DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber

Ümmilik Diyaloğu

2

Yorumlar

• AzerAzer Gönderiler: 3453. Derece
    atlantik den gele bilirmi?
  • yörükyörük Gönderiler: 1433. Derece
    yusuf peygamber mısırda yalnız değil diğer 12 kardeşiyle beraber çerçeveyi biraz daha açmak lazım.
    yahudiler o zamanda ya köleydi ya hizmetkar hala daha köleler firavun soyuna hizmet ediyorlar.
    tek tanrı inancında firavunlar dönemide var.
    diyalog kısmı 80 lerde başlamadı vatikan yüzyılın başında 500 senedir yaptığı misyonerliği başarısız bularak sonlandırdı diyaloğa geçti.
    atlantik meselesi yunan tarihçi herototmuydu ne onunla başlıyor günümüzden 12000 yıl öncesine ait bir ada medeniyet batmasından söz ediyor o batan ada atlantikte değil egede aşşağı yukarı benzer bir tarihte olduğunu jeologlar iddia ediyor.
    mezopotamyanın tarihi mısırdan daha eski.
    meselenin özüne gelirsek hacer mısırdan bildiği birşey varsa çocuklarına aktardımı sorusu sanırım.
    sorunun cevabını ibrahim peygamberle firavunun diyaloglarında aramak gerek. ibrahim peygamber dönemi ile yusuf peygabere kadar olan dönem arasında epey bir zaman geçmiş mısırda çok şey değişmiş olabilir.
    musa tur dağındayken halkı haruna emanet ettiğine göre bir bilgi varsa haruna emanet etmiştir, çalınma gibi bir durum yok sanırım.
    yahudiler günümüzdede inanç olarak 3 grup değilmi musacılar haruncular ötekinin adı neydi buzağı yapan?
    ...........ibrahim peygamber hakkındaki ayetlere baktım ibrahim ve soyuna verdiği nimetlerden bahseden epey ayet gördüm ama firavunla ilişkisi hakkında birşey göremedim. mısırda bir bilgi varsa bu ibrahim soyundan mısıra gelmiş olabilir.
  • misafirmisafir Gönderiler: 1303. Derece
    Sizlerin Kadim bilgi dediğiniz nr? Adem peygamberin isimlerini saydığı eşyalarmı?
    Adem peygambere öğretilenler, sadece onamı yoksa tüm çocuklarınamı öğretildi ?
    " Hani Rabbin (ezelde) Âdemoğullarının sulplerinden zürriyetlerini almış, onları kendilerine karşı şahit tutarak, “Ben sizin Rabbiniz değil miyim?” demişti. Onlar da, “Evet, şahit olduk (ki Rabbimizsin)” demişlerdi. Böyle yapmamız kıyamet günü, “Biz bundan habersizdik” dememeniz içindir."
    Yoksa burda muhattap alınanamı?
    ﴾115﴿ Biz daha önce Âdem’den söz almıştık, fakat o unuttu; biz onda yeterli bir kararlılık görmedik.
    ﴾116﴿ Meleklere "Âdem’e secde edin" dedik, onlar da secde ettiler, sadece İblîs direndi.
    ﴾117﴿ Bunun üzerine "Ey Âdem!" dedik, "Bil ki bu senin de eşinin de düşmanıdır. Sakın sizi cennetten çıkarmasın, yoksa mutluluğunu yitirirsin!
    ﴾118﴿ Burada sana acıkmak da çıplak kalmak da yok.
    ﴾119﴿ Yine burada susuzluk çekmezsin ve sıcaktan bunalmazsın."
    ﴾120﴿ Derken, şeytan şöyle diyerek onun kafasını karıştırdı: "Ey Âdem! Sana sonsuzluk ağacının ve son bulmayacak bir hükümranlığın yolunu göstereyim mi?"
    ﴾121﴿ Nihayet ikisi de o ağaçtan yediler. Bunun üzerine mahrem yerleri kendilerine göründü, üstlerini cennet yaprağıyla örtmeye çalıştılar. Böylece Âdem rabbine karşı gelmiş ve yolunu şaşırmıştı.
    ﴾122﴿ Sonra rabbi onu seçkin kıldı, tövbesini kabul etti ve doğru yola yöneltti.

Yahudiler buradan istinaden, şeytanın Adem peygamberin bilmediği şeyi bildiği için şeytanı üstün tutarlar. Dahada ileri giderek kendilerinin atası olduğunu iddaa ederler.
    Kadim Bilgi denilen şey nedir?
  • GüneyKutbuGüneyKutbu Gönderiler: 2273. Derece
    Kadim bilgiyi bilmem ama yahudilerin bu bilgiyi sonsuzluğun hükümranlığı için kullanmaya çalıştıkları belli. Madem iblisi ataları belliyorlarsa.
  • AzerAzer Gönderiler: 3453. Derece
    1 o bilgi anladigma gore seytanin ta kendisidir
    2 yahudiler hep aneye onem vermisdir,yani cenetde agac dan yenilmesinde Adem a.s kandirmaga seytana yardimci olan, esi hava olmusdur, ilk olarak agacdan elmayi koparan kim oldu? 
    3 her ikiside dunyaya surgun edilen zaman,ilk olarak nereye indiler? ve insan vucudu bir boyudan baska boyuta kecince vucud hucrelerimi genimi ve.s herneyse hepsi yeniden tasarlaniyor
    4﴾119﴿ Yine burada susuzluk çekmezsin ve sıcaktan bunalmazsın."  yani su bilgiyi, sicak ise bilgisizliyi, temsil ediyor diye dusunuyorum, ve soyuk dan donmasin sozu yokdur

bilginin iki anahtari var, birisi seytanda biriside insanda

Allahualem

• nevresnevres Gönderiler: 2723. Derece
    O elmanık gerçek bir elma olmama ihtimalini gözardı etmeyin.Tefsir edecek ilmim zerre yok ama okuduklarımdan anladığım o elmanın sembol olduğu.Neden o elmayı yediktem sonra mahrem bölgelerini anlıyorlar?
    Kadim bilgi ise bu düşüncede medeniyet kurmayı sağlayan bilgi diye hatırlıyorum.
    Elmanın sembol yada eşyanın hakikatı dahilinde ağacın meyvesi olsun farketmiyor. Burada konu yahudilerin ve sonraki dönemdeki sabii'lerin şeytanı üstün görmeleri.
    Sevgili misafir peki peygamberler bu bilgiyi mısırdan alıp ne yapacaktı? Hadi onların ümmeti olan israil oğulları şeytanlaştı ve bu bilgi ile armagedonu istiyorlar diyelim ısrarla...
    Mısır'da bilgi var! Peygamberler onun için oraya gidiyor diye iddiam yok. Böyle bir Kaynakta yok!
    Allah ! Resul ve nebiler seçiyor. Bunların bazılarına kitaplar veriyor, bazılarınıda verilen kitapların ,sahifilerin şeriatının uygulamasını istiyor. Bilgi ilim hikmet zaten gönderiyor yada veriyor.
    Allah ! haşa ikinci bir İlah varda onunla savaşmak onun bilgilerini almak için peygamberler göndersin.
    Benim demek istediğin o değil. Allah istese şu an da bütün kafirleri yok eder. Konuyu bambaşka noktaya evirmeyelim. 
    Lakin olay aynen böyle anlaşılıyor başka izahı yok. Peygamberler değilde normal insanlar bunu yapsa anlaşılır. Peygamberler yapınca bilgiyi alması için gönderen, saraylara sızıp o bilgiyi alıp hakimiyet kurmak isteyen Allah olmuş oluyor.
    "Köle ile ele geçirilen" bu kısmı açar mısın lütfen?
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .