DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber

AYHAN OĞAN VE YENİ DEVLET

123578

Yorumlar

• AzerAzer Gönderiler: 3453. Derece
    yigitlik saat 2 de eve kacmakla olmuyor, adin guzel ama yasam tarzinan hic uygun gelmiyor peki neden? cunki o adin haki damarlarda akmadikca gerisi bosdur, sen inonu gibi bir serefsize iyi bir askerdi diyorsun, senin iyidir anlayisi benim iyidir anlayisima dusman, git kendin gibi kukla yigitlere anlat bu masalarini

Azerbaycan turkunun sizin o chp diyilen serefsiz yiginagi olan partiyle yarim kalmis bir hesabi var, unutma

bizler Turkun Turkden baska kardesi yokdur deyib kapiniza geldik

siz Turkun Turkden baska dusmani yokdur dediniz ve gosterdiniz
    Teşekkür edenler (3)Cengizhan_29 BiKarınca nevres
  • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 2963. Derece
    sevgili azer güzel insan sende şu üslubunu düzeltsen seni daha çok seveceğiz daha yahşi olacak bilesen.ifade etmek istediğin mevzular da bunu örneklerle açıkla ve bırak . inönünün şerefli mi şerefsiz mi olduğuna okuyucu karar versin. Bilerem çok gızgınsın ibdili bu gızgınlığın geçende.  Gardaş ülke Azerbaycan' a  hürmetlerimizle aybalam.
    Teşekkür edenler (1)BiKarınca
  • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 2963. Derece
    yıkag kardeşim sana hitaben yiğit diyeceğime ismail demişim kusura bakma yanlışlık için özür dilerim.
    sevgili hakimbeyaz guzel insan herbir insanin uslubu onun tabiyatidir,benim uslubum hep dogruyu savunmak ve yaninda olmakdir, serefsiz sozu hak edene denilir, okuyucu karari sahsi ve sahsiyet meselesidir.beni ilgilendirmez, ben yine tekrar soyluyorum, kendi milletini sovyetlerden korkub geri yoluyan ve kursunlamagina goz yuman birisi en azindan serefsizdir, ama is yahudiye gelince kucak acmakdan korkmadi, simdi ben cok sey yazmak isterdimde ama sen dogru dersin boyle yapay tarihcilere kizmaga ve soz gulesdirmeye deymez, Hurmetin cok olsun  Ve Aleykum Selam
    Teşekkür edenler (3)nevres hakimbeyaz BiKarınca
  • oguzoguz Gönderiler: 202. Derece
    Ağustos 10 düzenlendi
     gormezden gelme cevap ver ataturk senın deyiminle yeni devlet kurarak kime ihanet etmiştir.ideoloji bataklığına gömülmemiş kahir ekseriyet için TürK milletinin 2000 yılı aşkın teşkılaatlı bir  devleti vardır tabeladaki etiketin değişmesi yeni bir devleti ifaade etmez .yobazlık son 300 yılın 3te 2sinde islam adı altında yapılırken son yuz yılda buna kemalizm ve laiklik adına yobazlıkta eklenmiş oldu, daha da şiddetli olarak.forumda; aynı akparti içinde ,partili vatandaştan çok chpli birisinin fazla alakaya mazhar olması gibi bir hava artık.farklı fikir diye diye kendini bilmez saygısız birine tahammul etmek zorunda olmamız yetmiyor gibi bir de içinde tek bir küfür hakaret aşağıama olmayan uslubumuz problem  addediliyor.sinir uçlarımızı tahrip eden yıpratan yeterince uyaran var gun içinde etrafımızda tv de sosyal medya da haber sitelerinde youtube de bari burada olmasınn cok sey mi istiyorum .yahu illa bu işkence olacaksa dozu düşürülsün uyarılsın .en ufak iğnelememiz yanlışını çelişkisini ifade etmemiz rahatsız edici olurken bu zatın davaya fikriyata kişiliğe ve hislere üst perdeden konuşup aşşağılaması da rahatsız edici olsun ey forum derin dünya
    Teşekkür edenler (2)Cengizhan_29 Azer
  • yavuzyavuz Gönderiler: 21. Derece
    yiğit konuşma uslubün çok nahoş. kendi fikirlerini kendi görüşlerini herkes kabul edecek gibi bir tutumdasın. kimse kimsenin fikirleri zoraki kaydetmez hafızasına. güzel bir şekil de anlatırsın fikirlerini bizler de okur süzgeçten geçiririz. vesselam
  • YikaGYikaG Gönderiler: 833. Derece
    Selamlar,Saygılar

Bi yazmadık yine cehalet almış yürümüş :) Yahu siz akıllanmazmısınız arkadaş.Bir daha yazacağım.Zira bazı arkadaşların anlamakta zorluk çektiğine kaniyim.
    1.Cengizhan kardeş : Kemalist değilim Atatürkçüyüm.Kafana iyice sok.Ancak nankörde değilim senin gibi.

2.hakimbeyaz kardeşim,Ümmet meselesini ben açmadım.Osmanlıya ruhani bir hava veren ismini anmak istemediğim bir arkadaş vardı.O yüzden söyledim.Aynı arkadaş hâlâ aynı kafa da gidiyor söylenecek bir şey yok.Ayrıca İnönüye şerefsiz diyen en adi şerefsizdir.Bunu da söyleyeyim.Yanlışları yokmudur?.Elbette vardır.Otururuz konuşuruz.Ama şerefsiz demek çok ağır bir itham olur.Şerefsiz diyen arkadaş,Asıl Şerefsiz kimler sayim ; Damat Ferit Paşa,Sevr'i imzalayan yüzellikler,Rıza Nur,Enver Paşa,Ali Kemal,Rıza Tevfik,İstanbul Hükümeti'nin tamamı,Şeyh Said,İskilipli... Daha sayayım mı ? Sabaha kadar sayarım sana.O yüzden herkes edepli konuşsun.Hain'e hain diyin.Ancak okumadan bilgi sahibi olmadan,ahkam kesmeye kalkmayın !

• YikaGYikaG Gönderiler: 833. Derece
    Ağustos 10 düzenlendi

3.Azer  kardeş yahu sen kimsin ki :) Benim isimle ironi falan yapıyorsun.Ayrıca saat 2 de dönme sebebim bu oyuna gelmek istememektir.Masum erlerin tokatlandığı bir senaryonun içinde yer almam.Bu seni de hiç ilgilendirmez.Siz kıçınızı Rusyadan kurtarın önce.Chp size ne yapmış beyinsiz herif !.Siz kendinizi yaktınız zaten.Erdoğan gibi baskıcı ve Ulusalcılık düşmanı olan İlham Aliyev'i yıllardır başta tutuyorsunuz.Chp size en büyük değeri verdi,bu akp size ne verdi.Ermenilerle sınır kapısını kapadı esti gürledi.Sonra gittiği Ermenilerin kucağına oturdu.Bi boktan haberin yok.Siz Azerbaycan da yaşaya yaşaya Rus olmuşsunuz.Kıbrıslı Türklerde orda yaşaya yaşaya Rum olmuş.Aynı çarpık zihniyet.Ulan Allahın azerisi sen biliyormusun ben Azerbaycan'a gittim ve ordakilerle bizzat muhabbet ettim.Amerika ve Almanya'ya da gittim.Azerbaycan halkının yarısı hala Rusya sempatizanı sen ne konuşuyorsun.Yarısı Rusya'yı yarısı Türkiye'yi seviyor.Siz önce kıçınızı Rusyadan kurtarın sonra gelip buralarda Atatürk'e hakaret edin.Ya da benim şahsıma hakaret edin.Yorumlarının hepsini okudum.Hepsi isim vermeden Atatürk eleştirisi.Ben Azeri tarihini senden daha iyi biliyorum merak etme.Atatürk bize niye yardım etmedi diye soracağına ? Biz kıçımızı niye Rusya'ya dayadık diye kendine soracaksın.Ermeniler bizi niye yıllardır dövüyor biz niye gelişemiyoruz diye kendine sorucaksın.Kafkas İslam Ordusunun Kafkas Cephesinde almış olduğu hezimeti sorucaksın.Rusya'da ihtilal olmasaydı Muş Bitlis gibi yerleride kaybedicektik.Sen git Enver'den hesap sor.Kafkas İslam Ordusu niye yardım etmedi onu bir sor bakalım ?.Atatürk daha ne yapsın.Bu vatanı kıl payı kurtardı.Azerbaycan kendini niye kurtaramadı sen bunu sor kendine.Adam bide Azerbaycanlamı uğraşsın.O istemezmiydi,doğduğu şehir Selanik’i kurtarmayı,istemezmiydi Musul’u,Azerbaycan’ı Batum’u Kuzey Irak’ı almayı.Ama bu kadar dı.Halk harab ve bitap düşmüş durumdaydı.Sen daha bunlardan bile bi habersin.Ayrıca Lozan da sattılar Azerbaycanı falan deme bana.Çünkü Lozan'da asla toprak konusu konuşulmadı.Kapitülasyonlar ve Osmanlı borçları konuşuldu.Ayrıntısına girersem uzun olur.Sen kendine bunları sorucaksın.Kalıp benim Vatan Millet sevdama laf atamazsın.

Biz Çanakkale savaşında kaç tane Azeri vardı çok iyi biliyoruz.Kurtuluş mücadelesinde kaç tane kürt şehit oldu çok iyi biliyoruz.Bir bak bakalım.Şehir şehir baktım ben.2-3 kişi en fazla güneydoğudan şehit olan.Muhafazakar kesim bile Yunan Sakarya'ya geldiği zaman savaşa katıldı.Vahdettinden haber beklediler.Gelmeyince ve bıçak kemiğe dayanınca artık yeter diyip Mustafa Kemal'in arkasındayız dediler.Kurtuluş mücadelesinde Müftülük yapan bir İmam  ; ''Yenilikçi ve Cumhuriyetçi birinin izinden gitmeyiz'' diyor yani Mustafa Kemal'i lideri görmüyordu.Mektubun içinde bu söz var.Ve bu mektubu Ankara hükümetine gönderecek kadar cesaretli.Hainliğinde bu kadarı.Sende de o cesaret var Azer .

Ama sonuçta Vahdettinden açık açık milli mücadele çağrısı gelmeyeceğini anlayarak savaşa katılan muhafazakar ve İslam-i mücahit kesim sayesinde ordu sayımız bir yIlda 45.000 den 210.000 e yükselmiştir.Ancak mili mücadelede düşmanın karşısına ilk başta 45.000 asker sayısı olan Kemalist,Atatürkçü ve Milliyetçiler çıktı.O ZAMANDA KEMALİZM VARDI.Neyse çok uzatmayayım. 

İstediğiniz kadar sövün Mustafa Kemal Paşa'ya o şimdi cennetin en güzel katında inşallah.Türkiye'de 50 Milyon,yurt dışında da 50 milyon toplam 100 Milyon Atatürk düşmanı olması bişey ifade etmez.350-100=250 eder.Azıcık matematiğiniz varsa... EN AZ 250 MİLYON TÜRK'ÜN DUASI ONA YETER.SİZİN BEDDUALARINIZ ÖNEMSİZ.SİZ ÖLÜNCE KAÇ KİŞİ ARKANIZDAN DUA EDECEK SİZ ONA YANIN !!

AMA SENİN GİBİLERE RAĞMEN TÜM AZERİLER BENİM KARDEŞİMDİR.AYNI ŞEKİLDE KIBRISLI TÜRKLERDE.

SENİN GİBİLERE RAĞMEN !!

Saygılar,Sevgiler.

Not : Her cümlem çok önemlidir.Anlama sorunu çekenler tekrar tekrar okusunlar..

• ISO-CANISO-CAN Gönderiler: 2953. Derece
    Ah Ahmet abi ah. Hatrin olmasa..........
    Teşekkür edenler (4)nevres BiKarınca Azer Cengizhan_29
  • BiKarıncaBiKarınca Gönderiler: 1683. Derece
    Azer dedi:
    sevgili hakimbeyaz guzel insan herbir insanin uslubu onun tabiyatidir,benim uslubum hep dogruyu savunmak ve yaninda olmakdir, serefsiz sozu hak edene denilir, okuyucu karari sahsi ve sahsiyet meselesidir.beni ilgilendirmez, ben yine tekrar soyluyorum, kendi milletini sovyetlerden korkub geri yoluyan ve kursunlamagina goz yuman birisi en azindan serefsizdir, ama is yahudiye gelince kucak acmakdan korkmadi, simdi ben cok sey yazmak isterdimde ama sen dogru dersin boyle yapay tarihcilere kizmaga ve soz gulesdirmeye deymez, Hurmetin cok olsun  Ve Aleykum Selam
         Dağlık Karabağ'dan Türkiye'ye göç etmiş köyünü de Karabağ olarak kurmuş bir Türkmen evladı olarak, toprağım Azer'e katılıyorum. 
    Teşekkür edenler (1)Azer
    SAYGILARIMLA
    HAKAN CERAN
  • ISO-CANISO-CAN Gönderiler: 2953. Derece
    Mehmet celigin inonu hakkinda youtubda vidyosu var izleyinde ne hainlikler yapmis yapmis gorun. Tarihin en hain ismi ismet inonudur bence. Bu memlekete ondan buyuk ser bi fetostan geldi. Oda hayira dondu devlet kendini temizliyor. Ama ismetin serri 100 yil daha temizlemez. Azere sonuna kdr katiliyrm. Hele bi azerbaycana ziyareti var ki azerbaycan iyki bize kusmemis.
    Teşekkür edenler (1)Azer
    1 cisi azeri diyil Azerbaycandir, azeri sozu senin bigi isqalin tam ortasinda eve kacana diyiliyor 2 cisi benim ataturke saygim senin kendine duydugun saygidan cokdur 3 cusu Azerbaycan ataturden yardim beklemedi aksine yardim yoladi 4 cusu bizden rus olmaz sizden alman olduguna bakmayarak,rusa sepatisi olan senin gibi azeriler vardir elbet nasilki sizin kibleniz almanya oldugu gibi 5 cisi ermeni bizi dovmeye yureyi yetmez,onlar ancak yasli ve cocuklari katletdi rus babalarinin yardimiyla 6 cisi bizden canak kaleye azeri gitmedi Baycan Turkleri gidi 7 cisi Ilham aliyev babasinin ogludur,ne yapdigini iyi bilen bir insandir,ayrica baski yapan devlete sizmis sizin dostlariniz olan fetocular benzeri olanlardir 8 cisi sen cesaretin ne oldugunu burak hakiyla haki catanlar konussun 9 cusu ataturkun hangi katda oldugunu sen ben diyil ALLAH bilir 10 cusu bizim gibileri olunce 25000000 duasindan vacib ALLAH in merhamet etmesini dileriz 11 cisi AMA SENİN GİBİLERE RAĞMEN TÜM AZERİLER BENİM KARDEŞİMDİR, demisin sen cok dogru soylemisin tum azeriler senin kardesindir, Baycanilarin senin gibi kardesi olmaz hicbir zaman ben senin sahsiyetine serefsiz demedi ulan demedim herif demedi, sen beni taniyorsunmu ki ? bana serefsiz diyorsun, birgun elbet karsilacagiz
    Teşekkür edenler (1)BiKarınca
    Ağustos 11 düzenlendi
    birdaha senle ve senin gibileriyle muhatab olmuyacagim, forum kurucusu olan aksacli Ahmet hocanin hatri icin,  serefsiz sozunu sana yedireceyim gun yakindir elbet
  • BiKarıncaBiKarınca Gönderiler: 1683. Derece
    Ağustos 11 düzenlendi
    Yanlış bilinen bir konuyu Azer kardaşım ifade etmiş. Azerbaycan'da Azeri diye bir ırk yoktur. Azerbaycan baştan aşağı Türk'tür, Türkmen'dir. Azerbaycan o coğrafyanın ismidir. İran'ın kuzeyindeki bölge de Azerbaycan bölgesidir ve orası da Türk'tür. Ki İran'daki Türk toprakları ile Azerbaycan toprakları birleştiğinde Azerbaycan ismi bile değişebilir. Şimdi değişmemesinin sebebi İran politikası gereğidir. Ben çok bilgili değilim ama bunlar bağlarımız sebebiyle duyduklarımız. Yanlış ise Azer kardeşim düzeltsin. Sonuç olarak Azerbaycan'da yaşayan Türklere dönüp dönüp Azeri demeyin; has saf kan Türk'tür.
    Teşekkür edenler (1)Azer
    SAYGILARIMLA
    HAKAN CERAN
    azeri sozu farsca hayin demekdir
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .