DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Kuşatılma

nevresnevres Gönderiler: 318
Köşe yazılarına ve bazı yazarların yazılarında aynı günlerde Türkiye'nin kuşatıldığını yazmışlar.Özellikle pyd ye dikkat çekmişler.Yüksek ihtimalle yukarıdan gelen bir yönlendirme ile bu konu üstüne gidilmiştir.Sizin bu konu hakkındaki düşünceniz nedir.Bu yazılar gelecek olaylar yaşanmadan insanları hazırlamak için mi yazılmış yoksa hissiyatları diri tutmak için mi?

Bence gerçekten böyle bir durum var sene sonu ve 2018 başında bu meseleler ile uğraşılacak heralde.
Teşekkür edenler (1)Azer

Yorumlar

  • FenomenKUARKFenomenKUARK Gönderiler: 87
    Ekim 13 düzenlendi
    Jandarmanin sehirlerin guvenligini saglamaya calistigi ve agir silahlar ile intikale gittigimiz Idlipte savastan kacip siginan 3milyon civari sivilin olmasi nedeniyle. Cerablusta egitip halkin gunluk yasamina devam etmesi icin olusturdugumuz konjonktur dolayisi ile merkezden bagimsiz sekilde gorevlerini yapan polis teskilatini yururluge koymaliyiz diye dusunmekteyim. Basbugumuzun 82fethiye 83 musul 84 kerkuk ve sadece temsili aslinda 500.000 gonullu ulkudasimiz ile bolgede baris kalkanini sahlandirmak uzere misaki milli uyanisa gecmistir. Ozellikle kordugumun baskenti ortadogu olmasi hasebi ile MIT'in istihbarat orgutleri icinde en buyuk etki alanina sahip oldugu gercegi ve astana-katar-iran arasinda yiruttugumuz arabulucu rolu astana politik mutabakati gibi bircok yapici atilimlar sayesinde nerede ise her denklemin icinde ulkemizin bas kosede oturacagi bir koltugu bulunmaktadir. Belki yapmamiz gereken Sn Cbimizin novipazarda oldugu gibi etrafimiza orulen kusatma duvarini peyderpey yikarak yerine saglam temel ve guvene dayali agaclar ile kusatmaya devam edilmelidir. Busayede suanki sinirlarimiz disi lakin gonul cografyamizin icinde atmaya devam eden 85. Ilimiz boris jhonsen katkilari ile insallah biznillah Londra . Biz idlipe girdimizde medyada bazi orgutleri idlipe rusya kontrolundeki dis alanan girip cikmak icin acik kapi birakmamizi istiyorlar dediler. Bu catismasizlik bolgesinin doku ve ruhuna uymayacagi icin dedektorden silah aramasindan gectikten sonra giris cikislara izin verilebilir. Bir nevi bölge nin ortak kullanim alani HAN diyebilxegimiz bir alan, nede olsa uluslararasi koalisyon yolcu. Bu sayede rejim muhalefet arasinda daha insancil bir anlasma zemini olusturularak ozerk veya baskan degisimi konularinda demokratik adimlar icin olumlu iklim meydana getirilmesi icin calismalar yurutulmektedir. Irakta turkmen cephesinin muhafaza ve mudafaasini merkezi yonetimin irkci pers hasdi sabisi ile mi, yoksa pesmerge ile calismaya devam mi edecegiz bunda kararsizlik var galiba. Merkezi hukumet dedigin atanmislardan olusan ve sii agirlikli bir yonetim bicimi ile ulkeyi teror yuvasina cevirip cekic guce alan acmamak ile bolgede istikrarli saygin bir devlet olunabilir. Esed gibi kendi halkina orantisiz guc kullanip hastane bombalayan bir savas suclusu ile Sn ibadi ayni kefede anilmak istiyor ise Turkmen yurtlarini kusatmaktan vazgecmeli ve parlamentoda sunni kurt suryani keldani demeden liyakat esasli gercek bir demokrasi ornegi sergileyerek tarih sahnesinde yerini belirlemelidir.
  • yörükyörük Gönderiler: 216
    ikisi de doğru, kuşatılma iddiası da doğru, bu iddiayı gündemde tutup hazırlıklı olmak ve halkın kendi içinde ayrılıklara düşmesini engellemek için yapıldığı da doğru.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .