DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Yeni Devlet , Yeni Millet , Yeni Insan

2»

Yorumlar

 • AzerAzer Gönderiler: 620
  dini herhangi bir inancsiz kavime goturmekle o kavim imana gelmez, imansizlar nasilki bizim icimize sizmakla bizi deyisdise, bizde onlarin oynadigi oyunu onlara karsi oynamaliyik sabir ve akildan, ozaman onlarin icinden onlara karsi bir topluluk yetisecekdir

  sabir ve akila topraga atilan tohum elbet yetisecekdir, sadece tohumu nerde ve nasil gomuceyine dikat elemek lazim ve elbete tohum senin tohumundusa
  Teşekkür edenler (2)TheHUN nurdan
 • TheHUNTheHUN Gönderiler: 326
  Güney kutbu o kelime yerine savaş ya da cenk yazıp geri kaydet kardeş.
  O kelimeyi bu sitede kullanmayın arkadaşlar.
  Böyle olursa ben bu siteden çıkarım. Bugüne kadar o kellimeyi kullanmadın. Kullanan kişilerle de yazışmam.
  Attığı bir tweet yüzünden radikal islamcı terörist damgasıyla apar topar evinden alınan insanların olduğu bir Dünyada yaşıyoruz.
  Teşekkür edenler (1)GüneyKutbu
 • GüneyKutbuGüneyKutbu Gönderiler: 306
  Hun kardeş biz forumdakiler senin kadar görmüş geçirmiş değiliz bahsettiğin konular teknoloji ile ilintili olduğu için pek anlamıyorum bende haliyle. Kusurumuz oldu ise bu hususta özrümüz de olsun o hâlde.
  Teşekkür edenler (1)TheHUN
 • nevresnevres Gönderiler: 457
  Hun kardeş yanlış hatırlamıyorsam avrupada yaşadığını belirtmişti.Oralarda sıkıntı oluyor ufak şeyler bile.Senin kusurun değil diye düşünüyorum  Güneykutbu kardeşim.
  Teşekkür edenler (1)TheHUN
 • misafirmisafir Gönderiler: 257
  Cihad gibi bir nimetten vazmı geçilir.
  Teşekkür edenler (1)Azer
 • GüneyKutbuGüneyKutbu Gönderiler: 306
  Bizler Allah'tan başka kimsenin huzurunda baş eğmeyiz, O'ndan başka hiçbir şeyden de korkmayız! Mesele isim/cisim meselesi değil mesele HUN ismine olan saygımız. Hun anlar benim ne demek istediğimi değil mi Hun kardeş?
  Teşekkür edenler (1)TheHUN
 • AzerAzer Gönderiler: 620
  kardesler eger biz gavurun bilgisayarindan ve itlerinden korkubda uzak durmak istiyorsak, gidelim baska sosyal sebekelerde kari kiz kovaliyalim

  bilgisayardan ve gavurdan korkmak bize yakismaz
 • TheHUNTheHUN Gönderiler: 326
  Ağustos 2017 düzenlendi
  Sayın Azer kardeş! Bir mümin Allah'dan başka kimseden korkmaz. Lakin müslümanlar yeteri kadar akıllı ve tedbirli davranmadıkları için pisi pisine yem olmaktadırlar.
  Teşekkür edenler (1)Azer
 • AzerAzer Gönderiler: 620
  dogru dersin sayin Hun kardes, yem olarak kendimizi gormuyelim

 • ibrahimsarikayaibrahimsarikaya Gönderiler: 321
  Sevgili ibrahim sarıkaya, Allah'ın dinini pkk ya da başka inançsız bir kavme götürelim diyorsun tamam götürelim. Sana bir soru Resulullah S.a.v. ve de onun yolunu takip eden halifeler islamı yaymak için Savaş yapmadılar mı? Oturarak, ibadet ederek pkk ya da onun gibilere nasıl götüreceksin dini? Yanlış anlaşılmasın tabiki de ibadet edeceğiz tabiki de büyük savaş için yani nefsimizle savaşacağız lakin küçük savaşıda unutmayacağız. Unuttuk mu işte dünya bu hale geliyor görüldüğü üzere.
  Allah'ın dinini pkk lılardan önce onların ağına düşürdüğü gençlere götürelim diyorum farklı şeyler. Aynı şeyi fetöcüler içinde hatta abartarak hristiyan olup ümmi olanlar içinde söylüyorum. Peygamber efendimizin en önemli özelliklerinden birisi sözleşme yapabilme kabiliyetidir. Medine döneminde peygamber efendimiz onlarca sözleşme yapmıştır civardaki tüm kabileler ve müşrikler hatta yahudilerle. Son çare olarak savaşa başvurmuş. Kaldi ki peygamber efendimiz döneminde savaşlarda bugün ki gibi çok sayıda ölümler olmuyordu  savaş gereçlerinin yetersizliğinden. Mekkeyi savaşmadan aldığımızı da unutmayalım. Konu cihad değil konu irade. Sen Allah yolunda canını bile ortaya koyabilecek iradeyi gösterebiliyor musun? Hz. ibrahim (a.s.)in İsmail (a.s.) ı kurban etme hadisesinde irade bizde var mı?
 • ibrahimsarikayaibrahimsarikaya Gönderiler: 321
  TheHUN dedi:
  Güneykutbu o kelimeyi yazma. Benim "Yazılanlar kayıt altına alınıyor" Başlıklı yazımı oku lütfen.
  Önemli olan meleklerin yaptığı kayıtlar bırak küfür ehlini.
  CİHAD CİHAD CİHAD CİHAD CİHAD . Beni bu kelimelerden ötürü alıp öldüreceklerse alsınlar öldürsünler .
  Hz ibrahim a.s. ı yakmayan ateşi ne çabuk unuttuk.?
  Ya ebabillerin fillere nasıl üstün geldiğini?
  Ben Allahtan başka hiçbirşeyden  korkmam. Size tavsiyem sizde korkmayın. Müslüman için şehadetten daha kıymetli ne olabilir? 
  Yusuf a.s ı da içeriye attılar sonra ne oldu?
  Bilali habeşi ye günlerce işkence ettiler ne oldu?
  Sümeyye annemizi şehid ettiler. Ölümü yatakta mı bekleyeceğiz?
  İzzet kazandılar. imanları arttı. Küfür ehlinin gözleri korktu.
  Polisten savcıdan korkup milyonlarını bir telefonla dolandırıcılara kaptıran profosörlerin olduğu bu dünyada Allah'tan korktuğu için infak eden zekat veren sadaka veren kulları da vardır. 


  Teşekkür edenler (1)Azer
 • TheHUNTheHUN Gönderiler: 326
  Ağustos 2017 düzenlendi
  İbrahimsarıkaya yani Abdullah! Benim ismime hitaben alıntı yaparak konuyu dağıtman hiç hoş değil.
  sen ya bir provakatör ya da Dünyada ne olup bittiğinin farkında olmayan kapalı kutu kendi halinde saf biri olmalısın ki bizim tartıştığımız konuların dışına çıkıyorsun! Sen yanlış siteye gelmişsin kardeşim. Bu platform'da politik & jeopolitik meseleleri tartışıp, analizlerde bulunuyoruz. Ayrıca bize korkmamamızı tavsiye etmene ihtiyacımız yok. Biraz Tarih bilgin varsa anlarsın HUN ne anlama geliyor.
  Sayi bu arada sen neden bize ağlama duvarındaki Haham'ın fotoğrafını gösteriyorsun?
  Cevap yazıp boş tartışmalara bizi çekmemeye çalışırsan memnun oluruz.
  Varsa bizimle paylaşmak istediğin bir stratejin Konu Başlığı açıp bizi de aydınlatırsan ayrıca memnun oluruz.
 • ibrahimsarikayaibrahimsarikaya Gönderiler: 321
  Senin radikal islamcı terörist dediğin grupların oluşumunda hangi ülkeler hangi kurumlar aracılığı ile hangi bölgelerde at koşturuyorlar , hangi dernekler ile nasıl faaliyet gösteriyorlar hangi argümanlar ile kendi halklarının algılarını nasıl yönetiyorlar ve bunu ileride nasıl kullanacaklarını az çok kestiren saf biriyim haklısın.Ben burada kibrimi artırıcı bir çalışma içerisine girmem yazılarımda Allah rızası içindir birisi beğensin beni göklere çıkarsın yada biri tenkit etsinde beni içeri alsın diye değil. Ama Allah için doğru bildiğimi her platformda söylerim zira senin çekindiğin kelimeden Allah'ta çekinmemiş kitabında yer vererek bizlere emirde bulunmuş ve bu kitabı sonsuza dek koruyacağını vaad ederek evlerimizde duvarlarda tozlu bir şekilde korumaya almamızı istemiş? Yok kardeşim Allah'ın istediği bu değil . Allah yaşayın diyor zerresine kadar. Anlayın diyor. radikal islamcı terörist kelime grubunu sana yazdıran kitlenin anladığı ile o gruba mensup olan insanların anladığı ve benim anladığım bir değil. Ben seninde yazdığın üzere menasıklerde İbrahim a.s ı pratikte Peygamber efendimizi taklit ederek yaşamaya çalışan Allah'ın bir kuluyum. Baltayı ne zaman kimin eline vermem gerektiğini İbrahim a.s. dan öğrendim. Zalim sultanların karşısına geçip bağırmam gerektiğini de yine ondan öğrendim. Dünyada neyin değerli neyin değersiz olduğunun Peygamber efendimizden öğrendim. Kuranın dur dediği yerde durup gör dediği yerde görebilme yetisini Peygamber efendimizle kazandım.
  Burak duvarının önünde hahamı islama davet eden müslüman kadını gör diye koydum ama görememişsin. Ahmet abi sana çok katmanlı görebilme yetisini kazandırır. Bu tarz çekişmeleri senin gibi bende sevmiyorum. selametle. Bu arada mesajımı da aldın sanırım orası ağlama duvarı değil burak bineğinin bağlandığı burak duvarı. Buda senin algı operasyoncu abilerinin sana bir hediyesi.

  Teşekkür edenler (1)Azer
 • AzerAzer Gönderiler: 620
  ALLAH dan kaben korkmak nasil bir his oldugunu, ALLAH dan kalben korkanlar anlar ancak
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .