DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

TRANSHUMANİZM

2»

Yorumlar

• TheHUNTheHUN Gönderiler: 362
    Mart 6 düzenlendi
    Kıymetli kardeşim eğer yanlış hatırlamıyorsam ismin Hakan'dı. Bu yüzden bir mahzuru yoksa Hakan kardeşim diye hitap ederek başlayayım girişgaha. Ben bundan sonra başlık atıp yazmayacağım konusunda kararlıyım. Yazmayı bırakmak istemem eleştirilmekten korktuğum için değil. İsteyen istediği gibi eleştirisini yapabilir. Bunu şu açıdan yapmak zorundayım. Zira burada bir takım ezber bozucu konular üzerine makaleler yazdığımdan beri diğer kardeşlerim pasif duruma düştüler. Biraz da işin hazıra kaçma tarafı ağır bastı onlar açısından. Bilgiye kolay ve zahmetsiz ulaşma durumu oldu ve yazmayı bıraktılar. Böyle düşünmekte yanılıyor da olabilirim, ancak benim gözlemlediğim bu oldu.
    Evvela eleştirinden dolayı sana teşekkür ederim. Senin yorumlarını ve analizlerini çoğunlukla mantıklı ve isabetli bulduğumu da baştan söyleyeyim. Doğrudur İbrahim kardeşim de sen de yazılarımın çok ağır ve ürkütücü olduğunu söylemekte ve beni eleştirmekte haklısınız. Bazı okuyucularda psikolojik etki bırakacağı konusunu da inkar edemem. Benim gibilerine komplo teorisyeni derler bilirsiniz, beni de öyle kabul edin işte. Benim en çok rahatsız olduğum şey, bu gibi konuların medya/sosyal medya kanallarında saptırılarak toplumumuza anlatılmakta/pompalanmakta olması son zamanlarda. Her zaman olduğu gibi üzerimizde algı operasyonu yapılmaktadır. Yani senin de dediğin üzere "Toplum mühendisliği" denen şey alalen ve resmen yapılıyor. Lakin bu durumun henüz farkında olmayan genç kardeşlerimiz var. Benim bu yazıları kaleme almanın yegane ve tek nedeni sahne önünde bize sunulan kavramların arka planını ortaya çıkarmak, sahne gerisinde ve perde arkasında oynanan oyunun, ya da orkestra edilen senfoni'nin gerçek yüzünü ifşa etmektir. Bunda başarılı olup olmadığıma da okuyucunun kendisi karar verir. Hakimbeyaz kardeşimin dediği gibi herkes istediği kadarını alır. Kişinin kendi hayal gücüne/alt yapısına/bilgi dağarcığına göre değişir hissedeceği şeyler. Bir okuyucu Allah razı olsun iyi ki bizi bunlardan haberdar etti diye içinden geçirirken, irade zayıflığı olan bir okuyucu ise ünlü korku romancısı Stephen King'in kitaplarının sayfalarında gezinircesine kendini kaptırıp dehşete kapılabilir. Diğer bir okuyucu ise hiç aldırış etmez, bunlar komplo teorisi der geçer.
    Gelelim şu güncel konular meselesine, güncel konular malumun üzere medya/sosyal medya kanalları Tv/gazete/facebook vesaire ile zaten bizim görmemizi ve algılamamızı istedikleri şekilde bize sunulmaktadır. Ben şahsen başta siyasi konular olmak üzere güncel meselelerin değişken olduğuna, ve gündemi meşgul etmekten öte gitmediğine/gidemediğine inanıyorum, bu sebep'ten ötürü de siyasi konularda yazmayı sevmiyorum. Mesela basit bir örnek vereyim. Türkiye, rusya uçağını düşürdüğünde herkes rusya türkiye savaşının çıkacağını konuşuyordu, ama hakikatin aslında öyle olmadığı şu fetö olayından sonra ortaya çıktı. Şimdi bugün Türkiye ve Rusya savaşmak şöyle dursun, çok hızlı bir hamle ile politik/jeopolitik bir ittifak içerisine girdiler. Yarın menfaatler çatışdığında savaşmayacaklarının garantisi de verilemez. Yani demek istediğim siyaset değişkendir, siyasi analizler de değişkendir, hatta ekonomi de değişken bir yapıdadır. Ama uzun vadeli ekoller/akımlar ve projelerin gerçekleşme olasılığı her zaman yüksektir. Mesela şu izm'ler. Modernizim/feminizm/kominizmkapitalizm/globalizm/ataizm/satanizm/transhumanizm vs. Benim ilgi alanım dünyadaki teknolojik ve finansal gelişmelerdir, ve ilgimi çeken konular da bunlardır.
    Her zaman söyleye geldiğimiz üzere Küresel bir sistem içerisinde yaşıyoruz. Amerika'da, Avrupa'da ya da uzak doğuda üretilen bir teknoloji bizim kapımızı da çalmakta. Teknoloji aynı zamanda toplumların sosyal/kültürel/milli/manevi yapısını da değiştirmekte. Buradan şuraya gelmek istiyorum. Yukarıda Tranhumanizm konusuna giriş yapmadan evvel bir paragrafta demiştim ya,

"Şu anda yazacaklarımı bazılarınızın anlamakta zorlanabileceğini biliyorum, bunun nedeni olaylara yaklaşımımızın çoğunlukla siyasi, dini, klasik açıdan olmasından ve satanist paganların felsefi, dini, ezoterik inaçları ve mitoloji ile teknoloji bağlantıları üzerinde pek durmadığımızdandır."
    Son 300 yıldır dünyayı dizayn eden şeytani aklın sahipleri kendi mitolojik inançları, ezoterik yapıları ile planlar yapmaktalar. Bu aklı anlamadan yapılan analizler anlamsızdır, ve çöp mahiyetindedir."

demiştim ve aslında şunu kastedmiştim,
    Ben analiz yaparken dünyaya rahmani gözümle şeytanilerin penceresinden (felsefi/dini/ezoterik/mitolojik inançları) bakıyorum.
    Biz dünyadaki gelişmelere kendi penceremizden baktığımız için onların ne istediklerini anlamakta hep zorlandık/zorlanıyoruz ve karşı strateji/proje geliştiremiyoruz maalesef.

Saygı/sevgi ve hürmetlerimle..
    Teşekkür edenler (2)BiKarınca Cengizhan_29
  • nevresnevres Gönderiler: 486
    Bence theHun abi senin yazıların bayağıdır lokomotif görevi gördü.Altında çok yazılar yazıldı.Diğer yazarları pasifize eden senin yazıların değildi bence,ama istersen bir süre yazma o zaman kendin yaşananları analiz etmek için fırsat bulabilirsin.Gayet ilgi çekici konular bu yazdıkların üstünde durulması gereken konular,ancak benim ilgimi çekmiyor mesela.Çünkü ben bu şeytani yapılanmanın başında olsam her planımı insanların gözünün içine sokmazdım,tabi onların bunla meşgul olmasını istemeseydim.Tabi şunu diyene de saygı duyuyorum bunları gözümüzün içine sokarak bizi alıştırıyorlar.Bu bakış açısı da doğru olabilir.İbrahim abinin yazdıkları da kendi açısından haklıdır bir bakış acısıdır.Her yiğidin de yoğurt yemesi farklıdır.Herkes farklı görüşler sunarsa hepimizin zihnine fayda sağlar.
    Teşekkür edenler (1)TheHUN
  • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 451
    Sevgili The Hun  Makalelerinde hep olumsuz kavramlar üzerinde yazdığın için garip gelebilir.  'LA İLAHE '' ile başlayıp 'LA İLAHE '' ile bitiriyorsun. Buda sıkıcı gelmiş olabilir. Arada bir makalenin sonlarına doğru '' İLLALLAH '' ile de bitirmeyi denemelisin. o zaman daha faydalı olacaktır. Benimki sadece bir tespit. Yanlış da düşünmüş olabilirim. 
    Teşekkür edenler (1)TheHUN
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .