DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

15 TEMMUZUN ŞİFRESİ - DIŞ İŞLERİ MEFKURESİ

KURALSIZKURALSIZ Gönderiler: 34

15 Temmuz darbesinden , depreminden önce Türkiye küçük bir deprem yaşamış ancak bunu kimse hissedememişti. Deprem Washington – Berlin – Vatikan hattında hissedildi. Bu darbe Türk Devletinin , 1 Mart Tezkeresinden sonra ABD ‘ ye attığı en büyük tokattı. 5 – 24 Mayıs darbesi : Davutoğlu ‘ nun istifası !

Devlet kademesinde bir siyasi veya bürökrat tasfiye ediliyorsa bu tasfiye ya o kişiyi ya o makamı ya da bir projeyi tasfiye amaçlı yapılmıştır. Ahmet Davutoğlu tasfiyesinde bu üç tasfiyede gerçekleşti.

1 – Ahmet Davutoğlu tasfiye edildi.
2 – Başbakanlık makamı artık tamamen ortadan kaldırılmış oldu. Dolaylı yoldan Başkanlığa geçiş yapıldı.
3 – ( En önemlisi ) Neo – Osmanlı projesi tasfiye edildi.

Davutoğlu ‘ nun , başbakanlık dönemini incelerken 2 kısımda incelemeliyiz. 7 Haziran öncesi ve sonrası ! Çünkü 7 Haziran sonrasında Başbakan değişikliği yaşandı. Bunu fark edemedik. Başbakan Bahçeli , Davutoğlu ise Bahçeli ‘ nin Ak Parti vekili oldu. Bunun ispatı 7 Hazirandan sonra , Ak Parti , Muhafazakar – demokratlıktan , muhafazâkar – milliyetçiliğe kayış yaptı.

7 Haziran ‘ dan sonra Çözüm Sürecinin bozulması ve Bahçeli ‘ nin her şeye hayır diyerek , Ak Parti ‘ yi iktidara taşıması , meclisin sıkışması halinde 5. Partiyi kurarız demesi bunlar Bahçeli ‘ nin gizli başbakanlığını ortaya koyar.

Biz Türk Milleti siyaseti düz okuyarak her zaman yanılmışızdır. O halde şu sonuca varabiliriz. Ahmet Davutoğlu ‘ nun istifası Başbakanlıktan çok , Dış İşlerinde yaşandı. Çünkü 24 Mayıs ‘ tan tam 12 gün sonra yeni Başbakan Binali Bey ; Suriye ‘ nin toprak bütünlüğü, Türkiye ‘ nin toprak bütünlüğüdür demiş ve böylece Avrasyacı konuma geçmiştir. 7 Haziran ‘da , Davutoğlu Başbakanlıktan , 24 Mayıs ‘ ta Dış İşlerinden tasfiye edildi.

Avrasya dediğimiz oluşum veya ittifak İngilizlerin elinde olan bir oluşum ve ittifaktır. İngilizler , Suriye – İran ( bir bölümü ) ve Rusya ‘ yı , NATO ‘ dan bağımsız olarak , ABD ‘ ye karşı savaştırıyor. Örnek vermek gerekirse ;

– Esad ‘ ın arkasında , Esma Esed ‘ in bağlı olduğu İngiliz aileleri var. Ve de Putin ‘ in akıl hocası Dugin , Rostchild ‘ in adamı.

24 Mayıs ardından , Gül – İngilizlerle , Perinçek – Ruslarla görüşerek , Türkiye ‘ yi Avrasyaya kaydırdılar. Bunun içinde 15 Temmuz’da bir darbe yedik. Darbeyi yapan Vatikan – ABD – Almanya idi.

15 Temmuz sonrasında Rusya – Suriye – İran ile ittifak yapmaya başladık. Dış İşlerinde ki kadrolar artık Perinçek ‘ e bağlanmaya başladı. ( 5 – 6 yıl sonra bu kadrolar da tasfiye edilecek )

Bölgenin kaderi için şuan , Rusya – Türkiye ittifakından çok İran – Türkiye ittifakı önemli. Haşdi Şabi denen örgütün Musul ‘ da mezhep savaşı çıkarma planları ve Suud ‘ un , Yemen ‘ e savaş açma planları tamamen İngilizlerden alınmış bir emirdir.

İngiltere ve ABD ‘ yi yöneten güçlerin ortak bir planı var : Mezhep savaşı ! Bunun için ülkemizde bazı Ehli Sünnet Cemaatlerin dikkat etmesi gereken bir konudur. Türkiye ve İran düşerse Ortadoğu düşer.

Tahminim bundan 5 sene sonra Türk Devleti emperyal bir vizyona geçiş yapacaktır. Emperyal vizyona geçiş yaptığımızda bölgede ne DAEŞ ne PYD/PKK ne de Barzani kalacaktır. Türk Devletini ve Ortadoğu ‘ yu zor günler bekliyor !

MUHAMMED ALİ YILDIZ/D.D HABER

Teşekkür edenler (1)BiKarınca

Yorumlar

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .