DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

TÜRKİYE NE YAPMALI...

Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 600
Ağustos 7 düzenlendi Kategori DÜNYA
Arkadaslar 5 tane sorum olacak forum daki lere.

1 ..s400 ile strategic bir adım mi atıldı. .siyasi ve askeri dönüş u ne olur. .

2..Pakistan da yapılan darbe ile Türkiye nin cikari ne olucaktir. .Buradaki nükleer güç nasıl çözülecek. .

3..Erdoğan in yeni operasyonu ilan etmesi ile ..Sağ gösterip sol mu vurulacak ..suriyede. .
ABD nin ve İsrail in cevabı ne olucak. .

4..mukteda el sadr hasti sabinin lagvedilmesini talep ediyor. .sadr Türkiye yanlısı diye biliyorum. .İran in cevabı ne olur. .

5..Barzani referandum a gidiyor..referandum dan sonra pyd ile arası nasıl olucak tir..
Türkiye nin cevabı nasıl olur. .

Değerli cevap larinizi bekleriz

Yorumlar

• yörükyörük Gönderiler: 240
    4. mukteda el sadr arap şii leri temsil ediyor haşti sabi de şii ama onlar fars iranın kontrolünde, ırakta iranın kontrolünde sayılır, araplarla fars lar eski düşman o yüzden geçici olarak sadr hareketi türkiye desteğini arkasına almayı umuyor iranla işi bitince iranla dost olur türklerle düşman olur. ırak ın MHP si sadr hareketi diyebiliriz arap milliyetcisi, sadr iran fars düşmanlığından besleniyor. iran böyle bir durumda misilleme olarak her zamanki gibi pjak pkk pyd ye dokunmadan dolaylı yoldan destek verir,
    5. barzaninin pyd ile şimdiye kadar arası iyi olmadı, pyd bölgesinden kaçan kürtler barzaniye sığındı demekki kürtlük birleştirici unsur değil pyd ninde kürtlükle pek alakası yok, büyük ihtimal seçimden bağımsızlık sonucu çıkacak sürüden ayrılan kuzuyu kurtlar kapacak ya farslara sırtını dayıyacak yada türklere yada araplara başka türlü kısa vadede ayakta kalamaz. birinci tercihleri türkler olacak gibi görünüyor. hatay cumhuriyeti olayına benzer birşey olabilir. truva atıda.
    3. rusya türkiye öso muhalifler esed barzani perde arkasından bir olurda işide karşı yorulan pyd ye yüklendimi abd bir tokat yer, ama bu kadar basit olacağını sanmak aptallık olur, mutlaka birilerinin gizli ajandası devreye girer fire verilir arkadan vurulur. o yüzden böyle birşey olacağını zannetmem. musulun batısındaki tel afere operasyon olabilir.
    2. pakistan olayında çin hindistan çatışmasıyla bir alakası olmalı aynı döneme denk geldi, çin pakistana beraber hareket etmeyi önermişti darbe oldu.
    1. pakistanın nükleer inden faydalanma işi sıkıntıya düşebilir diye s400 işine hız verdik galiba. başka bir deyişle rusların kucağına itildik. kendi aranızda plan yapmak yok benim planlarıma göre hareket edeceksiniz diyorlar.
    6. dışişleri bakanı bugün güneydoğu asyada manilada bilmemne örgütü ortaklığına katıldığımızı duyurdu. bizi apar topar ne diye çağırıp ortaklığa aldılarki.
    Teşekkür edenler (1)Cengizhan_29
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .