilmis ve begenmedigin 2023 hedeflerinde hangi silahlar var. Sizinkiler abd ye yaltaklanip 1 Milyar dolar kredi alacazda iscinin memurun maasni vercez diye eldeki ucaklari topraga gomerken biz daha 4. Nesil ucak nasil yapilir bilmezken 5. Nesil ucak yapmaya calisiyoruz. Kendi hava savunmamizi yapiyrz. Ve daha bisuru proje. Sen ne zaman gorursun bilmem ama abd 2050 ye kadar turkiye neo osmanlicilikla boyle buyumeye devam ederse savas yapmaktan baska caremiz klamayacak diye simdiden dillendirmeye basladi. Sizin hayaliniz bile kucuk biz gozumuze amerikaya dikmisiz ona hazirlaniyoruz. Siz bu kafada devam edin. Daha 100 yil gecse iktidar olamazsiniz. Buda sizi deli ediyo. 100 yil biz mazlumduk sesimiz cikmadi. Sabrettik. Devir dondu simdi sira bizde. bi 100 yilda siz aglayacaksiniz. Bak cocuk Ne derler askerde tecavuz kacinilmazsa zevkini almaya bakacaksin. Ata boyle diyo. ;)
    Teşekkür edenler (1)Azer
    Abd ve Türkiye savaşı nin uzayda olacağı ni abd istihbarat raporları ve İsrail Mossad raporunda var
    Abd kendi gücünü göstermek için atomu patlaticak. .Bu kuzey Kore üzerinde olabilir. .mecbur. .Bu sayede borç larinin üzerini kapaticak. .dolar in değişme ihtimali var. ..

Ama kendisinin de atom yeme ihtimal i var ..Çin ile anlasamiyor. ..Güney Kore ve Japonya nin da atom yeme ihtimali var. .

Bugünkü haber kuzey Kore ağustosta guam i vurmayi planlıyor. .

Çin Kore kartını oynadı. ..abd ne cevap verecek bakalım. ..cevap vermeye mecbur. ..
    Bak yiğit kardeşim. .burda ben sana fikirler inden dolayi kızıyorum. .çok üç fikirler e sahipsiniz. .Bunların size yarar dan çok zarar getirdiğini biliyorsunuz. .

bal gibi Kemalizm propaganda si yapıyorsun. .
    Bu forumdaki lerin Atatürk le bi sorunu yok olsmazda. .senin sunduğunu tez lerin alt yapısını destek leyen emara ler nedir. .

Perinçek bile Erdoğan i destekliyor. .
    Senin inandigin Cumhuriyet yıllarca millet in başındaki ne ve kicindakine karıştı. .

Adamların fırsatı yoktu zaten ampul uretmeye. .dışardan geliyor nede olsa..şu marsall yardımından ne kadar aldınız. .kuzum...
    Ağustos 10 düzenlendi
    Arkadaşlar önce şu siz biz jargonunu kaldıralım. siz biz yok, hepimiz var. Bizler ancak birlik halinde olur isek istediğimiz hedeflere ulaşırız. 
    Bu ülkede hiç kimsenin laiklik ve cumhuriyetle bir sorunu yok. Laiklik ve cumhuriyet maskesini kullanarak kendi şahsi çıkarları ve egosunu kullananla sorunu var. Sayın Erdoğan laiklik ve cumhuriyet düzeni içerisinde ülkesini kalkındırmanın dışında her hangi bir söz etmedi. Duyan varsa söylesin. Tüm siyasi hayatı boyuncada bunu gösterdi. Bütün bu gerçekler ortada iken bizler kalkıp da  hayır sen yalan söylüyorsun sen öyle desende aslında senin gerçek fikrin bu değil diyerek onu yalanlama kötüleme saygısız davranışlar içerisine girme gibi bir lüksümüz  yok, olamaz. Bu ebucehillik olur. Sayın Erdoğan bu ülkenin cumhurbaşkanıdır öncelikle saygıyı hak eder.  Eksik yapıyor derseniz olur. Bunu tartışırız ve daha iyisi nasıl olmalı yada olabilir şeklinde bir tartışma içerisinde olabiliriz.  Atatürk'ü de aynı şekilde yanlışı ve doğrusu ile sevdiğini söyleyen ismail kardeşim seninde söylediğin gibi olmalı doğrusu budur.  Sonuç olarak her iki lider de yanlışı ile doğrusu ile hatası ile sevabı ile bizim liderimizdir. Liderlere saygıyı esas alalım. saygısızlık kimseye birşey kazandırmaz.  
    Diğer yandan sevgili yiğit  kim ümmet  devleti kuruyormuş ? islam  devleti kuruyormuş anlamak mümkün değil.  İslamın devleti mi olur ?  islam tüm insanlığı, gelmişi ile geleceği ile geçmişi ile tüm dünyayı ilgilendirir. islam Devleti  de ne olaki ? Bırakın artık şu  ataşlı oğlan tavırlarını.  Bırakın artık şu üstün olma, yek diğerini ikna etme, amiyane tabirle laf sokma tavırlarını. Herkes kendi fikrini gerekçeleri ile söylesin, inanıp inanmamayı da bize bırakın yahu...bizde vakit ayırıp fikirlerinizi okuyoruz bizim hiç mi hakkımız yok. Diyerek bu konuyu burada kapatmak ve bundan sonrada siz değerli kardeşlerimden bu minvalde davranmanızı istirham ediyorum.

27 kasım 1954 de söylenmiş olan  SİZLER ANAYASAYI DEĞİŞTİRİP HİLAFETİ BİLE GETİREBİLİRSİNİZ'' bu sözü Meclis kürsüsünden söyledi.İŞTE BU KIRMIZI ÇİZGİDİR  bunun kırmızı çizgi olması nı nasıl yorumluyorsun yiğit. yada bunu nasıl değerlendiriyorsun ki sende bu sinir uçlarını geriyor. senin bakış açından bunu bilmek isterdim. Anayasayı değiştirip yada değiştirmeden islamın lideri olmanın neresi kötü ?  ayrıca bu girişimi hayata geçirmek için anayasayı illaki değiştirmek şart mı ?
    Tam bağımsız müslüman devletlerden ve bu devletlerin de liderliğini yapmamızdan derin kodlar  niye gocunur ki ? kimden neyden çekinirler yada kimin uşaklığını yaparlar ?

Teşekkür edenler (1)Cengizhan_29
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .