DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber

Kurulan Yeni Devlet

misafirmisafir Gönderiler: 1293. Derece
Ülkenin heryerinde yeni Devlet konuşuluyor. Herkesin aklındaki soru devletin ismi ne olacak. Bunun zamanla dahada konuşulur hale gelip belli isimler çıkacaktır. Sonunda bir isimde mutabık kalınılacaktır.Bu isim Kayıları,Kınıkları ve Oğuz Han'ı hatırlatacak bir isim olması muhtemeldir.
Şimdilerde herkesin asıp kesmesi, yakarız yıkarız dökeriz laflarını duyuyoruz. Özellikle Bahçeli'nin çıkışından sonra kendilerine ulusalcı diyen dhkpclisi,pkklısı herkesi ümitlendirmiştir. Lakin Bahçeli'nin bu çıkışı ilk test denemesi olan 16nisandan 3-4 gün önceki çıkışına güvenmesiydi.
Bahçeli böyle bir konuşma ile 16 nisanda 1 kasıma göre %0.8 lik yüzde %1 bile görmeyen kitleyimi etkilemek istemiştir. Bunun koz olarak düşünmek Bahçeli'yi hafife almak demektir.
Bahçeli böyle bir çıkışı elinde güç bulunan kendine yakın gördüğü birilerini etkilemek için yapmıştır. Bahçeli kimleri yönlendirmek istemiştir?
Teşekkür edenler (1)nevres
«13

Yorumlar

• misafirmisafir Gönderiler: 1293. Derece
    Bahçeli'nin bu çıkışı Suriye'de bulunan Özel Harekatçıların aklını bulandırmaya yönelikti. Cumhurbaşkanı çıktı hemen cevap verdi.Hemen havayı değiştirdi. Yanlız bu adımlardan geri durmayacağı gözüküyor. Özel harekatçılarda millet gibi düşünürde ( danışıklı dövüş milletin gazını alma) birbirlerini yemezler orada. Akıllar iyice bulanıklaşmadan operasyonu yapsalar. 6 ayda 2 kilometre yolu gidemeyen ( gitmeyen) bunun neticesi olarak Ruslar gelip önümüzü kesmişlerdi.
    Bunun için 2'3 aydır özel harekatçılar gönderiliyor.
  • nevresnevres Gönderiler: 2693. Derece
    Bahçeli akıllı adamdır.RTE'nin başarılı olmayacağını hissederse farklı politika izleyebilir.Belki de akşener bunu sağlar.Yeni devlet konusunda ise halkın yüzde 70 kabulu olmadan başarılı ve ömrü uzun olmaz ,kurulamaz zaten.15 temmuzun 10 20 katı bir kaos olur devlet yıkılma durumuna gelir o zaman olabilir.Pyd tehdidi de devletin varlığına yöneliktir diye düşünüyorum.
    Teşekkür edenler (1)Cengizhan_29
  • nevresnevres Gönderiler: 2693. Derece
    Adetim olmasa da bugün köşe yazılarına bakarken abdülkadir selvinin 2019 seçimleri yazısına denk geldim.Şu dikkatimi çekti Ak parti 2019 da seçimleri planlasa da bahçelinin isteği ile 2018'e çekmek zorunda kalabilir.Bahçeli'den bahsedince yazma gereği duydum.2002 seçimleri de böyle olmuştu.Köşe yazarları içinde sağlam analiz yapan çok az olsa da istihbarat ya da servis edilen yazılar ipucu verebiliyor.
    Teşekkür edenler (1)misafir
    1.Seçenek
    Kılıçdaroğlu içeri alınınca mecbur seçime gideceklerdi.şimdi kılıçdaroğlu'na ve Bahçeli'ye seçim ile gidin denmiş Bahçeli'nin bunu kabul etmemek için yaptığı hamleydi oda boşa çıktı. Son umutları A. Gül onun yapacağı hamlelere göre şekillenecektir durum.
    2.Seçenek
    Aydın Doğan'ın bulunduğu ekol ile anlaşılmış.15 Temmuz gecesi Cnn 'den başka hiç bir kanalın Cumhurbaşkanı'nı yayınlamaması böyle bir ihtimali gösteriyor.Kılıçdaroğlu içeri alınacak, Chp dizayn edilecek, Bahçeli muhalif olarak karşı tarafa geçecek ve böylece tüm ülkedeki gruplar kontrol altına alınacak.
    Lakin benim görüşüm birinci seçenekten yana.2.Seçenekte ise yeni Devletin ismi konduğunda itiraz edecek kimsenin bulunmayacağıda var
  • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 3573. Derece
    Abdullah gül. .davitoglu.Erdoğan in karşısina çıkmaz ..Ak Parti li seçmen Hain olarak algılar. .
    2018 de erken seçim ihtimal i var. .Erdoğan partideki adamları bicebilir. .buda + 5 puan demek ..Erdoğan 50 in üzerinde bir oyu garantisi almak istiyor. .Selvi nin yazısı doğru olabilir. ..
    Suriye'de bir kaç cephe açıp Meral ablaya gidecek seçmeni çevirebilirsiniz ..Erdoğan Almanya ile anlasicaklar gibi..yakinda Suriye'de çarşı karışır. .Erdoğan Esad la anlaşma ihtimal i var. .pyd ye ortak operasyonu olabilir. .buda Erdoğan a +bonus olarak donus yapar..
    Son röportaj olayı Almanlarla bir antlaşmaya gidildiği yönünde bir izlenim veriyor.
  • AzerAzer Gönderiler: 3393. Derece
    4000 000 yakin suryeli secicileri unutmayin, erdogan a saygim akili olmasindan cok inatci olmasidir
    Ben ,seçim ile alakalı olduğunu düşünmüyorum.Bütün emareler o yöndede olsada , asker ve polisin aklını karıştırma olarak görüyorum. Suriye'de tam operasyon yapılacakken tertiplenen yürüyüş ve arkasından Bahçeli'nin bu tür çıkışı operasyonu sekteye uğratma olarak gördüm. Cumhurbaşkanıda aynı şekilde görmüşki olayın yönünü seçime döndürmüş. %51.4 ne ak partinin oyudur, nede %48.6 chp'nin oyudur diyerek herkesi seçime yönlendirmiştir.Millet seçime yöneldiğini görürse Suriye'de operasyon başlar.
  • GüneyKutbuGüneyKutbu Gönderiler: 2223. Derece
    Sevgili misafir Nato heyetinin Konya ziyaretine yorumun nedir?
    Nato heyeti ( Alman m.v) gelişi. Roportaj olayının karşılığı şeklinde, görünüyor Şuanki bakışla!
  • GüneyKutbuGüneyKutbu Gönderiler: 2223. Derece
    Parti meselesinde 2. Seçenek bence daha mantıklı yalnız ben bahçeli'ye siyasi ömür biçilmesi taraftarı değilim. 2. Seçenek evet doğru at fakat yanlış jokey üzerinde.
    Sevgili azer kardeşim 4 milyon Suriyeli vatandaş lik verildi miki Erdoğan a oy olarak dönsün. .suan suriyeyeliler konusunda vatandaş gergin. .ben bile isyanlarda yim..

Yeter artık kardeşim 7 yıl oldu bi gidinya. .
    15 temmuz akşam i bu millet tank in önünde durdu. .Çünkü gidecek başka ülke yok..diye..

Bunlarda gitsin kendi ülkeler ini kurtarsin. .
    Eğer Suriye liler in yerinde olsa idik bana göre bu kadar bize sabretmezdiler. .

Bu Suriye liler konusunda Erdoğan çok kizginim çok. ..

Yahu duzenimiz bozuldu. .
    Teşekkür edenler (1)Azer
    Muhalefet teki amaç. .ilk turda Erdoğan i sectirmemek. .zaten 2 tura Erdoğan kalsın psikolojik olarak yenik sayılır. .

Benim merak ettiğim mhp 2019 da ne yapacak. .

Saadet Partisi temel karamolla oğlu nu destekliyecekmis. .

HDP ne yapicak meşale. ..
    Devir çıkar devri kardeşim 5 yıl ötesi zarar.

.Bu arkadaş lara harcanan parayi bi şekilde geri almamız lazım derim..

şöyle bi plan vardı. .Ottawa anlaşması ile mayınlı bölge ler temizlenip tarım a acilicakti. .buraları isletecek eleman kadrosunu bu Suriye li kardes ler üzerinden hallediceklerdi..
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .