DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

ERGÜN DİLER - BÜYÜK FIRSAT - TENKİT !

KURALSIZKURALSIZ Gönderiler: 34

Ergün Diler - Büyük Fırsat / Tenkit !

Gerçeği arayanlara ve ulaşmak için çabalayanlara selam olsun!

Bu yazıyı yazmadan evvel birkaç beyanatta bulunmak isterim.

“ Kardeşlerim , bu yazıyı yazma amacım asla söz konusu zatı karalamak değildir aksine SN. E rgün Bey üstünden , onun gibi düşünen herkesi uyarmak ve gerek konuşmalarında gerekse analizlerinde ki yanlışı ortaya dökmektir. 10.08.2017 tarihinde Ergün Bey tarafından yayınlanan “ Büyük Fırsat “ isimli yazıyı inceleyelim.

Ergün Bey : İki Amerika'nın savaşı artık ciddi boyutlara çıktı... Bu savaşı Londra ile ortaklık isteyen Amerika mı, yoksa tek güç olmak isteyen Amerika mı kazanacak?. 
1. Burada Ergün Bey ‘ in düştüğü yanlış şu : ABD ‘ yi – Beyaz Saray ve Pentagon diye ikiye ayırması. Ancak ABD ‘ de Başkanları , Bakanları seçen ve yöneten bir yapı var. CFR ! CFR ‘ ın onayını almadan ABD ‘ de kimse mv. Bile olamaz. Yani milli bir ABD yok ! Gelelim 2 ABD konusuna… Evet Londra ile antlaşmak isteyen bir ABD var. Bir de Vatikan ile antlaşmak isteyen ABD var. Biz Vatikancı ABD ‘ ye Rockfeller Amerikası – Londra ile antlaşmak isteyen ABD ‘ ye ise Rostchild Amerikası diyoruz. Yazının devamında Başkan Trump ‘ ın hangi ABD 
‘ den görev aldığını yazacğız. 
Ergün Bey : Obama döneminde BEYAZ SARAY, Londra destekliydi.. 
2. Ergün Bey , siz kendiniz değil miydiniz ? 01:55 - 09 Oca 2014 tarihinde “Ya Obama-Erdoğan-Putin gülecek,ya da Londra'nın yönettiği PARA kazanacak Dünyadaki kargaşanın nedeni bu! “ yazısını paylaşan. Hnagi yazınıza inanalım Ergün Bey ? 2014 ‘ te attığınız twitinize mi ? Evet 2014 ‘ te ki yazım derseniz , bizde size şu soruyu yöneltiriz. “ Ergün Bey madem Obama ‘ da Londra ‘ ya karşı savaşıyordu da neden , size göre Londranın adayı Clinton ‘ u destekledi ? Neden kendsi gibi olan Trump ‘ ı desteklemedi ? Yok eğer yeni yazıma derseniz , Beyefendi , sizin Beyaz Saray ‘ a gelen herkese başta “Milli “ havası estirmek en sonunda Londra ajanı demek gibi bir göreviniz mi var ? Acaba Trump gidince onada mı Londra ajanı diyeceksiniz ???

Gelelim Trump hangi Amerika ‘ nın , Obama hangi Amerika ‘ nın adamı ? CFR kimlerden ve kimlerin belirlediği kişilerden oluşuyor ?

Obama ilk göreve başladığında , Obama ‘ ya müslüman diyen , Londra ‘ ya karşı mücadele veriyor diyen , Obama – Putin –Erdoğan ittifakından bahseden medyamız , Obama Başkan oldu diye Van ‘ da bir aileye kurban kestirdiler. Obama , Rockfeller Amerikasının yani Vatikancı kanadın adamıydı. CFR , Başkanları sırası ile başa getiriyordu. Bi Vatikan Amerikasından bir de Londra Amerikasından. Obama döneminde ABD - Londra ve ABD – Tel Aviv ilişkileri ortadaydı. İsrail “ ABD büyük bir müttefikini kaybediyor “ açıklamaları yapıyordu. Obama , Vatikancı olduğundan dolayı İran ile de güzel anlaşıyordu. Obama , Merkel ile de çok iyi anlaşıyordu. 
İngiltere / İsrail ile arası bozuk ;
Almanya – Vatikan ile arası iyi olan bir Başkan Vatikan Amerikasının mı yoksa Londra Amerikasının mı adamıdır ? Siz karar verin…

Trump ise ilk göreve geldiğinde İsrail ie arayı düzeltiyor. İngiltere Başbakanı May ile görüşüyor. İttifak kurduklarını adeta Dünyaya haykırıyordu. Merkel ‘ in elini sıkmıyor , Papa ile dalga geçiyordu.

İngiltere / İsrail ile arası süper ;
Almanya / Vatikan ile arası kötü olan bir Başkan Vatikan Amerikasının mı yoksa Londra Amerikasının mı adamıdır ? Siz karar verin…

Not : Rockfeller yani ABD ‘ nin Vatikancı kanadı Clinton ‘ a destek verirken , J.P Morgan ‘ lar medya kuruluşları Clinton kazanacak derken CFR , Trump ‘ ı neden seçti ? Trump ‘ ın arkasında hangi güç var ki göreve getirildi ??? Londra ‘ mı ? !
Trump ‘ ın görevi , ABD ‘ yi ulusal yapıp kendi içine kapatmaktır. İngiltere 100 yık önceki vizyonuna geri dönüyor. Musul Savaşına herkes hazır olsun… !

- Muhammed Ali Yıldız


Teşekkür edenler (2)hakimbeyaz TheHUN

Yorumlar

 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 662
  Musul savaşı derken...
 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 662
  Buradaki tez iniz nedir. .

  Şuan Kerkük sıkıntısı var. .
  Size göre bu iş nasıl çözülecek
  Teşekkür edenler (1)hakimbeyaz
 • AzerAzer Gönderiler: 633
  Ağustos 2017 düzenlendi
  haka karsi olmuyan her savasa Haziriz
 • TheHUNTheHUN Gönderiler: 350
  Ağustos 2017 düzenlendi
  Kuralsız mühim bir konuyu deşmişsin.Tespitlerine katımakla birlikle sahnenin arkasını da konuşmamız gerekir. Dünya küresel bir çetenin hegomonyası altındayken hangi milli ülkelerden ve hangi milli politikacılardan bahsedilebilir? Paranın gerçek sahipleri kim?
  Politikacılar birer kukladan ibarettir. Sanki seçilenleri halklar seçiyormuş gibi konuşmak ve göstermek tam da bu çetenin istediği bir şey olur. Öyle bir şey yok! Başkanlığa kim gelirse gelsin farketmez. O zaten elitler tarafından önceden seçilmiştir. Onun kazanması için de ellerinden geleni yapar ve muvaffak olurlar. İşlerini hiçbir şekilde şansa bırakmazlar.
  Başkanlar seçildikleri andan itibaren dosya masalarına gönderilir ve söylenenleri yapması istenir. Bu iş ABD denilen çete ülkesinde daha da abartılıdır. Başkanın odasında kırmızı bir telefon vardır. Seçilip odasına girdiği anda o kırmızı telefon çalar. Derin bir ses; Şu andan itibaren bizim dediklerimizi yapacaksın" der. İsterse yapmasın!
  Hal böyleyken ve sağır sultan tarafından bile bu gerçek duyulmuşken,
  şimdi isimleri lazım değil bu köşe yazarlarına; kimin hesabına çalışıyorsun? " diye sormazlar mı!
 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 662
  Aynen. .Ergün diler i takip ediyorum. .ama bazen kime çalıştığını merak etmiyor değilim. .
 • TheHUNTheHUN Gönderiler: 350
  Ağustos 2017 düzenlendi
  İlave edersek; Paranın gerçek sahipleri kimlerse oyunu kuranlar da onlar. Dünya'da tek bir gerçek para vardır o da ABD doları'dır. FED'i ele geçirenleri Rothchild ve Rockfeller'den ayrıymış gibi konuşmamız yanlıştır. Rockeller ABD'sini Rothchild İngilteresini birbirlerinden bağımsız iki güçmüş gibi düşünmek de gaflet olur. İkisi de aynı şebekedir. Adı da siyonizm'dir. İkisi de aynı gayeye hizmet eder ve aynı nihayi hedef için çalışır. Aralarındaki tek fark ise biri Amerika kıtasında faaliyet yürütür, diğeri Avrupa kıtasında..
  Teşekkür edenler (3)BiKarınca Azer Cengizhan_29
 • AzerAzer Gönderiler: 633
  tabiki ayni kan ve sebekedir, soyadlari   R
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .