DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Kurulan Yeni Devlet

13»

Yorumlar

• nurdannurdan Gönderiler: 13
    Merhaba Derin Dunya ailesi,
    Uzun bir zaman once actigim forum hesabimdan arada sirada girip tartismalarinizi okuyordum. Okumakla kalmamalı nacizane fikirlerimi de paylasmaliyim diye dusundum. Gordugum kadariyla forumdaki erkek sayisi epeyce fazla. Bayan ise sanirim yok denecek kadar az. Bu anlamda da forumda bulunmayi onemli buldum. Araniza katilma karari aldim. Ne diyelim Derin Dunya forum yelpazesine bir renkte bizim katmamiz umuduyla. Bu konu hakkindaki yorumum ise şöyle:

Benim yeni bir devlet kurulmasindan anladigim derinlerde yeni bir devlet kurulmasi. Yeni bir akıl, yol, hedefin oluşması.
    Evet devletin herşeyi tepeden tirnaga degistirilecektir. Ayni şekilde millette değiştirilecektir. En onemlisi ise bireyin dönüştürülmesi olarak görüyorum. Çünkü ister tarihin en güçlü devletini kuralim zihniyeti degistiremedikten, yeni bir insan inşaa edemedikten sonra herşey boş. Yoksa biz demiştik bakin Tayyip şeriat devletini kurdu yorumlarini yapan yuzeysel insanlara gel de yeni bir devlet kurdum de.

Yeni bir devlet kurulduğu acik acik ilan edilmeyecektir. Bu yuzden devletin isim değiştireceğini de düşünmüyorum kisa vadede. Bunu şuan için insanlara anlatmak mümkün degil.  Bunu Ayhan Ogan'in yaptigi çıkışın cumhurbaşkanı, başbakan ve ak parti tarafindan da hoş karşılanmadıgindan rahatça anlayabiliyoruz. Bir yumuşak geçiş donemi yaşayacağız diye düşünüyorum. Once eskiye dair ne var ise yikilacak daha sonra yenisi kurulacak. Türkiyede medya, kültür, eğitim, sanat, dusunce bicimi , siyaset etme bicimi , siyasete bakis acisi, sosyoloji, psikoloji, felsefe kisacasi insan degisecektir.
    Insanlara yeni bir devletten ziyade yeni bir donem, 2023 vizyonu olarak olarak sunulacaktir. Bu yumusak geçişten herkesin mutlu olacagi, huzur bulacagi kanisindayim.

Turkiye insaninin dönüşümünde önemli bir mesafeye gelindiğinde ise Fransadan örnekle 1. 2. Cumhuriyet gibi adlandirilabilir. Tek partili yillar 1.donem, parlamenter sistem 2. donem, 16 nisan ile de 3. Donemdeyiz. Yeni devletin kurucusu Erdoğan değilde bu donemin mimarida Erdogandir yumusakliginda sunulabilir bu da bizlere. Daha sonra zaman ilerleyip uygun ortam bulunduğunda tvlerde yorumcular ne 3. Cumhuriyet dönemi bu düpedüz yeni bir devlettir yorumlarinda bulunurlar. Insanlardan da tepki almadığı görülünce artik rahat rahat yeni bir devlet kuruldu 16 nisanda denilebilir. O zaman yeni devletin isminden soz edilebilir ancak.

Umarim faydali olabilmişimdir. Acemiligimi mazur görünüz. 
  • misafirmisafir Gönderiler: 257
    Yazınız çok güzel, yanlız buraya yazmanız hata olmuş. Ayrı bir konu başlığı açıp yazsaydınız güzel olurdu. Burada bu güzel yazı telef olmuş.
    Teşekkür edenler (2)BAMSI_BEYREK nurdan
  • BAMSI_BEYREKBAMSI_BEYREK Gönderiler: 90
    Misafire katiliyorum nurdan hanim. Olaya bir nevi baska pencereden bakmissiniz. Yeni insan kavrami icin ayri bir yazi yazabilirsiniz aslinda. Tebrikler.
    Teşekkür edenler (1)nurdan
  • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 571
    Valla kardeşim en çok siz konuşuyorsunuz. .
  • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 571
    Nurdan kardeşim ilk önce hoş geldiniz forum ailemize.

.yazınız çok güzel ve yerinde olmuş. .bizimde söyle meye çalıştığımız da budur

Arkadaslar a katılıyorum burda bu yazı kaybolmuş gibi. .

Ama olsun ilk adım. .bizde hemen öğrenmedik bu işi. .
    Teşekkür edenler (1)nurdan
  • TheHUNTheHUN Gönderiler: 216
    Siyası çekişmeleri bırakmamızın zamanı geldi de geçiyor kardeşlerim. Milletçe fotoğrafın büyüğüne odaklanmak zorundayız. Zira biz iç çekişmelerle uğraşıp boşa vakit harcarken Küresel satanist çete boş durmamaktadır. İlla gerçeği görmemiz için 3. Dünya savaşının Türkiye cephesinin açılmasını beklemeliyiz. Şu an bir savaşın içerisinde Dünya. Ukraynalıların, Iraklıların ve Suriyelilerin gözünde küresel savaş çoktan başlamıştır.
    Satılık Medya'nın bizi uyutmasına daha ne kadar göz yumacağız?
    Savaş çıktı kardeşlerim. Sadece bizim cephemiz henüz açılmadı. 2021'i bekliyorlar. Neden 2021 olduğunu bilmeyen arkadaşlar benim Türbülasyon Dönemi yazıma göz atmalılar.
    Teşekkür edenler (1)BiKarınca
    Bu arada yeni devlet Küresel savaşın sonunda kurulacak. Şu anda yeni devlet söylemlerinin içi boş.
    The Hun, Türkiye cephesinin açılmasını bekliyoruz demişsin. Suriye, Irak, Yemen,Flistin,Mısır, libya,Kırım Osmanlı cephesi zaten. Türkiye diye devlet var diyiyorsan hani bunun sahibi diye sorarlar? Sahibi olarak Atatürk gösteriyorlar oda ölmüş. O zaman sorarlar Kim bu Devletin sahibi?
    Osmanlı geldi geçti. O bir imparatorluktu. Ve imparatorluklar 1. Dünya savaşıyla yıkıldı. Yerine Küresel çete tarafından etnik çoğunluğun hakim olduğu yerlerde Ulus devletleri kuruldu. O saydığın ülkeler de ulus devletleri statüsünde kabül edilir. Türkiye de bir ulus devletidir. 2. Dünya savaşını İTrail'i kurmak için çıkardılar. Şimdi de 3. Dünya savaşı ile ulus devletleri parçalayıp küçük küçük etnik bölgelere ve kantonlara ayırma planları var. İşte Orta doğuda ve Afrika'daki durum ortada. Nihayi hedef önümüzdeki bu yüz yılda " Tek Dünya Devleti" kurmak.
    Ve buna karşı çıkacak bütün ülkeler 3. Dünya savaşında parçalanacak. Başta Rusya ve Çin olmak üzere.
    1. Meclis fes edildiğine göre , ulus devlet nedir?
    Ağustos 17 düzenlendi
    Bu arada 15 Temmuz kalkışmasında bir iç savaş başlatarak 3. Dünya savaşının Türkiye cephesini açmayı denediler. Ama hesapları tutmadı.
    Şanı yüce Allah planlarını alt üst etti.
    Gene başaramayacaklar. Hz. Adem'den bu yana ne kavimler geldi geçti. Bu Dünya çok Firavunlar gördü. Hepsi de helak oldu gitti. Hangisi tek dünya devleti kurabildi ?
    Hiç biri..
    Bu yüzden müsterih olmamız gerekir. Onlarınkisi bir hayal'den ibaret. Bunu başaramayacaklar Allah'ın izniyle.
    Teşekkür edenler (4)Azer nurdan BiKarınca Cengizhan_29
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .