DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Anahtar54

Hakkında

Kullanıcı Adı
Anahtar54
Katıldı
Ziyaretler
22
Son Etkinlik
Roller
Üye
Puanlar
2
Rozetler
1
Gönderiler
4
Teşekkür Edildi
8
 • KİM KİME SIZDI? : Düşmanlar ve Kriptolar

  Ahmet Hocam,
  Forum'u kulanın, tavsiyene binaen buraya yazmak istedim aklımdan geçenleri. Belki farklı bir pencere açılmasına faydam olur.

  Söylenmesi gereken ilk söz. Biz kızıl elmayı bir toprak parçası olmaktan çıkartmalıyız. Kızıl Elma alternatif bir yeni dünya düzeni planı olmalı. 
  Okunduğunda komik gelen bir cümle. Ama işin sahibinin yapmak istediğini doğru anlar isek, Yolumuzu bulabiliriz. Baybars gibi. Köle olarak gittiğin bir ülkenin Han'ı olabilirsin. ve tarihin akışını etkileyebilirsin.
   
  Nereye gidildiği anlaşılabilir bir durum. Ancak nasıl ve kimler hangi rolde.
  Bilgi yarın yaşanacaklar hakkında fikir verir. Geriye kalan insanların algılarını yönlendirmek.Bu, onların senin istediğin istikamette yürümelerini sağlar.
   
  Para ve inanç insanları hareket ettirmek için kolay bir yol.
  Anladığım yerden devam edeyim. Parayı yönetmenin en kestirme yolu merkez bankasına sahip olmaktır. AB bu açıdan son derece başarılı bir pilot bölge. (Birleşik Amerika'dan sonra) O zaman bana kalırsa AB'nin etki alanını genişletmek ve daha fazla ülkeyi aynı merkez bankasına bağlamak gerek. 
  Ve bu ülkeri ve insanlarını aynı korku karşısında birleştirmek gerek. İngilterenin (Ki ABD'nin en az yarısını da ifade eder.) bir eli ile AB nin bütünlüğüne karşı bir tehdit yaratması. Diğer eliyle Rusya ya karşı bir tehdit yaratması iki yeni dost yarattı. Almanya son bir kaç yıldır Rusya da düzenli olarak yatırım yapıyor. Fransızlar koşa koşa Rusya ya gidiyor. Burada önemli olan şey bildiğiniz gibi Rusyanın bu hali onlar için fazla büyük. Ama sadece Rus Devleti AB nin bir parçası olabilir. 
  Peki içinde Rusya da olan bir Avro'nun  karşısında sterlin nin hayatta kalması mümkün mü? Zanlımca İskoçya'dan başlıyarak onuda lokma lokma Avro'ya bağlanması en kolay yol olacak.
  Bu Kanada yı da  AB'nin doğal bir parçası yapacak. Sanırım o an artık birliğin adı Büyük Kuzey Birliği olabilir. Halkanın diğer parçaları üstüne düşüncemi belki başka zaman yazarım. 

  Her sistem ancak karşıtı varsa hayatta kalır. Sanırım bizim payımıza düşen onların karşıtı olan bir sistem. Bizim AB den uzaklaşmamız ve Avrupada pişirilen Türkofobi bunun bir hazırlığı.

  Bana kalırsa. onlar, bırakalım yürüsün. Bizde payımıza düşen yerde yürüyelim. Ve bilelim ki doğru nal da ki doğru çivi bir orduyu durdurmaya yeter.

  Not: Artık Akdenize ihtiyaçları yok. İklim değişikli bu düzenin böyle şekillenmesinin asıl motivasyon aracı. Artık Kışın bile gemiler kuzey buz denizinden geçebiliyor. Sadece 50 yıldan biraz fazla zaman sonra, neredeyse  Avrupa kıtası büyüklüğündeki Görland kullanımlarına açılacak. 

  Şems-i Tebrizi nin de dediği gibi;

  Hakk'ın karşına çıkardığı değişimlere direnmek yerine teslim ol. Bırak hayat sana rağmen değil, seninle beraber aksın. "Düzenim bozulur, hayatımın altı üstüne gelir" diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını?