DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

3. DÜNYA SAVAŞI VE TÜRKİYE

Herkese tekrardan merhabalar.Biliyorum hepiniz yahu sen yine nereden çıktın diyeceksiniz ama..Ahmet ağabeyimi kıramadığım için 3. kez bir başlangıç yapayım dedim.Niye geldiğim kimseyi ilgilendirmiyor.Ahmet abi lutfetti,ben de son bir kez daha denemek için geldim.İşin özü bu.Bu son deneme de başarısızlığa uğrarsa size söz veriyorum sessiz sedasız aranızdan ayrılacağım.Yazılarımı okuyup okumamanız çok önemli değil.Hiç okunmasamda ben yazımı paylaşacağım.

Tekrardan hepinizi SAYGI ve sevgiyle selamlıyorum,

Bugün ki yazım da gerçekleşmesi muhtemel,ancak nasıl gerçekleşeceği çok tartışılan bir olaydan bahsedeceğim ''3. DÜNYA SAVAŞI''.Hangi ülkeler bu savaşı göze alabilir?.Türkiye'nin yapması gerekenler neler?.Sayın Erdoğan dün Rabia işaretiyle Coca Cola fabrikasının açılışını yaptı.Hem rabia işareti hem de İsrail markası olan bir ürünün açılışı !.İşte bizim dış politikamız bundan ibaret.Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Değerli okurlarım,

Öncelikle yazımın başında,3.Dünya savaşı çıkacağı kanısında olmadığımı belirtmek isterim.Ya da daha kesin bir ifadeyle en azından topla tüfekle çıkmayacağı kanısındayım.Zira şu anda bir çok ülkenin elinde nükleer silah bulunmaktadır.Bu silahların kullanılması yasak durumda,fakat olası bir savaş durumunda bu yasağın çiğnenme ihtimali söz konusudur.Böyle olması durumunda dünya için bir felaket olur.Ben şahsım adına böyle bir tehlikeyi hiç bir devletin göz önüne alamayacağını düşünüyorum.Ancak top ve tüfekle değilse de,siyaset ve diplomasi ile bir savaş başlayacaktır.Ya da büyük ülkelerin uydusu olan küçük ve güçsüz ülkeler üzerinden bu savaş uygulanacaktır.Yani güçlü ülkeler birbirlerine değil ama,müttefiki olan güçsüz ülkelere saldırabilir,bir başka deyişle ''Sömürgecilik'' yeniden hortlayabilir.

Son zamanlarda artan gerilim,Abd-Kuzey Kore hattında çok daha fazla kendini hissettiyor.Bildiğiniz üzere yaptırımlara rağmen,Kuzey Kore nükleer silah programı üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor.İkisi geçen yıl olmak üzere 2006 yılından itibaren 5 nükleer füze denemesi yapıldı.5 Nisan 2017 yılında Japonya'ya doğru fırlatılan füze 60 kilometre uçtuktan sonra infilak etmişti.Bu girişime tehdit denemesi diyebiliriz.ABD yönetimi ise,Kuzey Kore'nin füze ve nükleer silah denemelerine çok sert tepki göstermekte.Geçtiğimiz gün ise Trump açıklama yaptı.''İnanın bana bu adamın yaptıkları yanına kalmayacak. Açık bir şekilde bir tehdit savurursa,ki bunu yıllardır yapıyor, ailesi yıllarca yaptı veya Guam'a ya da Amerikan toprakları veya bir müttefikine yönelik bir şey yaparsa bundan gerçekten pişman olacak ve gerçekten çabuk pişman olacak."Bu sözlerin ardından Venezuelayı da hedef alan Trump,mücadele etmekten başka çaremiz yok deyip,tavrını açıkça ortaya koymuştur.

Bildiğiniz üzere ABD ve Güney Kore müttefik durumda.Olası bir savaşta saflar belirlenmeye başlandı.Çin en son yaptığı açıklamada ''İlk ateş Abd'den gelirse tavrımız Kuzey Kore'den yana olacaktır'' sözünü söyledi.Lakin ben her ne olursa olsun Çin,Kuzey Kore'nin yanında olur diyorum.Rusya,Çin,İran,Kuzey Kore bir taraf,Abd,Avrupa Birliği,Güney Kore başka bir taraf.Burada en kritik ülke Japonya olacaktır.Eğer 2.dünya savaşı aklına gelir de,Abd'yi redderse Abd o bölgede kaybetmeye mahkum olur.Hatta en büyük zararı Güney Kore çeker.Kuzey Kore lideri Kim Jong ''Bu ay içinde Guam'ın kara sularına balistik füzeler atacağım'' sözünü deklare etti.Tarih 20-25 Ağustos olarak düşünülüyor.Dünya savaşı'nın çıkacağına ihtimal vermesem de,çıkmaması için en büyük koz Japonya'nın elinde.Savaşın çıkması halinde savaşın kaderini Japonya belirleyecektir.Peki canım ülkem Türkiye ne yapıyor.

Sayın Erdoğan şu aralar fabrika açmakla meşgul.Ve tabii ki başkanlık için zemin yoklamakla meşgul.Coca Cola fabrikası açarken rabia işareti yapmak...Takdiri siz değerli okuyucularıma bırakıyorum.Her ülke artık strateji belirlemeye başladı. Olası savaş durumunda ne yapması gerektiğini masaya yatırıyor.Sayın Cumhurbaşkanı'nın ise rüyasında bile başkanlığı hayal ettiğini görüyorum.En son ki açıklası; ''Temenni ederiz ki Amerika-Kuzey Kore arasındaki bu tehditler adete bir vuruşmaya dönüşmez''.Türkiye şu anda G-20 üyelerinden biri.Ancak hangi açıdan G-20 acaba.Askeri anlamda bu kadar gelişmiş bir ordumuz var mı ?.Örneğin F-16 uçağı yapabiliyormuyuz ?.Hava savunma sistemimiz var mı ?.Bunlar ve daha benzeri soruların tek bir cevabı var ''Hayır''.Sen daha kendine özel tank'ı yakın bir zaman da yaptın.O da şuan da dünya üzerinde olan tanklardan kat ve kat daha aşağıda bir tank.Senin araban bile yok.Her türlü teknolojini dışarıdan ithal ediyorsun.Ancak şu konuda birinciyiz.Sayın Cumhurbaşkanı'nın hakkını yemeyelim.''Asıp kesmek konusunda birinciyiz''.Bir çok ülkeye kafa tuttu,sözleriyle onları ezdi güya..Sonuç nedir kocaman bir sıfır.Türkiye şu anda antidemokratik yapısıyla ve ulusal çizgiden ayrılması hasebiyle güçlü bir tehdit olamaz.Şu anda ki Askeri ve Ekonomik gelişmemiz ise asla yeterli değildir.Türkiye olası bir savaş durumunda tarafını,''Tarafsızlık'' olarak belirlemelidir.Şu anda Polonya G 20 ülkesi olmamasına karşın,Türkiye'den askeri anlamda daha ileride bir ülke.Yani atıp tutmakla dış politika yönetilmez.Akılcı ve mantıki olmak zorunluluğu vardır.

3. Dünya savaşı çıkarmı bilinmez.Lakin Türkiye adımlarını sağlam atmak zorundadır.Türkiye bir çok ülkenin umudu olan,akılcı düşünmek zorunda olan bir ülkedir.

Değerli görüşlerinizi bekliyorum.Yazımda katılmadığınız yerleri SAYGILI bir şekilde belirtmenizi rica eder,okuyanlara teşekkür ederim.

Twitter adresim ; https://twitter.com/YikaG

Facebook adresim ; https://www.facebook.com/yigit.karatoprak.3

Teşekkür edenler (3)BAMSI_BEYREK BiKarınca hakimbeyaz
«1

Yorumlar

• BAMSI_BEYREKBAMSI_BEYREK Gönderiler: 90
    Japonya'nin ne yapacagini ben de merak ediyorum. Ama son zamanlarda sanki Kuzey Kore'ye karsiymis gibi duruyor. Ama bu onu Amerika-yanlisi yapar mi? Bilemem. Japonya kapali kutu. Bir tarafta sevmedigi Cin ve sürekli tehditkâr hareketlerde bulunan Kuzey Kore ve bir tarafta ülkesine atom bombasi firlatmis ABD. Görecegiz.

Türkiye bence de ilk baslarda tarafsiz kalsa iyi olur. Savasin durumu netlik kazanirken secimini yapar, tipki ABD'nin Cihan Harplerinde yaptigi gibi.

Temennim savasin cikmamasi.
    Teşekkür edenler (2)BiKarınca Karatoprak_ygt
  • BiKarıncaBiKarınca Gönderiler: 189
    Ben de tarafsız kalınması gerektiğini düşünenlerdenim. Sürece göre hareket edilmesi en doğru olanı olabilir. Lakin tarafsızlığı da başarabilmek kolay iş değil. Çok iyi bir diplomasi ve ülkenin içindeki klikleri kontrol etmek son derece önemli. Tabi şimdi fol yok yumurta yok denilebilir. Ancak bu durum savaşın çıkmayacağı anlamına gelmez. Bununla birlikte dünya uzun süredir karışık ve aslında vesayete bürünmüş bir dünya savaşı yaşanıyor. Birgün devletler bazında çarpışmaya döner mi döner... Allah İslam dünyasına yardım etsin.
    Teşekkür edenler (3)BAMSI_BEYREK Karatoprak_ygt hakimbeyaz
    SAYGILARIMLA
    HAKAN CERAN
  • Karatoprak_ygtKaratoprak_ygt Gönderiler: 116
    Japonya burada kritik bir öneme haiz.Savaşın başlamasına da savaşın sona ermesine de katkısı olur.Amerika 2.Dünya Savaşında sessizliğini korudu.Gözlem yaptı doğrudur.1936 yılında Amerikan Genelkurmay başkanı Mustafa Kemal Paşayı ziyaret ediyor.2.dünya savaşı çıkarmı sorusuna gazi şu cevabı veriyor ; ''Eğer Avrupa ülkeleri egoizimden uzak akılcı bir şekilde sorunlarını çözmezlerse savaş felaketinin önüne geçilemez.Dünya da vukuu bulacak savaşın tek galibi Sovyet Rusya olacaktır'' sözünü söylemiştir.Bu söz Amerikayı hep Rusya tarafına geçmeye itti.Ancak dediğin gibi onlar bekle ve gör politikası uyguladılar.Bence tarafsız kalınmalı ama eğer bir taraf olunursa da,Türklük ve Müslümanlık çatısı altında birleşmeliyiz diyorum.
    Teşekkür edenler (2)BiKarınca hakimbeyaz
  • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 567
    Ooo yiğit kardeşim gelmiş. .hoş gelmiş. .gözümüz yollara bakar olduydu. .kaç dakika sonra geri döner diye...
    Teşekkür edenler (1)Karatoprak_ygt
  • BiKarıncaBiKarınca Gönderiler: 189
    Mustafa Kemal Paşa; ikinci dünya savaşının çıkacağını biliyordu ve vasiyeti hep tarafsız kalmamız gerektiği idi. Türkiye ikinci dünya savaşı sürecini iyi yönetti. Lakin bugün de dahil yakalayamadığımız endüstri devrimi yine bize sorun çıkardı. Başkasına güvenerek savaşa girilmezdi. Her şeyden önce kendi silahımızı üretmeliydik. Eğer ikinci dünya savaşında milli silah gücümüz olsaydı, yürüttüğümüz başarılı politikanın son periyodunda savaşa girebilirdik. Son çıkarma Fransa'dan değil de Türkiye'den yapılır ve bazı kazançlarımız olurdu.

O halde savunma sanayimizi daha da güçlendirmeli ve bu alanda seri üretime geçmeliyiz. Bugün 50 yıl öncesine göre iyiyiz. Fakat bu yetersiz. Özel fabrikaları dahi silah fabrikasına dönüşebilir şekilde dizayn ettirmeliyiz. Ki elhamdulillah bugün bir çok fabrika bu forma evrildi ancak hep daha fazlasına ihtiyacımız var. Silah üretmek bizim gibi madenci ve asker-millet olan bir toplumun geleneği, ana karakteri olmalıydı. Şahsen ümitvarım. Toplum olarak bilinçlendik ve artık üretilsin istiyoruz. Mesela, bütün donanmamız bir günde çökse bile 6 ay sonra yeniden daha iyisini üretecek bir kültüre artık sahip olmalı ve buna motive olmalıyız. Hep birlikte İnanmalıyız...
    Teşekkür edenler (2)Karatoprak_ygt hakimbeyaz
    SAYGILARIMLA
    HAKAN CERAN
    Şimdi sunduğun tez e gelelim. .

Trump un gövde gösterisi bence bu..
    Peşinden gelen savciyi durdurmaya çalışıp gündem değiştirme işi. .

Bu bizim kim amca okuduğu okulda ki sınıf arkadaşları abd Dışişleri Bakanlığı ndaki lerin çocukları. .bilmem anlatabildinmi. .

Dünya da paylasim savaşları oluyor ..abd cin in enerji vanasini elde tutmaya çalışıyor. .

Kuzey kore nin arkasındaki güç cin ve Rusya ..
    Yani abd ye kadar tutuyorlar. .

Guam konusuda bence. .kuzey Kore bu füzeleri aticak..burdaki amaç abd nin elindeki füze savunma sistemlerini test etmek. .

Yani bu işin sonunda yine silah satışı olucak. .

Haa bu arada hangi ülkenin füze savunma sistemi iyi çıkacak bu da var..
    Kontrollü gerilim politikası. .

Şuan a kadar 1.5 trilyon dolar uçtu. ..
    Birileri zengin yine. .

Ama söyle bi durum var. .Bir yerlerde atom patlayacak bana göre ..Bu kuzey kore olmayacak. .
    Teşekkür edenler (2)BiKarınca hakimbeyaz
    Türkiye ye ye gelince yine Erdoğan a cakiyorsun.

.madem bi halta yaramayan bi tank yaptık bari el atın da motor unu siz yapın görelim becerinizi. .

Kuzey Kore bizim çöplüğü muz değil. .Nato misyonu olarak önümüze gelir ..bizde derizki o zokayi bi kere yedik ..hadi Güle güle. .

Başkanlık olayı bizim için önemli ..yeni bi işletim sistemi kuruluyor. .bizim için suan savaş olayı yoktur. .sadece gelsin paralar. .

Devlet yeniden yapılandırildigi için bize biraz zaman lazım.

.beğenmediGin Erdoğan bütün bütün olayları paratoner gibi kendine çekiyor.

Derinlerdeki ekip de devleti dönüştürüyor. .
    Bunu senin ulusalcılar da biliyor Cano. ..
    Japonya ya gelince .,

,Japonya abd yi deniyor bakalim bizi satacak mi diye..

ama bu abd her zaman kaypak. .

Japonlar in kendini savunacak silah gücü var..
    Onlarda da Atomik füzeleri var..
    Ağustos 14 düzenlendi
    Aynen görüşlerine katılıyorum bi karınca.Atatürk'ün gizli vasiyetnamesinde 2. Dünya savaşı ile ilgili görüşleri olduğunu tahmin ediyorum.Uzun olur diye girmeyeceğim.2. dünya savaşında tarafsız kalınması yönündeydi Atatürk'ün görüşü.Çünkü savaştan bıkmış ve harab olmuş bir millettik.İnönü o dönemi çok iyi idare etmişti.Lakin ekonomik olarak çok büyük yanlışları oldu.Ülke ekonomisi çok geriye gitti onun döneminde.İyi bir siyasetçi değildi benim gözümde.Şu anda 50 yıl öncesine göre ilerde olmak zorundayız zaten.Global bir dünyadayız ve dünyadaki gelişmelere kayıtsız kalamazsın tabii ki bu gelişmeler olacak.Lakin Almanya'nın 2 tane dünya savaşı yenilgisi görüpte şu anki haline bürünmesi gerçekten takdir edilmeli.Zira onların imzaladığı Versay antlaşması en az Sevr Antlaşması kadar kötüydü.Ha keza 2. dünya savaşında da Sovyetler Almanları silindir gibi ezmişlerdi.Öyleki Stalin ''Hitler'i canlı istiyorum'' diyecek kadar inanılmaz bir zafer kazanmıştı.Ve o Almanya senden bırak 2 katı bence 10 katı üstünse,bu sorgulanmalı.Şu anda biz şu sözü söyleyecek olmalıydık bence ''Siz kimsiniz ki bize sormadan bir dünya savaşı yapıyorsunuz.Bizim iznimiz yoktur.Herkes sağduyulu olacak'' Şu sözü söylecek durumda değilsek bunu kendimize sorgulamamız lazım.Ama kavga ederek değil.Birleşerek güçlenerek..
  • ISO-CANISO-CAN Gönderiler: 298
    Ağustos 15 düzenlendi
    Sayin yika japonya japonya diyonda  ac bak kac abd ussu var orda. Bagimsiz gibi gozuken ama herseyiyle abdye bagli bir ulke resmen.  Ordusu nerdeyse bizle denk. Yillik 40 milyar dolarlik silah yatirimi var. YAni anlayacagin japonyanin bisey belirleyecek durumu yok abisi ne derse  o olur. Begenmedigin altay tank bizden 10 kat buyuk dedigin almanynin yaptigi dunyann en iyi tanki kabul edilen leo 2 a7+ la kafa kafaya. Tek eksigimiz motor onuda sagolsun sizinkiler meshur Garp kafasıyla araba yaptık , şark kafasıyla benzin koymayı unuttuk diye muzeye kaldirdi. Benim anlamadigim sey ne biliyomusun, suan yasadigimiz ve eksikligini hissettigimiz herseyin ucu gecmiste sizin uluasalci zihniyetin yaptigi (yapmadigi daha dogru) ve bize gore hainligin daniskasi olan seyler ama ne hikmetse gelip gelip o yok bu yok diye aglayanda yine siz. Begenmedigin erdogan savunma sanayine tarihinde gorulmedik para akitiyo. Her ay bi savuma urunu ortaya cikiyo. Baktigin yere gore  degisir memleketin durumu. Birkac kilit proje kaldi suan onlarda bi hallolsun kimse bizim karsimizda duramayacak evel allah. Kal saglicakla 

(Dipnot: Çin e jilet yapilmaya giderken erdogan a turist sozu verildide turist falan gelmedi nasilda keklediler erdogan i diye sevinen sizinkilere duyurulur. Cinden turist istemedik. Ac bak bora fuzesi nerden gelmis)

Son bi dipnot daha bisey anlatirken karsindaki insanlari ilkokul sunepesi, cahil cuhela yerine koymazsan senin icin cok daha iyi olur belki adam yerine konursun o zaman. Ben burdan baska 4 tane askeri foruma uyeyim 4 yildir burdan fazla zaman geciriyorum orda. Sen kafadan salliyorsun arkadasim bana bilimsel tezini goster altayin bes para etmediginin. Neye gore kotuymus gorelim bakalim.
    Teşekkür edenler (1)SarkKervani
  • nurdannurdan Gönderiler: 13
    Yaziya ek bir bilgi olarak medyaya Abd ile Kuzey Korenin gizli gorusmeler yaptigi yansidi. Zaten Ahmet Abi de bu iki ulke gizli görüşmeler yaparsa hic şaşırmayın demişti bir videosunda.

Bu arada yazinizda Coca cola açılışı kısmına takıldım. Açılış sosyal medyada da fazlaca gündem oldu. Erdoğan bu markanin açılışında bulunmasının tepki alacağını öngörebilen bir lider elbette. Bu markanın açılışını yapacak tiynette bir insan da degil zaten diye düşünüyorum. Öyleyse niye katıldı bu açılışa? Erdoganin soyledigi her sozun attığı her adimin bir anlami oldugunu düşündüğümden acaba farkli bir anlamı mi vardi bu açılışın diyorum.

Erdoğan yaptigi bir Amerika ziyaretinde aralarinda Kissinger ailesinden bir uyenin de bulundugu Amerikan yahudilerinin onde gelenleriyle görüşmüştü. O toplantida Coca-cola ceosu Muhtar Kent de vardi. Acikcasi cok şaşırmıştım icecek üreten bir markanin ceosunun bu toplantida ne işi var diye düşünmüştüm. Daha sonra ceonun Türk olmasi dolayısıyla bir dostluk köprüsü, şirinlik mi acaba dedim. Simdide coca cola açılışı ilginç geliyor. Ahmet Abi Rex Deuscularla görüşmek için diplomatik bir kanal yok demisti videolardan birinde.Coca-cola açılışı globalist amerikan yahudilerine verilen bir mesaj mıydı acaba?
    Çok mu abarttim hatta saçmaladım mi bilemiyorum. Herşeyde bir bit yenigi aramamali mi ?

Buralarda yeniyim. Ahmet Abi yorumlari okuyor mu bilmiyorum. Okuyorsaniz Ahmet abi bu konuyu aydinlatir mısınız acaba?

• yavuzyavuz Gönderiler: 7
    Japonya nın tarafsızlığı söz konusu olamaz 100 den fazla askeri üssü var ABD nin. Fabrika açılışı yabancı sermayeye güvenli liman mesajı gönderimi sadece.
    Teşekkür edenler (1)Cengizhan_29
    Ağustos 15 düzenlendi
    Öncelikle hoş geldin Nurdan.İlk yorumunu benim başlığıma yapmışsın teşekkürler.Ben bu platform da çok fazla sevilen biri değilim. Zaten zaman içinde görürsün :) Tek muhaliflerden biriyim.Tekrardan hoşgeldin.
    Tabii ki her ülkenin liderleri kendi ülke menfaatlerini korumak için adımlar atar.Gizli gündemleri vardır elbette.15 yıllık iktidarlığı boyunca akp,Davos gibi,Mavi Marmara gibi,Hollanda krizi gibi,Rus uçaklarının düşürülmesi gibi,Ermenilerle olan sözde soykırım sorunu gibi ve daha niceleriyle ilgili attığı adımlar başka,daha sonra bunlarla ilgili tasarrufları başka olmuştur.Örnek ; Davos krizi ve sonrasında Coca cola fabrikasının açılışında rabia işareti. Ve Filistinli kardeşlerimiz şehit olurken.Aslında buna Kissinger görüşmesi ve daha bir çok şey ekleyebiliriz..Çünkü kissenger masondur.Yahudi hizmetkarıdır.Rus uçağını biz düşürdük dedi sayın Erdoğan daha sonra yok olurmu öyle şey Fetö düşürdü dedi..Mavi Marmara da tazminat istendi daha sonra Sayın Erdoğan ''Ben mi söyledim onlara gitmesi için'' dedi.Halbuki o yardım gemisini kendisi göndermişti.Hollanda krizinde,başkanlık sistemi için koskoca bir bakan hemde bir bayan harcanmıştır.Dayak yemesi için gönderildi o bayan bakan.Ve amaçlarına ulaştılar.Ermenistanla sınır kapısı kapandı.Daha geçtiğimiz günlerde bizzat Erdoğan'ın gayretleriyle yeniden açıldı.Yani o kadar çok hata varki saya saya bitiremem.Benim Erbakan'ı Erdoğan'dan ayırma sebebim Ulusalcılık görüşüdür.Erbakan Milli Görüş yani Ulusalcılığın yan kolunu temsil ederdi.Yani Ulusalcılığın sağ kesimini temsil ederdi.Ancak Sayın Erdoğan da bu yok.
    Teşekkür edenler (2)hakimbeyaz nurdan
  • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 346
    Ağustos 15 düzenlendi
    Bizde sana tekrar hoşgeldin diyelim yiğit kardeşim. Cumhurbaşkanına makamına binaen sayın Erdoğan diye hitap etmen şahsen benim için yeterlidir. Bir üst yorumunda bunu gösterdiğin için teşekkür ederim. istediğin kadar eleştirebilirsin. hatta beraber eleştirelim. Yiğidi öldür ama hakkını da ver, daha iyisi nasıl olabilir diye. Hatta bir yorumunda diyorsun ki ''Şu anda biz şu sözü söyleyecek olmalıydık bence ''Siz kimsiniz ki bize sormadan bir dünya savaşı yapıyorsunuz.Bizim iznimiz yoktur.Herkes sağduyulu olacak'' Şu sözü söylecek durumda değilsek bunu kendimize sorgulamamız lazım.
    Bu yorumuna aynen imzamı atarım.
    Konu hakkında şimdilik yorum yapmak istemiyorum. Çünkü kafamda hala bir yerlere oturmayan noktalar var. Anlayacağınız kafam karışık.  3. Dünya savaşı çıkar mı ? çıkmaz mı ? kim nerede yer alır ? yada almalı mı ? en önemlisi de  bu konu ile alakalı olarak PARA yı takip etmeye çalışıyorum. Küreselcilerin  hangi durumda en karlı çıkacağını hesaplamaya çalışıyorum. Çünkü bu süreci o tarafa evirmeye çalışacaklardır........... 

Bu arada küreselcilerin kraliçe ile son durumları ne ? bilemiyoruz. Sağ olsun Ahmet Abi de çekildi kabuğuna. Biliyoruz imkanlar sınırlı sayın abim ama artık videolarından bizleri mahrum etmesen hani diyorum. Derindünya forumu açar açmaz  yeni video var mı diye heyecanla bakar iken metemorfoz ekoller yazısını görmekten sıkıldık  hani......
    Hoşbuldum hakimbeyaz kardeşim.Umarım bu başlangıcım herkes için bir düşünüş olmuş olacak.Yani bu arkadaş ne söylemek istiyor diye inşallah düşünülür bu sefer.Bende şu anda gözlem halindeyim zaten.Şu ana kadar olan izlenimimi paylaştım kardeşim.Ayrıca Ahmet ağabey yoğun her halde şu günlerde.Yoksa sizleri ihmal etmezdi.Siz daha iyi tanıyorsunuz tabi.
    Teşekkür edenler (1)hakimbeyaz
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .