DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

EVRENDE HAYAT VAR MI ?

Karatoprak_ygtKaratoprak_ygt Gönderiler: 883. Derece
Ağustos 15 düzenlendi Kategori DERİNDUNYA YAZARLARI
Çok konuşuldu çok tartışıldı ve hâlâ tartışılmaya devam ediyor.Acaba ''Evrende hayat var mı''.Evren de bizim dışımızda bir canlı yaşıyor mu ?.Eğer yaşıyor ise şu andaki teknolojik gelişmeleri nasıldır ? Bu konuda sizlerin düşüncelerini çok merak ediyorum..Hepinizi saygı,sevgi ve hürmetle selamlıyorum.

Değerli arkadaşlarım,
Hepimiz kusursuz olan bir düzenin parçasıyız.Gerçekten kusursuz ve saat gibi işleyen bir düzen...Öyle ki dünyaca ünlü bir filozof şu sözü söylüyor ; ''Yeryüzünü bozuk paralarla örtün.Daha sonra o bozuk paraları bulutlara kadar çıkarın.İçinden sadece bir tanesi boyalı olsun.O boyalı parayı kısa sürede ve tek seferde bulma ihtimaliniz nedir ? Eğer bulabiliyorsanız evreni de siz yaratmışsınızdır'' sözünü söylüyor.Dehşetli bir söz...Yani demek istiyor ki evren tesadüfi şekilde ortaya çıkmadı.Bu kadar mucizeyi bir araya getiren bir güç olmalı diyor.Allah birdir ve kesin bir şekilde biz ona iman etmişiz.Onda hiç bir şüphe yoktur...

Bizim konumuz peki ya koskoca evren sadece biz insanlar için mi yaratıldı? Yoksa başka canlılarda var mı ? Yıllardan beri Ufo geldi Ufo gitti deyip duruyorlar.Ki itiraf edeyim size bende Ufo gördüm.Alanya da tatil yapıyordum.Ve yanımdakilerde gördü.Ve size yemin ederim ki göz yanılgısıda değildi.Peki ama nedir bu ?.Gerçekten uzaydan gelen bir araç mı ?.Yoksa Abd'nin uydurduğu bir propaganda aracımı.Görgü tanıkları bir çok olay anlatıyorlar.Hatta içlerinden uzaylılarla konuştum diyenler bile var.İnternette yazarsanız çıkar.Bir uzaylı ''Bize bunu yapmayacaktınız demiş''.Komik ama entrasan.Söylediğim gibi bir çok görgü tanığı var.Hatta Türkiye'de bu işin enstitüsü kuruldu.3 sene önce çalışmaları bizzat yerinde izlemeye gitmiştim.İnanılmaz bir tesisti.İşin profosyonelliği bir kenara,Türkiye'de  ve dünya da o kadar görgü tanığıda başka bir kenara.

Ben bu konuyla ilgili de baya bi okudum.Çünkü çok merak ettim.İnternetten araştırabilirsiniz.Örneğin bildiğim kadarıyla New Mexico'ya 1947 yılında Ufo düşmüş ve uzaylılar hakkında bilimsel araştırmalar ve otopsiler yapılmış.Bu araştırmaların sonuçlarında,Uzaylıların bir gece de dünyayı istila edecek güce sahip oldukları belirlenmiş.Ortalama 90 cm civarında oldukları saptanmış.Uzaylılar bizim gibi karbona ihtiyaç duymuyorlar.Onların ihtiyaç duyduğu şey SİLİKON muş.Ayrıca söylediğim gibi dünyayı istila edecek güce sahip olup,uzayda bir çok kolonileri bulunuyormuş.Ayrıca Rusya da bir ufo dağlık alanda kaza yapıp parçalara ayrılmış.Daha sonra uzaylıyı buluyorlar ve otopsi için götürmüşler.Ölüm sebebi ezilme değil.Yani ölüm sebebi düşme değil.Dünya atmosferine uyum sağlayamamak.Vücudunda Silikon ve silisyum bulunmuş.Bir başka örnek ise ; 1974 yılında Abd'li gök bilimci Carl Sagan ''ekin çemberi'' kullanarak uzaylılara mesaj gönderiyor.İşte insanın anotomisi,dünyadaki nüfus ve yaşam şeklimiz gibi..2001 yılında bu mesaja bir cevap geliyor.Bu söylediğimi internette bulun videoları var.Uzaylılar da kendi yaşamlarını,ihtiyaç duydukları elementi,nüfuslarını DNA yapılarını herşeylerini anlatıyorlar.Tabii ki ekin çemberi aracılığı ile mesaj göndermek suretiyle.Bir örnek daha vericektim.Ancak nereden okduğumu unuttum,hepinizden özür dilerim.Okuyalı baya oldu.Lakin bulamadım internette.Çok önceleri yani ilk insan yıllarından,uzaylılar dünyaya gelecek teknolojiye sahiplermiş.Ve yer yüzüne inmişler.Kendi aralarında dünya için savaşmışlar ve kazanan olmamış.Daha sonra dünya da bir silah unutmuşlar.O silah da dünyayı yok edebilecek bir silah.Ve bu silahın şu anda Mısır Piramitlerinin altında olduğunu o yazıda okumuştum.Yazının tamamını araştırabilirsiniz.Tekrardan özür.

Peki bilim ne diyor ; Bilim insanları dünya ile eş dünya ya benzeyen bir çok gezegen keşfediyorlar.Bu gezegenlerin çoğu tabii ki çok uzakta.Tam sekiz tane gezegen bulundu.Kepler 62-f,kepler 186-f diye gidiyor...Bu gezegenlerin dünyaya çok benzediğini sadece bir kaç küçük fark olabileceğini söylüyorlar.Kendi yıldızlarından enerji aldıklarını ancak canlı belirtisi olup olmadığını henüz tespit edemediklerini belirtiyorlar.Yani bilim söylüyor,söylüyor da şu anda kayda değer bir gelişme yok.

Peki yüce kitabımız Kuran-ı Kerim de neler yazıyor.Allah'ın kelamları var mı bu konuda bir de onlara bakalım ; Rum 8: ''Kendi benliklerinin içinde olup bitenleri de mi düşünmediler! Allah gökleri, yeri ve bu ikisi arasındakileri ancak hak üzere ve belirlenmiş bir süreye bağlı olarak yaratmıştır. Şu da bir gerçek ki, insanlardan çokları Rablerine kavuşmayı gerçekten inkâr ediyorlar.''
Şura 29 : ''gökleri ve yeri ve bu ikisi içinde yaydığı canlıları yaratması da O`nun ayetlerindendir. O, dilediği zamanda onları bir araya getirmeye kadirdir.''
Zümer 68: ''Sura üflenmiştir; Allah`ın dilediği kimseler dışında göklerde kim var, yerde kim varsa çarpılıp yere yıkılmıştır. Sonra sura bir daha üflenmiştir. İşte hepsi ayağa kalkmış bakıyorlar''
Nahl 49: '' Göklerdeki ve yerdeki canlı şeyler de melekler de yalnız Allah`a secde ederler ve hiç de büyüklük taslamazlar. ''
Nebe 37: '' Göklerin, yerin ve bu ikisi arasındakilerin Rabbidir O! Rahman`dır. O`nun huzurunda söze cüret edemezler. ''
Daha o kadar fazla var ki... Yazamadıklarım için kusura bakmayın hepsini araştırıp bulabilirsiniz.Ve bu ayetlerde geçenler bence Cinler değil.Cinler için kuran da zaten Cin ifadesi geçiyor.Bunlar Cin veya İnsanlar değil bence meleklerde değil.Takdir sizindir..Belki uzaylılarında peygamberleri vardır.Bir hadiste 124.000 peygamber geldiği söyleniyor.Yanlışım varsa düzeltin.Acaba soruları akıllara geliyor...

Kuran-ı kerim bence büyük bir mucizedir.Daha çok yakın bir zaman da kuran'ın şifreleri çözülmeye başlandı.Ama daha dünya dışı yaşama sıra gelmedi.Belki de ilerleyen zamanlarda onunla da ilgili şifreler çözülmeye başlanır.

Bence din ve bilim ayrılmaz bütündür.Allah bir çok ayetinde aklımızı kullanmamızı tavsiye etmiştir.Çünkü akıl fen ilimleriyle tatmin olunur,vicdansa din ilimleriyle.İkisi birleşince hakikat ortaya çıkar.Bu söz Said Nursi ye aittir.Atatürk'ün büyük saygı duyduğu bir kişiydi.Devrimlere karşı olsada... Bende onun sözüyle bitirmek istedim.DİN VE BİLİM AYRILMAZ BİR BÜTÜNDÜR.

Teşekkür ederim... Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi beklerim.
                                                                                                                                                  DERİN DÜNYA 

YİĞİT KARATOPRAK

Teşekkür edenler (1)BiKarınca

Yorumlar

• çokuğraştılarçokuğraştılar Gönderiler: 1573. Derece
    O mısır piramitlerindeki silahtan bahseden kişi belli ki çok fazla transformers izlemiş şahsen uzayda dünya dışı canlıların olabileceğine inanıyorum fakat bu canlıların dünyaya geldiğine falan inanmıyorum çünkü 21. yüzyılda dünya dışı varlığın dünyaya gelmesi saklanamaz  ayrıca uzaylıların dünyaya gizlice gelebilecek kadar teknolojileri varsa neden insan oğlundan korksunlar ve kendilerini saklama gereğinde bulunsunlar bu iddaların çoğu safsata ve şehirefsanesi fakat evrenin sınırları daha çözülemedi evren çok büyük ve dünyadaki kum tanesinden daha çok yıldız var bu yıldızların her birinde 5 tane gezegen olsa elbet dünyadan başka hayata elverişli gezegenler vardır ve o gezegenlerde canlılık olabilir fakat bu canlılar dünyaya gizli gizli geliyor  yok efendim dünyayı yönetiyorlar falan bunların hepsi şehir efsanesi.
    Teşekkür edenler (1)Karatoprak_ygt
  • nevresnevres Gönderiler: 2733. Derece
    Cinlerin diğer gezegenlerde yaşamaması için bir engel yok.
  • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 4653. Derece
    Yiğit kardeş neden bu Türkiye deki ulusalcilar bağlantı kuramadi bunlar la ..

Yoksa antenleri yetmedimi. .

Erdoğan uzaya uydu gönderiyor. .isterseniz onun uydusu üzerinden gönderin. .

Gelin Türkiye. Ye burada OHAL var..Erdoğan tank yapıyor ..ucak yapıyor. .gemi yapıyor. .Eğer engel olmazsaniz size Yıldırım ve bora füzeleri gondericek. .

Şimdilik gönderemez ..yakıt tank larını içine yakıt yerine su koyduk. .. .diyebilirsiniz. .

Veya onlarla marsa doğru adalet yürüyüş yaparsiniz kesin...
    Hee bu arada uzayda da hayat var. .kuran i kerimde 7 dünya dan bahsedilir.
    .
    Ve cozulemeyen âyetleri ve kelimeleri vardir..
  • BiKarıncaBiKarınca Gönderiler: 1693. Derece
    Çok güzel bir yazı olmuş. Kaleminize sağlık. Bu hususta bir kaç yıl önce bir çok hadis okumuştum. Lakin onları bulamıyorum. Eğer bu hadisleri bulabilirsem burada paylaşmak ve beraber yorumlamak isterim. Bugün bir araştırayım.
    SAYGILARIMLA
    HAKAN CERAN
  • ISO-CANISO-CAN Gönderiler: 2973. Derece
    Ağustos 16 düzenlendi
    Kainatin buyuklugu insan aklinin alacagindan cok cok buyuk. Yaklasik 13.7 milyar isik yili uzakliginda deniliyor. Yani evrenin yaradilisindan beri gecen zaman kadar. Ve halada hizlanarak genislemeye devam ediyor. Dunya ise sadece 4 bucuk milyr yasinda deniliyor. Bu zamana kadar evrende acaba baska ne yasamlar ortaya cikti ve yok oldu gitti yada hala varmi anca yuce yaradan bilir. Uzayli illaki vardir. Sonu basi belli olmayacak kadar buyuk bi evrende birtek dunyada hayat olmasi acayip bisey olur. Fakat uzaylilarin dunyaya gelmesi, gitmesi hepsi safsata. Arkadas bunu diyenler ne uzay biliyo, ne zaman, ne isik hizi. Nihai hiz siniri isik hizi. Isiktan hizli bisey olmayacagi icin (arastirin isik hizina cikmak icin nerdeyse gunes kadar enerji kaynagi lazim) bu alien ler nasi gelecek. Farzedelim baska galaksiye gitmeden bizim samanyolunda 500 isik yili uzakta yasam olsun. Hello desen 500 yilda varacak oda hello deyince ettimi sana bi 500 yil daha bin yilda geri gelecek cevap. 1000 yila kim ole kim kala belkide insanlik yok olacak o zamana kadar. Bizim samanyolu bile bi uctan obur uca 100 bin isik yili uzaklikta Bu yakin mesafe daha. 1 milyon yil uzakliktaki birileriyle nasil iletisime gececegiz. Sakin ha kara delik falan demeyin icine girmeyen bilemez isik bile kacamiyo meretten. Onu bile bukuyoda hangi madde bu guce dayanabilir. Yok biyerinden girip evrenin baska yerinden cikacaklarmis. Uzayli olabilir ama gelme gitme isi yaş. Yaradan herkesi kendi yerine ne guzel yerlestirmis. Isinize bakin oralari fazla kurcalamayin kendinizi kurtarin once diye. Ayrica gelseler ilk koloniler amerikaya gemilerle indiginde yerliler ne hissettiyse bizde onu hissederdik şok yani. Neden korkacaklar cekinecekler de kose kapmaca oynar gibi saklaniyolar. Gelip gelip arizona colune iniyolar. Ama isterdim soyle caaaat diye times meydanina insinlerde herkes bi dumur olsun diye. Anafikir uzayli varsa bile hicbir zaman etkilesime gecemiycez. O beni uzayli kacirdi diyenlerinde gece uyurken biyerleri acikta kalmis ondan.
    Teşekkür edenler (1)BiKarınca
    İnsanoğlu lun bir sonraki hamlesi marsa ve Jüpiter e insanlı sonda lar gönderilmesi. .

Bu gezegenlere koloni ler kurulması. .

Karadelik ler in aynı zamanda boyut değiş tirme işlevini gerçekleştirdiği de çözüm lenmis
  • çokuğraştılarçokuğraştılar Gönderiler: 1573. Derece
    İsocan ışıktan hızlı parçacıklar bulundu ; yeni bulunduğu için en büyük hız ışık hızı bilgisi aklımızdan hala silinmedi.
    Hatırladığım kadarıyla ışık hızının 1.2 katında bir parçacık bulunmuştu. Bu net bilgi

Bunun dışında bilim adamları eğer solucan deliğine bir parçacık girerse bu parçacığın ışıktan milyonlarca kat hızlı gideceğini söylüyor (kanıtlanmadı)

Bazı bilim adamları kuantum dolanıklığının ışıktan 10.000 kat hızlı olduğunu söylüyor (kanıtlanmadı)
  • Karatoprak_ygtKaratoprak_ygt Gönderiler: 883. Derece
    Hepinize yorumlarınız için teşekkürler.Cengizhan kardeşim biraz haddini aşmaya başladın.Kendine çeki düzen ver.İşte beni ilk günden beri sinir eden tutumunuz buydu.Ve bende kendimden taviz verip senin gibi kişilerin tavrına büründüm.Halbuki benim kimliğim bu.Lakin biraz fazla kaşınıyorsun.Her seferinde konuları siyasete bağlama.Bağlıyorsan da mantıki açıklamalar yap.Yazılarım zoruna gidiyorsa da okuma.Okumak zorunda değilsin.
    @BiKarınca kardeşin yorumların için teşekkür ederim.Ben de konuyla ilgili uzun zamandır okumuyorum.O yüzden bazı bilgilerimi güncellemem gerek.Senin katkın önemli olacaktır.Tekrardan teşekkürler.
    Genellikle hızdan bahsetmişsiniz.Zaman kavramı çok önemli tabii ki.Ancak MEKAN kavramıda önemli.Çünkü ben hızdan çok,çoğu koloninin ışınlanma yoluna gittiğini düşünüyorum.Yani Işık hızından da daha yüksek.O kadar yüksek ki hiç bir mesafe kat etmeden ışınlanma süresiyle belli bir süre içinde bizim galaksimize geliyorlar bence.

Tahmini yorumlardan çok,Bilimsel yorumlar bekliyorum sizlerden.CengizHan tekrar söylüyorum zoruna gidiyorsa okuma ve yorum yapma ne sen beni kır ne de ben seni.
  • ISO-CANISO-CAN Gönderiler: 2973. Derece
    Isinlanma demissinde yika isinlanma icin benim izledgm programlarda hadi diyelim karsi galaksiden adam isinlanma makinasina girdi tarayiciya biguzel atomlarina ayrildi burda onu kim birlestirecek. Yine burda ayni cihaz olacakki yani bi cesit alici, onu burda tekrar biraraya getirsin. Yani illaki daha once buraya gelip o aleti kurmalari gerekiyo. Geldilerse nerde bu alici alet. Ve yine bu isinlanma aleti isik hizinda gelecek yine zaman lazim. Bn tvde sadece kablo yayaindan diskovery science izliyrm ozellikle uzay belgeselleri ilgi alanim ama isik hizindan hizli bisey denk gelmedi. Hic duymadim ondan  baska hizli parcacik meselesi.
    Yiğit kardeşim senden dolayi herhangi bi takintim yok ..

Sadece hersey i ben bilirim edasıyla hareket ediyorsun. .5

Sunmuş oldugun fikirlere bazen katılsamda bazende kabul edemiyorum. .

Bak ben Milliyet ci bir adamım ülkemin kendi vatandaş lari üzerinden asagilanmasini tahammül edemiyorum. .

Bi örnek Altay tank yıla ilgili. .ya insan kendi üretti gi bir ürün e niye bok atar. .

Ya şu eksik bu eksik söyle yapılsa daha iyi olur demen bence en büyük erdem. .

Eleştiri yap. .Bu özgürlük

Ama yapıcı ol ..

Erdoğan i sevmiyorum olabilir sin ..ama saygı duy..

O suan bu ülkenin Cumhur başkanı. .
    Ve adam ülkeyi kalkindirmak için gece gündüz çalışıyor. .

Yoksa muhalif olmam benim için bir renk. .
    Herkes aynı kafada olursa bir ilerleme olmaz. .

Burda fikir jimnastik igi yapiyoruz. .hepimiz hersey i biliyoruz demiyoruz. .

Eksik olan bir bilgi varsa karşı taraf tan bu eksikliği gideriyor. .

Biz kirici değil yapıcı olalım. .

görüşler inden dolayi sana saygı duyarım. .ama senden de bekleriz. .

Kendi insanina hakaret etme. .

Eleştiri ayrı. ..
    Teşekkür edenler (1)çokuğraştılar
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .