DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

yörük

Hakkında

Kullanıcı Adı
yörük
Katıldı
Ziyaretler
538
Son Etkinlik
Roller
Üye
Puanlar
72
Rozetler
9
Gönderiler
266
Teşekkür Edildi
203
 • Mavi Kan

  ayrıntıda boğulmaya gerek yok. adamlar diyorki yönetmek hüküm sahibi olmak benim doğuştan hakkım sakın ola ki idareyi ele almayı aklına bile getirme. bunlara göre medeniyet yarı hayvan olan insanlara insanüstü varlıklar tarafından getirildi (yani ben) diyor.

  bunun izlerini eski mısır yarı tanrı firavunlarda, eski orta amerika medeniyetlerindeki yarı tanrı krallarda görmek mümkün yeni birşey değil yani, bu eski yarı tanrı krallar diğer sıradan insanlara benzememek için tahtı devredecekleri çocuklarına henüz çocukken kafataslarını tahta mengenelere hapsetmişler kafayı yumurta gibi sivri yapmışlar, bunu gören halkta hakkaten bunlar insan değil insanüstü yaratıklar sanıp sorun çıkarmadan idareye boyun eğmişler, buna örnek çok laf kalabalığı yapmaya gerek yok.

  bunların bir çetereye soktukları sanat tarihine bakarsak medeniyet mısırda bir anda doğdu, nasıl oldu bu iş dersen ima ettikleri şey atlantikteki hayali kıta atlantis 12000 yıl önce battığında buradan kaçıp canını kurtaran varlıklar mısıra geldi medeniyeti tekrar burada kurdu diye başlıyor sonrasında medeniyet mezopotamyaya oradan anadoluya oradan ege yunana oradan avrupaya günümüze geliyor, o bir kütüphane dolusu sanat tarihinin cetvelinde bu harita var, son yıllardaki arkeolojik veriler mezopotamya medeniyetinin mısırdan daha eski olduğunu kanıtlasada hala dediğim dedik öttürdüğüm düdük diyorlar. bu çetereyi gören doğu halkı boş dururmu biz ağaç kovuğundanmı çıktık diyerek onlarda hayali kıta mu teorisini işliyorlar. ama bu teori doğu tanrı krallarının değil gene batılıların ürettiği düşünce çünkü kendi teorileri tıkandığı için birde bizim amcaoğullarının doğuda kurduğu medeniyet var diyorlar.

  bunların cetvelini urfadaki 12000 yaşındaki göbeklitepe anıtı tapınağı neidüğü belirsiz yapı hançer gibi saplanmış duruyor yüzyıllardır bir düzene oturtmaya çalıştıkları bu taht bana dedemden kaldı teorisini yerle bir ediyor ama gene sesizliklerini koruyorlar.

  onlara göre hiç karışmadıkları avustralya yerlilerinin(aborjinler) tarihi 50-60 bin yıl öncesine ulaşıyor ama medeniyet belirtisi yok, neden çünkü ben istemedim ellemedim onları size ibret olsun diye ima ediyorlar.

  bu dünya düzeni fikirlerinde yaratıcı tek tanrı figürü yok. üstün ırk fikri var hüküm sahibi benim istesende bana karşı koyamazsın çünkü ben insan bile değilim fikrini işliyor,

  bu yukarda anlatılan düşünce yazılıp çizilip filimleri belgeselleri kitapları anlatılan düzen aynı merkezden yayınlanıyor binlerce yıldır olduğu gibi. bunlarla fikri bir alt yapı hazırlıyorlar, kendilerini düşman gibi göstererek ne kadar büyük bir güce sahip olduklarını zihinlere kazıyarak kendilerini açık etmiyorlar. tek cümleyle hüküm sahibi benim ne tanrı ne kanun itaat edeceksin diyorlar.

  anlaşılan o ki bunlar insanlara nasıl hükmedilir diye epey tarih çalışmışlar, üstün insan fikri mantıklı gelmiş demekki, tarihte işe yaramış denemekte fayda var demişler.