DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber

AYHAN OĞAN VE YENİ DEVLET

123457

Yorumlar

• ISO-CANISO-CAN Gönderiler: 2953. Derece
    Ağustos 11 düzenlendi
    Severek takip ediyrz guclu kalemi var. Allah bozmasin. Masallah diyelimde nazarimiz degmesin.
    Okuyalimda kafamiz dagilsin biraz bari cok gerildi ortam.
    Teşekkür edenler (1)celalyuruk
  • YikaGYikaG Gönderiler: 833. Derece
    Hepinizin affına sığınarak bir veda yazısı yazmak istiyorum.Çünkü hepiniz benim gözümde çok değerlisiniz.

Değerli büyüğüm Ahmet Yozgat Ağabey ve değerli arkadaşlarım,

Yaklaşık olarak 4 aydır aranızda bulundum.Bu süreç içerisinde bir çok arkadaş ile iyi kötü tartışmalarımız oldu.İlk geldiğim zaman içinizden bir kaçınız beni uyardınız.Bizim gibi değilsen çık git dediniz.Tehdit ettiniz,hakaret ettiniz, her türlü itibarsızlaştırmayı kâbil eylediniz bana.Lakin ben pes etmedim.Tek başıma geldim ve tek başıma gidiyorum.1 Kişi olarak aşağı yukarı en az 20 kişiyle mücadele ettim.Belki de daha fazla.Bu bile benim cesaretimi size gösteren en büyük örnek olmuştur.Ahmet ağabey bana yazarlık teklifi ettiğinde kabul etmedim.Zira sizi daha çok kırmak istemedim.Sadece 1 kişiye bile bişeyler öğretebildiysem ne mutlu bana.Bende sizlerden çok şey öğrendim.Ayrıca yarım bilgi çok tehlikelidir.İnsanı ya kâfir yapar ya da hain.Bu lafımı sakın unutmayın.Tarihi şahsiyetlere hakaret etmeyin.Zira eden çok fazla kişi var.Ve herşey den önemlisi tartışma kültürü edinin.Gerçekleri öğrenmek için okuyun.Sizlere tavsiyelerim bu.

İlk günde söyledim son günümde de söylüyorum.Ben buraya kavga çıkarmaya değil,tartışarak aydınlamaya geldim.Fikir telakkisi yapmaya geldim.Fikirlerimi zorla kabul ettirmeye gelmedim.Gidişim bir kaçış değildir.Korku hiç değildir.Benim için tam aksine bir başlangıçtır.Sizin için ise bitiştir.Çünkü siz bana içinizi boşalttınız ve bittiniz.Sizin bildikleriniz işte bu kadar.Benim ise anlatacağım çok şey var.
    Gün gelir belki başka platformlardan karşılaşırız ya da hayatta.Şunu unutmayın Ulusalcılık ölmez.Ve isterseniz %70 oy alın hiç bir şey ifade etmez.Geçmişte de ezilmediniz şimdi de ezilmediniz.Bu ülkeyi sağcı ve merkez partiler yönettiği için bu ülke bu durumda.Siz 15 yılın hesabını sorarken,biz geriye kalan 79 yılın hesabını sorarız.

Yazıma son verirken,Bu bitiş değil sadece bir başlangıç diyor ve hepinizi selamlıyorum.

TEŞEKKÜRLER DERİN DÜNYA

Teşekkür edenler (3)hakimbeyaz AhmetYozgat İttihatTerakki
  • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 3513. Derece
    Karar ve bitiş mi başlangıç mi
    Yiğit kardes biz zaten çok şey öğrendiğimiz için bize kiziyorsunuz.

Önceden cahil bi topluluktuk. .

ne yaparsın işte darbe ve kazık yiyerek ogreniyoruz..

15 yıl önce caydanlik bile ithal geliyordu
    Şimdi uydu yapıyoruz. .füze yapıyoruz.

Istersen size bi tür verelim uzaya çıkın. .bi bakın ..oradaki uzaylilar ne yapmış. .
    Belki seni ve senin gibi düşünenlerini iyi karşılar. .misafir ederler. .

Bu sayede sağcı iktidar lardan hani çok çektin ya ordaki uzaylilara solculuk ve Ulusalcılık dersi verirsiniz.

Belki uzaydan marsa adalet yürüyüşü yaparsiniz. .Bu sayede bizden kurtulur mutlu mesut yaşarsınız. .
    Ahmet yozgat abimiz sana yazarlık teklif etti demiş sin.

.biz bişey demeyiz başkan... ev sahibi o..hürmet edip eleştiriler yaparız. .

Ahmet abi bu teklifi yaptığı zaman insan sorasi geliyor. .(kızmasın bize)
  • nevresnevres Gönderiler: 2693. Derece
    Cengizhan kardeşim adam gittim diyor cevap yazmasak daha iyi olur bence.Yolu açık olsun.Allah hepimize hakkı hak batılı batıl olarak bildirsin,hakkı yaşayıp batıldan kaçınmayı nasip etsin.Bütün arkadaşlardan ricam, daha buraya bi yorum yazmayalım derim.Yine sizin bileceğiniz bir şey tabi.
    Teşekkür edenler (2)Cengizhan_29 Azer
    Bla bla blaa. Adamdaki kendini begenmislige bak hala yaa hala everesten bakiyo bize. Tam beyaz turk. Neyse Hic iyilik dilemeyecem valla.
  • oguzoguz Gönderiler: 202. Derece
    Ağustos 12 düzenlendi
    Ahmet abi boyle bir teklif yaptiysa muhakkak bir faide gormustur.ve cengizhan in soyledigi gibi ev sahibi istedigini istedigi koseye oturtur.sunu da kesin belirtmeliyim senin yazar oldugun forumda durmam ugramam.farkli seyler soyledigin icin degil ha kustah cumlelerinden irinli sozlerinden dolayi .bildigin uc tane yarim bilgi okuduklarini kendi ideolojinde yorumlayarak masal anlatiyon ,okumak istediklerini okuyon tabi.bundan geriye hep kibir hep kufur kaliyor. Capraz okuma yapmalisin
  • İttihatTerakkiİttihatTerakki Gönderiler: 192. Derece
    İnanılmaz müthiş bir tartışma olmuş.Yikag kardeşin görüşleri biraz uç görüşler aslında.Ben o kadar olacağını tahmin etmeyerum.Akp Atatürk düşmanı evet 15 yıldır ülkenin anasını belledir evet.Ama rejim değişikliğine gidecek kadar salak değildir bence.
    Bellemek kelimesini biraz acalim .bizim oralarda bahar geldiginde yaza hazirlik sadece tarla icin degil, evin onundeki bahce icin de yapilirdi.Bahce; bel kuregi denen ,diger kureklere oranla ucu daha sivri,saci daha direncli olan bu kurekle bellenirdi .Bahce bellenerek topragin alti ustune getirilir ,toprak havalandirilarak ekime hazir hale getirilirdi .Boylece yaz ortasina dogru sebzeni bahceden temin ederdin ,bu manada bellemekten bahsediyorsan katiliyorum.Ak parti anadoluyu yollarla,hava alanlariyla,universitelerle,1milyon ogretmen 2 katina cikan derslik sayisiyla,koprulerle,ihracat atilimlariyla,savunma sanayi projeleriyle,otel konforundaki hastanelerle saglik turizmi diyebilecegimiz yeni bir kazanimla,insanlara degerli olduklarini, saygin olduklarini hatirlatmasiyla daha daha bircok seyle "bellemistir".80 -10(ataturklu ilk on yil) =70 yil boyunca hic olmadigi kadar iyi bellemistir.Evet hasat icin bicmek,bicmek icin ekmek,ekmek icin de bellemek lazim kardes.
    Teşekkür edenler (2)Cengizhan_29 hakimbeyaz
    Ağustos 14 düzenlendi
  • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 2953. Derece
    Ağustos 13 düzenlendi
    ne oldu ya konu bir anda ziraat alanına kaymış.ziraat benim işim arkadaşlar. lütfen alanıma girmeyin. Oğuzun dediği gibi iyi ürün almak için bellemek gerekir. Ama daha da iyi ürün almak için arada bir nadasa da bırakmak gerekir. 70 yıllık dönemde bizim nadas dönemimiz  diyelim ve artık ürünümüze bakalım.......

Not: Gübre olmazsa verim düşük olur. Üretim sırasında illaki  Gübre de olacak./ olmalı.......çiftçilerimiz buna hayvan gübresi yani hayvan boku da derler lakin bok kelimesi edebe aykırı olduğu için biz bu kelimeyi  kullanmıyoruz.....
    Teşekkür edenler (1)BiKarınca
    Ağustos 14 düzenlendi
    Ağustos 14 düzenlendi
    Yaziyi duzgun oku ozellikle parantez icine aldim 1923 1933 arasi ilk yillar 80 eksi 10 yildan kastim iste ilk on yil Ataturkun cankaya ya diri diri gomulmeden onceki on yil.Ben hep abdestliyim de sen abdest kismina bu kadar onem verme laiklik carpar seni.yahu sol tayfa hani ataturkcu tayfa hep ayni tezgah urunu gibi giyinisleri konusmalari kufurleri bile.Cumlelerin bir tarihci filozofumuz vardi secilmislerden ona benziyor.Ben o atanamayan ogretmenlerdenim ama bundan dolayi devleti atanamama kismi icin suclamiyorum ,devlet bu kadar ogretmen diplomasi vermemeli o kadar.Ben mezun olduktan sonra bile 400bine yakin atama oldu .tayyip geldiginde nufusumuz 65 milyondu kadrolu ogretmen 400bin suan nufus 78milyon kadrolu 1milyon ogretmen ustelik bu nufus icinde ogrenci sayisi azalmakta genc nufus az (Butun bunlari ne olmus nufus da artti ama diye cevap verdigini sanan yobazlar icin yazdim) suan pek cocuk yapasi yok yeni yetmelerin,butun bunlara ragmen ogretmen atansin diyor ,bundan hukumeti sucluyorsan klinik vakasin sen ,git incelet kendini.farkindaysan sadece yoldan bahsetmedim yukarida,ama sen klise takilacan ya birde makarnaci de tam olsun.askeri savunmayla ilgili bilgisizligini Allaha havale ediyorum.Bir davasi ,hedefi olan birisi olsaydin cebindeki paraya gore atip tutmaz ,parayi kendine referans kabul etmezdin.Su aradaki cifcinin emegini tirpanlayan toptancisina,marketcisine ayar cekilse ciftciye en buyuk iyilik olur bu dogru ancak yinede ciftcinin keyfi yerinde dostum bizim orada cift maasli da gelmis tutun ekmis avukatta,kazandirmasa eker mi.Doktor kazanmiyor 4 ayda kazandiklrini,ozelden ayrintili anlatabilirim köyun ahvalini.Gec bu bayat agizlari gercek durust elestiriler zikret.Mesala ;egitim sistemi denedik denedik neden olmuyor ,yamali bohcanin degismesi gerekmez mi,yoksa milli mi degil ki zaten degil alman bilmem neleri el atmisti yahudi asilli mi ne ayrinti,biyoloji su genetik alanda neden ciddi calismalar yapacak devlete bagli yari ozel dev holdingler yok (yari ozel olsun yoksa devletin mali deniz yemeyen keriz lafinin geregi neyse o olur ),toplumu sekillendiren tv, sosyal medya ,eglence sektoru ve daha bircok alanda neden yokuz (gencler daha ahlaksiz ,bencil,okumus cahil ve kopuk (aileden kopuk ,sevgiden kopuk,tarihinden kopuk,durustlukten,edepten,orften kopuk ),evet ticaret icin yol lazim degisik arkadas ,devlet destegi iste kredi,burokratik duzenlemeler,yasal kolayliklar lazim alt yapi lazim Ak parti bu konularda daha atilgan olsa da neden yari ozel girisimlerle yeni sektorlerin,uretim alanlarinin olusmasinda hantal,konvansiyonel silah uretiminde basarilarimiz var ancak farkli bir savas evresine geciyor dunya bu konunun ne kadar farkindayiz geregini yapiyoruz mu (virusler,isin silhlari,telepatik etki,harp deneyleri hatta kadim bilgi say say bitmez ) vs vs tarzi daha da derin elestiriler yapsak.Ay balcikla sivanmaz yapilan gercekler hep suratinda patlar.Egitim _ogretim, bilim yasamak icin arac olmaktan cikmis,yasarken ulasacagi amac olan insanlar eliyle zirvelere ulasir,bunu da toplumun her kesiminde uygulaman mumkun degil.Toplumun her ferdi azami olcude egitilecek ama esasli bir kesim olagan disi egitilecek.Son olarak 15 yil once yurtici ve yurt disi tatile giden sayisi ile simdiki sayiyi ogren bak,araba sayisi ve modeline bak,sehirde koyde yasayan insan sayisina bak ve bak bakalim cepte para var mi yok mu
    Teşekkür edenler (2)BiKarınca ISO-CAN
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .