DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber

3. DÜNYA SAVAŞI

İttihatTerakkiİttihatTerakki Gönderiler: 192. Derece
3. Dünya savaşı çıkma ihtimali sizce varmı?.Abd KuzeyKoreyi vurarsa Çin KuzeyKorenin yanında yer alacakmış.Böyle bir durum olursa size Türkiye safını nasıl belirlemeli?.Değerli yorumlarınızı bekliyorum.
«1

Yorumlar

• nevresnevres Gönderiler: 2693. Derece
    Abd ingiltere rusya gibi ülkeler Türkiye ve çin gibi ülkeleri savaştan önce ve ya sonra devre dışı bırakmak ister diye düşünüyorum.
    Teşekkür edenler (1)İttihatTerakki
  • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 3573. Derece
    Rusya cin in önünde olmasını istemez...abd cin in kendisini geçmesini istemez. .İngiliz hep oyunu ben kurup oynayalım diye ister. .eee Türkiye ne ister bu arada..
    Bizde bunlar gibi premium lig de takilsak. .empargam turkiye olsak. .bizde oyun kursak. .
    Şuan biz anaokulu nda kendi parkimizda kumdan kale yapıyoruz. ..ama gözümüz dışarıda kim ne halt isliyorda. ..
    3.dünya savaşı değilde atom u biyerde patlaticaklar ama nerde. ..
  • BiKarıncaBiKarınca Gönderiler: 1683. Derece
    İkinci dünya savaşında Türkiye, savaşa girmemek için sonuna kadar direnmiş ve sembolik olarak safını seçmişti.

Her iki dünya savaşının sonucunu; savaşın son periyodunda giren ve yorgun devletlerin üzerine hakimiyet kuran ABD belirledi. Yine bir savaş çıkarsa en tehlikeli devlet, savaşa gireceği yani dövüşeceği zamanı bekleyen, dünyaya karşı savaşmayın barışın tiyatrosu oynayacak olan devlet olacaktır.

Benin tercihim de Türkiye'nin dövüşeceği zamanı beklemesi ve savaşa hazırlanmasıdır. İkinci dünya savaşında sonuna kadar bu işi götürmüştük; son bir hamle ile en azından İtalya'nın elindeki 12 adayı Yunanistan'a kaptırmak yerine geri alabilirdik. Hiç olmasa bu kazancımız olurdu. Ama sonunu iyi bağlayadık... Bunun sebebi de vardır muhakkak.

Bugün ikinci dünya savaşındaki kadar güçsüz değiliz. Birinci Dünya Savaşında acele davranmış, ölçüp biçmeden adeta bir komplo ile savaşa girmiştik. ikinci dünya savaşında ise bunun tam tersini yaptık.

Eğer üçüncü dünya savaşı çıkarsa umarım dövüşeceğimiz zamanı kendimiz belirleriz... Evhama, cahil cesaretine ve komplolara karşı dikkatli olmak zorundayız. Kontrolümüzü ve geminin dümenini İnşaallah başkalarına kaptırmayız. Bu hususta en dikkat edilecek ve üzerinde titrememiz gereken yer Rus uçağının düşürülmesi tarzında olaylar çıkaracak olan kripto subaylar olacaktır. Tedbir bizden takdir Allah'tan. Zafer her zaman Allah'ındır.
    Teşekkür edenler (1)TheHUN
    SAYGILARIMLA
    HAKAN CERAN
  • İttihatTerakkiİttihatTerakki Gönderiler: 192. Derece
    Ağustos 14 düzenlendi
    İlginç! Çok ilginç!

Uşi ile verilmedi, Lozan ile verildi de... Hadi diyelim ki senin dediğin doğru. Madem Uşi anlatması ile satıldı(!) 31 Martın hemen arkasından Libya savaşı ile başlayan bir süreç Balkan Savaşları'nın çıkması ile son bulmuş ve Uşi Antlaşması imzalanmıştı. Bu savaşların, mağlubiyetlerin ve Uşi antlaşmasının sebebi İttihat Terakki idi. Madem Uşi Antlaşması ile 12 Ada'nın satıldığını zannediyorsun o halde niye ittihat Terakki ismini taşıyorsun?
    Teşekkür edenler (2)Azer Cengizhan_29
    SAYGILARIMLA
    HAKAN CERAN
    Ağustos 14 düzenlendi
    Ağustos 14 düzenlendi
    Ağustos 13 düzenlendi
    Bu platforma üye olurken "üyelik kurallarını" okuduğunuzu ve onayladığınızı hatırlatmak isterim. Üyelik kurallarının girizgahındaki şu paragrafı tekrar etmede fayda görüyorum.

''Bu hizmeti kullanarak, bu topluluğu bilerek yanlış ve/veya küçültücü, hatalı, küfürlü, kaba, nefret dolu, taciz edici, müstehcen, saygısız, cinsel içerikli, tehdit edici, bir kişinin özel hayatına saldıran ya da başka biçimde yasaları ihlal eden gönderiler paylaşmayacağını kabul etmiş oluyorsun.''

Edep kurallarına aykırı davranmaya devam ederseniz, öyle zannediyorum ki admin sizi engelleyecektir. Böyle bir durumun yaşanması elbette hoşunuza gitmeyecektir. Bundan dolayı sizi, daha dikkatli olmaya davet ediyorum.
    Teşekkür edenler (3)nevres BAMSI_BEYREK Azer
    SAYGILARIMLA
    HAKAN CERAN
  • BAMSI_BEYREKBAMSI_BEYREK Gönderiler: 553. Derece
    Bu her seyi bildigini iddia eden kisiler sürekli baskalarina "bir b.k bildiginiz yok" derler. Bu b.kla ne alip veremediginiz var? B.ksa bilmedigim, bilmeyeyim bari. Siz biliyorsunuz da ne oluyor? Verdiginiz bilgileri bu kelimeyle pisliyorsunuz. Edepli olun biraz. 
    Teşekkür edenler (2)BiKarınca Azer
    Ağustos 14 düzenlendi
  • AzerAzer Gönderiler: 3393. Derece
    sen 3 dunya savasi cikmadan once sikayetci olsan iyi olurdu,diye dusunuyorum, yoksa avrupanda bir tane bile mahkeme binasi ayak uste bulamiyacaksin, akp turkiyesinde adalet yokdur zaten
    Teşekkür edenler (1)nevres
  • ibrahimsarikayaibrahimsarikaya Gönderiler: 2823. Derece
    yikag dostum sen aramızdan çekil git de nereye şikayet edeceksen  et sıkıldık senin kibirli yazılarından. Şikayet ettiğin yere benim adımı da ver iyi bilirler beni. İbrahim demen yeterli . Zorlanmalarına gerek yok hangi tarih kitabını açarlarsa açsınlar beni karşılarında bulurlar. Bana soru sorduklarında elinde balta  olanı işaret ederek ona sorun o yapmış diyeceğim.Gerçi senin tarih bilgin zayıf anlamamışsındır ama olsun. Bilenler bilmeyenlere anlatır.
    Teşekkür edenler (1)nevres
    Bu arkadas özürlü olduğu için kendini anlatamıyor..suan kısa devre pozisyon unda. .
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .