DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber

Ümmilik Diyaloğu

13»

Yorumlar

• misafirmisafir Gönderiler: 1213. Derece
    Haniflikten, Ümmiliğe geçiş köle mevzusunu açıklar.
  • GüneyKutbuGüneyKutbu Gönderiler: 2173. Derece
    Peki bu kadim bilgi gizli mi açık mı? Yani isteyen herkes onu kullanabilir mi?
    Senin teze göre Araplar bu işe son noktayı koymuş. 
    Benim Kadim bilgi diye bir düşüncem yok. Araplar noktayı koymuş diyede bir düşüncem yok.
    19 sayısını severim! Git bir 19 mayısta başlattığın tartışmaya bak hele, oku ve sonra da yaz. Yok eğer aynı düşüncelere sahipsen en kısa zamanda Türkçe anlatım dersi al sevgili misafir kardeş!
    İstersen tekrar oku,nasıl gördülerse yazanı! Ona göre verilmiş cevaplar.
  • yörükyörük Gönderiler: 1283. Derece
    ﴾120﴿ Derken, şeytan şöyle diyerek onun kafasını karıştırdı: "Ey Âdem! Sana sonsuzluk ağacının ve son bulmayacak bir hükümranlığın yolunu göstereyim mi?"
    aha bu ağaç hdp nin ağacı hayat ağacı üstüne çaput bağlanan ağaç yılbaşında süslenen ağaç say say bitmez, kısaca nerde kutsal bir ağaç figürü görürseniz kaynağı şeytanidir.
    bizimkiler seccadenin üstünde haç var diye isyan eder aynı seccadedeki iki sütünu sedir ağaçlarını ortadan sallanan kandile ses etmez
    neyse ibrahim peygamberin hacer ve çocuklarından bahseden ayeti buldum.
    "Rabbimiz, gerçekten ben çocuklarımdan bir kısmını Beyt-i Haram yanında, ekini olmayan bir vadiye yerleştirdim; Rabbimiz, dosdoğru namazı kılsınlar diye (öyle yaptım), böylelikle Sen insanların bir kısmının kalblerini onlara ilgi duyar kıl ve onları birtakım ürünlerden rızıklandır. Umulur ki şükrederler." (İbrahim, 14/37)
    Şimdi bir olaydan bütün olayları bir yere bağlarsanız,neden sonuç ilişkisi kurulmaz hayal aleminde gezeriz. Yılbaşı ağacını süslemeri şeytanidir.Pagan inancı ile hristiyanlığa girmiş. Paganist inancında " Odin " tanrısının çam ağacına ineceğine inandıkları için çam ağacını süslerlerdi.Hristiyanlığa bu şekilde girmiş.
    Bu kadim bilgi Hz Süleyman peygamber dönemin de yazıldığı söylenen kabala mı?
    Kadim Bilgi dediğin ne senin, yani Kadim Bilgi denince aklında oluşan şeyler nedir? Söylersen yardımcı oluyum.Neleri çağrıştırıyor sana?
    Bu bilgi nereden geliyor? İşlevi nedir? Kimler nasıl kullanıyor? Kullanımı belli bir grup ya da zümre hatta kişinin tekelinde mi? El değiştirir mi? Ayrıca belli bir süresi var mı?
  • AzerAzer Gönderiler: 3143. Derece
    sonsuzluk bilgisi ancak ALLAH in bildiyidir, hicbir kitabda ve .s yazilmamisdir
    Gayb-ı Allah'tan başka kimse bilemez. Kıyamete kadar dünyanın farklı dilimleri vardır şimdilik bu kısmı anlayabiliyorum. İleride şu olur gibi birşeyi iddia etmiyorum ilgilenmiyorum da. Lakin Allah'ın verdiği aklın hakkını da vermek isterim.
  • AzerAzer Gönderiler: 3143. Derece
    bilgi bizim ta yani basimizda,biz daglarda denizlede ariyoruz,bir sozde diyil ozde bir momun musliman okudugu Kurani kerimi,bir hristiyan veya yahudi okumaginda fark ve anlama yeteneyi var, Kurani kerim yanliz sevab icin diyil oyrenmek ucun okunarsa damarlarindan kecirerek, bence bilgilenmek olar,cunki momun muslumanla gayri muslumanin okudugu harifler beynindeki kodlarla uygun gelib gelmeme ihtimali yuksekdir

evimizin ta basinda tutdugumuz Kurani kerimi indirib ALLAHA hatir bilgilenmek maksadiyla okumadikca isimiz zor bence
    Teşekkür edenler (1)misafir
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .