DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Ümmilik ve Kemalizm

misafirmisafir Gönderiler: 257
“Ümmi”; sözlükte “kastetmek” anlamındaki “emm” kökünden veya anne anlamına gelen “ümm” ya da topluluk, millet gibi manaları ifade eden ümmi kelimesine nispetle elde edilen ümmi “ okuma yazma bilmeyen, tahsil görmemiş; az konuşan, konuşurken hata yapan kimse” demektir. Ümme nispeti halinde “anasından doğduğu gibi kalan, tabiatı bozulmayan, bu hususta eğitim öğretim görmeyen, okuma yazma bilmeyen kimse demektir.
Kemalizm, ümmiliği çok güzel kullanmış, anasından doğduğu gibi kalan, tabiatı bozulmayan, eğitim öğretim görmeyen okuma yazma bilmeyen kısmını almış.
Bunun için peşi sıra inkılaplar yapmışlar.
İlk ve en önemli işleri toplumu Anadan yeni doğmuş gibi yapmak için harf inkılabını gerçekleştirmişler, buna göre yeni bir eğitim ve öğretim sistemi getirmişler ve başka yerden birşey öğrenmemeleri için tekke ve zaviyeleri kapatmışlar.Camileri meyhaneye, kerhaneye,ahıra çevirmişler ve sonra 10 yılda 15 milyon Türk yarattık demişler.

Yorumlar

 • misafirmisafir Gönderiler: 257
  Camileri; meyhane, kerane, ahır olan , meşhur flimlerde (Kemal Sunal) hilebaz,düzenbaz, hırsız, sahtekar ,ırz düşmanı hocaları olan topluluklara ÜMMİ olanların düşman olması gayet normaldir.
 • misafirmisafir Gönderiler: 257
  Okullara almamaları, kamu dairelerine sokmamaları, Ankaraya sokmamaları, bunların kadınlarının sadece hizmetçi olması gerektiği vesaire saymakla bitmiyor Kemalizm 'ÜMMİ''liğinin getirileri.
 • misafirmisafir Gönderiler: 257
  Kemalizm 1950 ve 1960 dönemini görünce, tekke ve zaviyeleri kapatılması ve okadar baskıya rağmen Tarikatların birşekilde topluma dokunduğunu fark etti. Bunun için Kemalist cemaatler türemeye başladı. Fetö ve ( ? ) cemaatler kuruldu. Tabi Doğu Perinçeğin kankası İskender Mihr'i unutmayalım.
  Teşekkür edenler (2)nevres hakimbeyaz
 • misafirmisafir Gönderiler: 257
  Yukarıda yazan her aşamayı, katmanlar şeklinde Bi Karınca açıklamış. Türkiye'nin nasıl bir rol model olarak seçildiğini ayrıntıları ile anlatmış.
  Kemalizmi Ummilik mi?
 • misafirmisafir Gönderiler: 257
  Bir kürdün Adem peygamberin aslında Kürttü demesi gibi. Akıllarını peşkeş çekenlerde, Rahmani teşkilatın Derin Türk Devleti olduğunu ve Şeytanın ordusu ile savaşan bunlar olduğuna inanırlar.
  Kemalizmi söylersin bunlara ; cevapları hazırdır , Şeytani inançlardan arındırmak için Derin Türk Devleti bunun için yapmış derler. ( toplum din düşmanı olmuş. Tabi adamlar efsunlanmış başka şekilde görüyorlar)
  Dünyanın son 300 yılına damgasını vuran Şeytanın has elemanları Eşkenazlar. Derin Türk Devleti varsa bunun adı Eşkenazlardır.
  Bunada bir kılıf bulunur.
 • AzerAzer Gönderiler: 633
  300 yilik Turk devleti derin sayilmaz
 • misafirmisafir Gönderiler: 257
  Bugün 94 yıllık Ümmilik projesinin nasıl işlediğini net gördük. İlahlarından yardımcı olsun diye Mabetlerine koşmalarını, bulundukları yerlerdeki heykellere koşup medet ummaları , Ümmi Türkler her zaman böylemiydi insan sormadan edemiyor.
 • GüneyKutbuGüneyKutbu Gönderiler: 306
  Bence her dönemde bunlardan vardı toplumda. nasıl ki 100 yıl önce kaybettiğimizi söyleyip kenara çekildik bunlara gün doğdu. Ha şimdi diyeceksin ki daha önceleri de kaybetmişliğimiz olmadı mı? Oldu elbette lakin o zamanlar şeytanın enstürmanları, kemalizm adı altında hiç bir Türk'ü 94 yıl boyunca uyutacak kadar etkili değildi kanaatimce. 
 • misafirmisafir Gönderiler: 257
  Tarihin her döneminde olmuştur. Şeytanın silahlarından bir tanesidir.
 • GüneyKutbuGüneyKutbu Gönderiler: 306
  Ekim 2017 düzenlendi
  Şeytana hizmet ediyorlar bilerek ya da bilmeyerek, yazık 
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .