DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Karatoprak_ygt

Twitter adresim ; https://twitter.com/YikaG Facebook adresim ; https://www.facebook.com/yigit.karatoprak.3 Youtube kanalım ; Videolarım var izlemek isteyen izleyebilir. ''Gerçek Türkiye'' kanalımın ismi. Ulaşmak isteyenler ulaşabilirler. Saygılar ve Sevgiler...

Hakkında

Kullanıcı Adı
Karatoprak_ygt
Katıldı
Ziyaretler
330
Son Etkinlik
Roller
Üye
Puanlar
42
Rozetler
6
Gönderiler
84
Teşekkür Edildi
40

Etkinlik

 • Twitter adresim ; https://twitter.com/YikaG

  Facebook adresim ; https://www.facebook.com/yigit.karatoprak.3

  Youtube kanalım ; Videolarım var izlemek isteyen izleyebilir. ''Gerçek Türkiye'' kanalımın ismi.

  Ulaşmak isteyenler ulaşabilirler. Saygılar ve Sevgiler...

  Ağustos 20
 • Karatoprak_ygt changed onun profile picture.
  Küçük Resim
  Ağustos 19
 • Ağustos 19
 • Ağustos 16
 • Karatoprak_ygt changed onun profile picture.
  Küçük Resim
  Ağustos 14
 • AhmetYozgat
  Sevgili Yiğit... Veda yazının ardından ara vermeden geri dönüşün karşısında sadece hoş geldin diyorum.Lakin bir şart koymak durumundayım. Yazılarını, "Makaleler" bölümünde yayınlamaktasın yani bir bakıma, "Derindunya Yazarları"nın bir parçası olmayı kabul etmişsin ya da öyle sayıyorum. Yiğitçiğim, bu durumda, Gerindunya yazarlarının , genellikle uyduğu bir görünmez kuralımız var bu kıstakta... Şöyle ki... Derindunya Yazarı, makalesini yayınlamakta ancak yayınlanan yazı üzerinde yorum yapanlar safına inmemekte... Fakir, buna örnektir. Bu itibarla platformumuzda ya yazar, ya da makale altı yorumcu olmak durumundayız. Ve senden ricamız da sadece yazar olman, özgürce makalelerini yayınlaman lakin yorumlara yorum yapmamandır. İnşallah, bu sana yazdığım son uyarı mesajı olur... Rica ediyorum, Ahmetabine tükürdüğünü yalatma! Ve ilaveten, senden yazı diline incelik ve nezaket eklemendir. Bu noktada şunu da eklemeliyim; son yazılarının birinde "Sn. Erdoğan" demişsin. Senin ve Derindunyanın sakinleşmesi adına sevindim. Bununla birlikte "Sn. Kılıçdaroğlu" demeyi unutmuşsun! Buradaki şahısların isminin önüne konan ve konması arzulanan "Sn." takısının o insanlar açısından hiçbir önemi yoktur fakat seni yüceltir, makaleni okunur kılar ve şahsinin ve yazılarının cidiyeti artar. 
  Son bir ilave: Bir önceki uyarı mesajımda "Hain" sıfatı üzerinde durmuş ve "Merhum" İnönü için bu sıfatın yakıştırılmasını yadırgamıştım. Genel bir çerçeve çizerek. Ancak son yazıların birinde d bir başka Osmanlı paşası "Hain" damgasını yemiş. Enver paşadan söz etmekteyim. Zaten yazıya yapılan altyorumların birinde bu husustan tenkit edilmişsin. Oysa orada Enver Paşa'nın hain olduğunu değil de yanlış yaptığını hatırlatsan ve "Bize göre" diye ekleseydin ... Ben bu paragrafı yazmayacak Fatih DR'de uyarısını  yapmayacaktı.... 
  Sevgili  Yiğit... Bu uyarıları bir dostun ve seni seven Ahmetabinin haddi aşan tavsiyeleri olarak kabul et! Canını sıkma! Ve hak geçirme kendine... Hoş geçirsen de önemi yok tüm hakkım helaldir sana ve diğer kardeşlere. 
  Sevgi ve selamlarımla... İnşallah, kalemin şaşmasın ve sadece hakikati yazsın; biz, beğensek de beğenmesek de... 
  Ve EN SERT UYARI! Yazılarına alt yorum yazarsan sileceğim ha! 
  Ağustos 14
 • Karatoprak_ygt changed onun profile picture.
  Küçük Resim
  Ağustos 11
 • Sevgili Ahmet bey,
  Mesajınızı aldım.Aslında ne söylemek istediğinizi çok iyi anladım.Yani şunu demek istiyorsunuz ; ''Bizim eleştiriye tahammülümüz yok tek sesli bir ortam burası'' demek istiyorsunuz.Anlıyorum sizleride.Ancak hemen belirtmeliyim ki,benim devlet büyüklerine hele ki Cumhurbaşkanına ve geçmiş devlet liderlerine asla bir hakaretim olmamıştır.Yazdığım bütün yazılara bakabilirsiniz.Ben de hukuk okudum.Suç teşkil edecek tek bir cümlem yoktur.Karşılıklı tehdit etmeler dışında.Size benimle ilgili şikayetler gelmiştir doğrudur.Ancak onların hepsi,gerçekleri duydukları için kızanlar.Yani gerçekleri kabul edemeyenler.Bana da bu platform ile ilgili bir çok şikayet geldi.Bu ve benzeri platformların Akp'nin trol platofrmları olduklarını işittim.Ben de kalkıp ta onları mı belirteyim.Ben hiç bir devlet büyüğüne hakaret etmediğim gibi,diğer arkadaşlar sayısızca ettiler.Açılan başlıklara söyle bir bakın.Ben ilk geldiğim zaman çok yapıcı olmaya çalıştım.Açtığım ilk başlık ''Osmanoğulları Gerçeği'' adı altındaydı hatırlarsanız.O yazım da yazmadığım şeyler bile var.Sırf arkadaşlar kırılmasın diye.Daha sonrada hep alttan aldım.Ancak arkadaşların beni,dinsiz,vatansız, yok işte ''adresini ver evinden aldıracağız seni'' gibi tehdit ve hakarete varan sözleri devam etti.Ben de belki bana yakışmadı ama onlara uydum.Onların üslubunu tatbik ettim.O konuda haklısınız.Ama elinizi vicdanınıza koyun ve dürüst olun lütfen.Neyse çok fazla uzatmayayım.
  Benim için bu platform önemli değil Ahmet bey,istediğiniz zaman üyelik iptali mi yapabilirsiniz.
  Allah inşallah bana ruhsat verir de şu bildiklerimi toplum önünde açıklarım.Bu zorluklar bana Allah tarafından veriliyor herhalde diye düşünüyorum.Gün gelecek fikirlerimi tüm Türkiye öğrenecek.Ben size hakkımı helal ediyorum.Ancak bir kaç kişi var onlar kendilerini biliyorlar.Asla helal etmiyorum.

  Not : Türk tarihi bölümünde Fatih Sultan Mehmet ile ilgili yazım var.Arkadaşlara tavsiye edebilirsiniz.Günler öncesinden yazdım yorum gelmedi.Sizin de okumanızı tavsiye ederim.Beni tanısaydınız bu söylediklerinizden pişman olurdunuz.Çünkü hak neredeyse oradayım ben.

  SAYGILAR,SEVGİLER... ELVEDA .

  Ağustos 11
 • AhmetYozgat
  Sevgili YıkaG... 
  Açtığınız başlıkları ve yaptığınız yorumları izliemeye devam ediyoruz. 
  Ancak daha önce de belirtmiş olmalyız, değilse birinci kez altını çizelim... Bizim için burada yapılan yorumların içeriğinden çok dili ve uslubu önemli... Daha önce de dediğimiz gibi burası özgür bir platform yani her konu yazılabilir bu satırlarda. Bize uysa da uymasa da... Ancak "hakaret, tehdit, aşağlama hatta bozuk cümle, kötü anlatım, tabii ki ülke ileri gelenlerine hakaret (Mesela Hain İnönü veya Ke-MAL ya da sayısız Erdoğan aşağılaması misali...)  vb. (yani takma adlar arkasına sığınan insanların oluşturduğu internet jargonu da diyebiliriz. buna...) unsurlar içeriyorsa temel kurallarımızdan olan "Edepli ve edebi" olma hali çiğnenmiş demektir. Ve biz, bundan hoşnut olmayız. 
  Ancak görüyoruz ki sizin açtığınız başlıklarda bu kralımız çiğnenmekte. Bu hususu üzüntüyle ifade edeyim. Sadece siz değil elbette... sayfaya katılan tüm yorumcuların da bu "lokal dil"e katıldığına ve "şaşan şaküller"e şahit oluyoruz. Oysa burada yazan ve yorum yapan onca insanılardan bazıları da ilk geldiklerinde ya da ilk misafirlik günlerinde "Sinkaflı İnternet argosu" kullanarak gelmişlerdi. Sonra onların birçoğuna da hatırlatıldı bu kural. Ve kendilerine, burada "Jargondışı bir ada oluşturmak" idealimizden söz ettik. Katılımcılardan birkaçı dışında herkes anlayışla karşıladı bu arzumuzu... Görüldüğü gibi burası, "Tüyleri ya da kalemleri diken diken eden bir alan" değil artık. Zira bu çabamızla önce bir  "Kardeşlik alanı" ardından da kendi kendine bir "Kardeşlik Zinciri" oluştu. Şükür! Gördüğünüz gibi burada herkes birbirine "Kardeşim!" diye hitap etmekte.  
  Şunu da eklemeliyim: Burasına bir "Kıram Kırana Tartışma Platformu" değil; bir "Bilgilenme, Bilgilendirme Odası" diyebiliriz. Bununla birlikte bir Dayatma veya İkna Hücresi" hiç değil...Özgürce açılan başlık hususunda, bildiklerini ekler ve çıkar gider katılımcılar. Ne kimseye dayatır ve ne de kimseyi ikna etmeye çalışır. Zannedildiği gibi burada aynı dünya görüşüne sahip insanlar yoğunlaşmış değil; Ülkücüler var, İslamcılar var; sağcılar, solcular, Aleviler, Sünniler, Müslümanlar hatta Hristiyanlar bile burada kurulan zincirin halkası olmuş durumda tabii ki gönüllü olarak. Manifesto olarak yayınladığımız bir metinde, şu minvalde bir ifade sarfedildiğini hatırlamaktayım; "Burası hiç kimsenin meydanı; herkesin alanı..." Hala öyle. Ama ev sahibini hoşnut etmemek kaydıyla yani onun "özgürlük anlayışı" sınırları içerisinde kalmak kaydıyla... Yanlış anlamaya fırsat vermemek için tekrarlayalım; ev sahibini hoşnut eden sadece "edep ve edebiyat" o kadar!
  Son söz olarak... üzülerek ifade edeyim ki sizden istirhamımız "ya edepli ve edebi olarak, dayatmayın, tüm fikirlere saygı anlayışı içerisinde sadece "eteğinizdeki taşları demiyorum gülleri dökün ve bilgilendirin bizleri. Ya da... Misafirliğiniz üç günün sonunda sonlandırılabilir.   
  Selamlarımla... 
  Not: Ancak şahsınızla ilgili olarak tarafımıza ulaşmış şikayetlerin de haberini vereyim. Bu durumda,  yukarıda yazılanlar muvacehesince yeni bir başlangıç yapa bilirsiniz. Fakat şu ünlü fıkradaki gibi yani "yılanda kuyruk acısı, tilkide yavru ıstırabı olduğu müddetçe" misali, yeni bir başlangıcın da işe yaramayacağı kanaatinde olduğumuzu da belirtmeliyiz. Size, kıymetli fikirlerinizi sergileyeceğiniz başka başka platformlarda başarılar dileriz. 
  Hakımız helal, hakkınızı helal ediniz! 
  Ağustos 11
 • Karatoprak_ygt bir bonus kazandı, 3. Derece.
  Ağustos 6
 • Karatoprak_ygt changed onun profile picture.
  Küçük Resim
  Temmuz 23
 • Karatoprak_ygt changed onun profile picture.
  Küçük Resim
  Haziran 22
 • Karatoprak_ygt 10 Gönderi rozetini kazandı.
  Fikirlerini paylaşmaya devam etmelisin!
  Mayıs 8
 • Karatoprak_ygt bir bonus kazandı, 2. Derece.
  Mayıs 8
 • Karatoprak_ygt changed onun profile picture.
  Küçük Resim
  Mayıs 6
 • Karatoprak_ygt İlk Gönderi rozetini kazandı.
  İlk gönderin! Bir rozeti hak ediyor!
  Mayıs 6
 • Mayıs 6
 • Karatoprak_ygt bir bonus kazandı, 1. Derece.
  Giriş
  Mayıs 6
 • Aramıza Hoşgeldiniz!
  Mayıs 5