DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Kurulan Yeni Devlet

2

Yorumlar

 • misafirmisafir Gönderiler: 257
  Suriyeliler olması Türkiye ekonomisi çökerdi.
  Teşekkür edenler (1)SarkKervani
 • AzerAzer Gönderiler: 633
  Ağustos 2017 düzenlendi
  sevgili Cengizhan_29 kardes sahib cikmak bizim gende var, baska miletlerden farkimiz kimse den yardim istememizdi, dogru belkide suryeliler bize bukadar sabr etmezler,ama biz suryeli ve.s diyiliz, herseyin oz vakti var 
  Teşekkür edenler (2)BiKarınca SarkKervani
 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 662
  Azer kardeşim sahip çıkalım tamam eyvallah. .
  Ama yeter daha..

  Dilencimiz bile suriyeli oldu. .
  Tamam biz din gardasi gördük. .
  Misafirin fazlası zarar. .

  Bide adamlara sormuşlar Türkiyemi. .Avrupa mi. .tabiki avrupa demişler. .
  Kanıma dokundu. .
  Erdoğan a kizdigim 2 şey var

  1 ..bu Suriyeli konusunda
  2 ..bu bakan damat konusunda. .

  Misafir kardes. .ülke batardi demissinya. .
  Bu arkadaş ların is gücüne katılım ini bi düşün. .
  Ben inşaat sektörünü neyim her gelen in yanında Suriyeli var. .Suriyeli ekip ler suan oluşmaya başladı. .adamlar profesyonel olarakta yapmaya başladılar. .

  Yani bunların her geleni bizim pastadan tirtikliyor. .

  Suriye'den Türkiye ye gelmek için 5000 dolar veriyorlar. .Türkiye sınırına geldikleri zaman asker geç kardeşim diyor. .bize kadar para ver bize gelince din kardeşim. .

  Yahu bunun bi sınırı olmasi lazim. .bi dur demek lazım. .bide şimdi abd iblid bahane vurursa seyretle cümbüşü. .
  Teşekkür edenler (1)Azer
 • misafirmisafir Gönderiler: 257
  İnşaatlarda çalışan Türk varmı? İnşaatlarda önceden kürtler çalışırdı. 2000 yılındaki Avrupa birliği yasaları ile onlarda çalışmaya bırakmıştı. Fransada kahvede çocuk parası alanlara yaptıklarının aynısını yaptılar.Devlet devamlı para akrardı Avrupa birliği yasalarından dolayi. Adam niye gidip inşaatlarda amelilik yapsın. Elektrikten suyuna varana kadar herşey bedava. Ne güzel devletleri olacaktı (!)
  O Suriyeliler olmasaydı.Ne inşaat söktürü nede sanayi nede tarım. Bedava çalıştırdınız.Karın tokluğuna çalıştılar. Hangisi çalıştığı yerden parasını alabildi. Onlarda kendileri ekip kurdu. Parasını alıyorlar. Çünkü inşaatlarda çalışacak adam yok.
 • misafirmisafir Gönderiler: 257
  O kadar ideolojik grup var, hepsininde kendine has Derin Devleti var. Bir benim yok. Eğer Suriye'de operasyon başlarsa! Bende Derin Devletimi kurup senaryolar yazacağım.
  Teşekkür edenler (4)nevres hakimbeyaz Azer Cengizhan_29
 • nevresnevres Gönderiler: 479
  Aksaçlı misafir : ))
  Teşekkür edenler (2)misafir Azer
 • GüneyKutbuGüneyKutbu Gönderiler: 306
  Yürü be misafir kim tutar seni 
  Teşekkür edenler (1)misafir
 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 662
  Bu gazla katar a gidersin artık kardeşim
  Teşekkür edenler (1)misafir
 • misafirmisafir Gönderiler: 257
  Gaz var ise Katar'a niye gidem? Veririm gazı herkese alsana Aksaçlı Misafirin Derin Devleti
  Teşekkür edenler (1)Azer
 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 662
  Buda iyiydi
  Teşekkür edenler (1)misafir
 • İttihatTerakkiİttihatTerakki Gönderiler: 19
  Yeni devlet kurmak isteyenler ''YALLLAH ARABİSTANA''.Bu ülke Atatürkçü ülke.Bahçeli kendi tabanı tarafından kaale alınmayan bir adam siz kaalemi alıyorsunuz bu adamı :)
 • misafirmisafir Gönderiler: 257
  Atatürkçüler nerden geldiyse oraya gidecek.
  Teşekkür edenler (1)SarkKervani
 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 662
  Yahu şu adamı birakin da bi rahat uyusun...
 • İttihatTerakkiİttihatTerakki Gönderiler: 19
  Ağustos 2017 düzenlendi
 • nurdannurdan Gönderiler: 13
  Merhaba Derin Dunya ailesi,
  Uzun bir zaman once actigim forum hesabimdan arada sirada girip tartismalarinizi okuyordum. Okumakla kalmamalı nacizane fikirlerimi de paylasmaliyim diye dusundum. Gordugum kadariyla forumdaki erkek sayisi epeyce fazla. Bayan ise sanirim yok denecek kadar az. Bu anlamda da forumda bulunmayi onemli buldum. Araniza katilma karari aldim. Ne diyelim Derin Dunya forum yelpazesine bir renkte bizim katmamiz umuduyla. Bu konu hakkindaki yorumum ise şöyle:

  Benim yeni bir devlet kurulmasindan anladigim derinlerde yeni bir devlet kurulmasi. Yeni bir akıl, yol, hedefin oluşması.
  Evet devletin herşeyi tepeden tirnaga degistirilecektir. Ayni şekilde millette değiştirilecektir. En onemlisi ise bireyin dönüştürülmesi olarak görüyorum. Çünkü ister tarihin en güçlü devletini kuralim zihniyeti degistiremedikten, yeni bir insan inşaa edemedikten sonra herşey boş. Yoksa biz demiştik bakin Tayyip şeriat devletini kurdu yorumlarini yapan yuzeysel insanlara gel de yeni bir devlet kurdum de.

  Yeni bir devlet kurulduğu acik acik ilan edilmeyecektir. Bu yuzden devletin isim değiştireceğini de düşünmüyorum kisa vadede. Bunu şuan için insanlara anlatmak mümkün degil.  Bunu Ayhan Ogan'in yaptigi çıkışın cumhurbaşkanı, başbakan ve ak parti tarafindan da hoş karşılanmadıgindan rahatça anlayabiliyoruz. Bir yumuşak geçiş donemi yaşayacağız diye düşünüyorum. Once eskiye dair ne var ise yikilacak daha sonra yenisi kurulacak. Türkiyede medya, kültür, eğitim, sanat, dusunce bicimi , siyaset etme bicimi , siyasete bakis acisi, sosyoloji, psikoloji, felsefe kisacasi insan degisecektir.
  Insanlara yeni bir devletten ziyade yeni bir donem, 2023 vizyonu olarak olarak sunulacaktir. Bu yumusak geçişten herkesin mutlu olacagi, huzur bulacagi kanisindayim.

  Turkiye insaninin dönüşümünde önemli bir mesafeye gelindiğinde ise Fransadan örnekle 1. 2. Cumhuriyet gibi adlandirilabilir. Tek partili yillar 1.donem, parlamenter sistem 2. donem, 16 nisan ile de 3. Donemdeyiz. Yeni devletin kurucusu Erdoğan değilde bu donemin mimarida Erdogandir yumusakliginda sunulabilir bu da bizlere. Daha sonra zaman ilerleyip uygun ortam bulunduğunda tvlerde yorumcular ne 3. Cumhuriyet dönemi bu düpedüz yeni bir devlettir yorumlarinda bulunurlar. Insanlardan da tepki almadığı görülünce artik rahat rahat yeni bir devlet kuruldu 16 nisanda denilebilir. O zaman yeni devletin isminden soz edilebilir ancak.

  Umarim faydali olabilmişimdir. Acemiligimi mazur görünüz. 
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .