AHMET YOZGAT: RUSYA KÜRESELCİ Mİ?

Cevapla
SerdarTpz
Mesajlar: 18
Kayıt: 17 Mar 2019, 11:15
 Teşekkür edildi: 11 sefer

AHMET YOZGAT: RUSYA KÜRESELCİ Mİ?

Mesaj gönderen SerdarTpz » 21 Mar 2019, 20:34

AHMET YOZGAT'IN 14 OCAK FACEBOOK SAYFAMIZDA PAYLAŞTIĞI MAKALEDİR

Küreselciliğin Deşifresi 5
Rusya gibi Çin hususunu da Sevgili Recep'in, mesajında yer alan şu ifade üzerinden devam ettireceğiz; “... gazeteci Filan Bey; burada anlattıklarınızın tam tersini anlatmakta yazılarında. Mesela, Rusya ve Çin’in Küreselci olduğunu… Sizce, Rusya ve Çin Küreselci mi?”

Yukarıda, bir cümleyle değindik… Recep’in Mesajında sözü edilen “Filan Beyin,” daha önce ve kısa bir süre, orijini fakire ait “Hanedanlar” konusunu işlediğini biliyorsunuz. Fakat fakirin söylediğimiz kadarını yazılarını konu eden “Gazeteci”nin, o noktada kaldığını ve bu hususu, yorumlarına sindiremediğini söylemiş olalım. Yanlış anlaşılmasın; bilgi kıskançlığı yapıyor değiliz. “Komplo Teorileri ve Teorisyenleri” diye aşağılanan, bu alemin yazarlarından biri olarak fakir, kendi “Özgün” konularıyla meşgul... Dolayısıyla kendi “Özgün”lüğümüz içerisinde, uzmanlaşmış bir durumdayız. Yani Abdurrahman Çelebi durumundayız. Bu nedenle “Hanedanlık” konusu masaya geldiğinde; uzmanının görüşüne başvurmanın daha uygun olacağını düşünememiş olan kardeşimiz, bu nedenle içselleştirememiş olmalı özgünlüğümüzü... Ve bu nedenle en son yazılarında; Sevgili Recep'in verdiği haber itibariyle “Mesela, Rusya ve Çin’in Küreselci olduğunu…” yazmakta. Ve yine Recep’in ifadesiyle “Kavganın ana temasını, tam ve net belirleyemiyor. ‘Yüzyılcı Hanedan Aklı’ ile ‘Binyılcı Tapınakçıları,’ kavrayamamış gibi…” görünüyor. Bu nedenle Sevgili Recep’in tespitlerinin, çok doğru olduğunu belirtmeden geçmeyelim.
***
Bu durakta mola verelim ve soralım: “Gerçekten; Rusya ve Çin, Küreselci mi?”

2018-19 aralığındaki haftalar içerisinde, kısmi olarak anlatageldiğimiz Küreselci tarifine; fakire göre, Rusya ve Çin, elbette girmiyor! İşte, bunun için uzattık/uzatıyoruz Küresel tarifini… Bu misalde görüldüğü gibi söz konusu Küreselcilik tarifi; sıradan adamların değil; genel olarak, televizyon yorumu yapanların da uzağında... Zira ezber, katı ve 2001 yılından kalma. Bu süre içerisinde redakte edilmemiş, güncellenmemiş durumda. Başlangıçtan ne denmişse o ifade içerisinde kalmış Küreselcilik. Tabii ki tarif, başlangıçta da yanlış yapılmıştı. Zira tarifin patenti, bizzat Küreselcilerin kendilerine aitti. Dolayısıyla onlar, sırlarını deşifre edecek değillerdi ya… Bunun için tanımlamayı, flu alanda yapmışlardı. Bu nedenle yanlış tarif, “Ezber” olmuş; o da kronikleşmişti. İşte, bu Kronik Düşünce sebebiyle “Küreselciler kim?” sorusunun cevabını şöyle verdi/veriyor tüm yorumcular ve onların dinleyicileri; “Türkiye'nin karşısında, kim varsa onların hepsi Küreselci.” veya “Başta, Batılılar olmak üzere; tüm Büyük Güçlere, Küreselci diyebiliriz.” Oysa fakire göre; her iki tarif de hatalı... “Bu nedenle ‘Küreselciler’in kim oldukları, en ince ayrıntısına kadar öğrenilip Siyaset Meydanda olan halleriyle öz kimlikleri; tek tek teşhis edilmeli ve olası bir Küresel Savaşın adı doğru koyulmalı! Yoksa Küreselcilerin karşısında yer alan ve Anti Küreselci diyebileceğimiz herkes, karanlık çarşafa dolaşma potansiyeli taşıyor!” diye geliyoruz ya bir süreden beri…

Önce; Rusya'nın Küreselciliğine ya da Antik Küreselciliğine bakalım… Türkiye ile birlikte hareket etme konusunda; birkaç yıldan beri, Ankara'yı zorlamayan Rusya'yı, bu biçimiyle Küreselci görmek zaten anlamsız. Komşuyu Küreselci görenler, haritadaki devasa büyüklüğünden hareket ediyorlar; bir de geçen yüzyıla ait, Komünist Sovyet Rusya halinden... Oysa Rusya’nın haritadaki büyüklüğü de sahte; geçen yüzyıldan kalan Sovyet İmparatorluğu Fenomeni de sahteydi, bu yüzden Komünizm, bu yüzyıla taşamadı ya... Ve hiç beklenmeyen bir anda çöküverdi; kağıt gibi. Aslına bakarsanız; Sovyetler, kağıt üstünde kurulmuştu, kağıt üstünde de bitti.

Malum olduğu üzere, Sovyetler; 1. Savaş'ın sonunda, Avrupalı Küreselcilerin, Alman Derinliğinin Planıyla yine Alman “Bavyera Aydınlanmışları” diye bilinen “Bayern Küreselcileri”nin adına kurulan kurulan bir imparatorluktu. Kuruluşunda ve Felsefi Manifestosunda; Alman Yahudilerinin, önemli bir dahli vardı. 2. Savaş'la birlikte çökertilen Alman Küreselciliği yerine; Amerikan Küreselcilerin ilk çıkarması, Sovyet İmparatorluğu'nu yıktıktan sonra gerçekleşmişti.

Bu arada; Sovyet İmparatorluğunu yıkan, Komünist Lider Gorbaçov da bir Küreselciydi ya da Küreselci gibi davranmak durumunda kaldı. Galiba, onun arkası sıra; yerine gelen Federalist Rusya'nın ilk başkanı Yeltsin dahi, Amerikan yanlısı bir Küreselci Şövalye’ydi dense yalan olmaz. Bu nedenle Amerikan Küreselcilerinin, Kripto Tefecilerine ve Küreselciliğin gaspçı Oligarklarına “Üç, Otuz Para”ya tüm Rusya'nın mülkünü peşkeş çekti.
***
DEVAM EDECEK…
SerdarTpz
Mesajlar: 18
Kayıt: 17 Mar 2019, 11:15
 Teşekkür edildi: 11 sefer

Re: AHMET YOZGAT: RUSYA KÜRESELCİ Mİ?

Mesaj gönderen SerdarTpz » 21 Mar 2019, 21:57

AHMET AĞABEYİN PAYLAŞIMLARI FORUMDA DEVAM EDECEK KARDEŞLERİM...
Cevapla