Timus

Kullanıcı avatarı
DerinDunya
Site Admin
İletişim:

Timus

Mesaj gönderen DerinDunya » 14 Eki 2018, 07:03

ESKI FORUMDAN YÖRÜK'ÜN BAŞLIĞI

Mutluluk nedenselmidir yoksa kimyasalmıdır kalıtsalmıdır sorusunun cevabını ararken internete ne soracağını bilemeden ordan oraya bakarken günler haftalar sonra vücudumuzda yeni bir organın varlığını öğrenmenin hikayesi. timüs bezi diye bir organımız varmış. bunu öğreneli 6 ay kadar oldu paylaşma vakti gelmiştir diyerek başlıyalım. baştan söyliyeyim hayatınız bu yazıyı okumadan öncesi ve sonrası diye keskin bir cizgiyle ayrılabilir o yüzden rahat bir ortamda okunmasını tavsiye ederim.

bazı insanlar vardır doğuştan kederli, bazıları ise doğuştan neşeli insanların sevinçli veya üzüntülü olması için bir nedene ihtiyaç olmadığını farkettim, nedensiz olarak mutlu yada mutsuz olunabiliyor vücudumuzda bilmediğimiz birşeyler oluyor. bazı vitamin minerallerin nedensiz mutluluk hissi verdiğini biliyorum, prebiyotiklerinde(fermentasyon ile üretilmiş herşey) bağırsaklarda mutluluk hormonu seratonin üretme konusunda etkisi var hatta seratoninin çoğu beyinde değil bağırsaklarda üretiliyor. ama bunların çok daha ötesinde bir sistem olmalı, mesela neden hasta insanlara moralini yüksek tutacaksın diye tavsiye verirler moral ile hastalık arasında nasıl bir bilimsel ilişki olabilir? bu soruların cevabını ararken timüs bezi diye yeni duyduğum bir organımızla karşılaşıyorum.

baştan söyliyeyim bu organı internete soracaksınız %90 hurafelerden oluşan yerler karşınıza çıkacak, onlarda önemlidir belki ama ben tıbbi bir şeyler aradım bir tane türkçe en azından bir doktorun yazdığı makale bulabildim birazdan aşşağıya kopyalarım, yabancı sayfalardan belki birşeyler bulurum ceviri ile ne olduğunu anlarım belki dedim ansiklopedik bilgiden ötesi yok. yani bu konu birileri tarafından hasır altı edilmiş. kimsenin öğrenmesini istememişler sanki.

bu bezin işleyişi hakkında küçük bir ön bilgi ile başlıyayım. vücudumuzu düşmanlara mikroplara karşı savunan asker yapıları biliriz lenfositler mesela, vücut ihtiyaç duyunca bunları üretir bunlarda vücudu savunur diye biliyorduk öyle değilmiş. vücut askerleri üretiyor ama o askerler kim dost kim düşman bilmiyormuş onları eğitim kampına alıyormuş bu kamp timüs bezi, eğitimini tamamlayan askerler vücudun değişik noktalarına gönderiliyor ihtiyaç olunca oradan savaşa gidiyorlar. sevinç yada üzüntü ile mikroplarla savaşmanın ne alakası var dersek timüs bezi çok duygusal bir organ mutluluk ile besleniyor üzüntü keder durumlarında çalışmayı durduruyor, kederli halde iken vücut savunmasız kalıyor her türlü hastalığa açık hale geliyor. timüs tam randımanlı çalışınca hiçbir hastalık vücuda girecek açık kapı bulamıyor her yer nöbetçilerle dolu. ne antibiyotiğe ihtiyaç var nede başka bir ilaca. neden bu organ doktorlara dahi öğretilmiyor üstü örtülüyor bu konuda bilimsel araştırmalara ulaşılmıyor daha iyi anlamışsınızdır.

timüs extresi peptit üreten firmalar çıkmaya başlamış 6 ay kadar önce dünyada sadece bir tane firma vardı çinde üretim yapıyordu 50-100 gram kadarı 2000 dolar civarlarındaydı. ha bu arada timüs bezi bizim bildiğimiz sadakatçılardan bulabildiğimiz uykuluk, 3 çeşit uykuluk var boyundaki gögüsteki bağırsaklardaki. timüs gögüsteki olan yada kalp uykuluğuda deniyor, bahar yaz aylarında bulmak daha kolay buzağı doğum ilede bir alakası varmış o yüzden her hayvandan çıkmıyor en azından ayrıyeten o organın işlenecek kadar büyük olanı çıkmıyor.

timüs tedavisi diyerek bir sürü dalavere dönmekte gerçek ile sahteyi iyi ayırmak lazım. timüs kolyesi bile var belli zaman aralıklarında titreşen kolyeler. titreşim demişken teoriye göre bu organa vurarak daha iyi çalışmasını sağlıyorsun. timüs bezi göğsün tam ortasının biraz üstünde, sinir krizi geçiren feryad eden insanlar insanlar neden göğsünü yumruklar cevap ani depresyon sonrası vücudun bağışıklık sistemi çökmesin diye vücut istemsiz olarak timüs bezini yumruklar ki organ çalışmayı durdurmasın vücut zor duruma düşmesin. kedi beslenmeli kucağındaki kedi mırıltısının titreşimi bu bezlerin düzgün çalışmasını sağlıyor. dili damağa değdiriyorsun bunu anlamış değilim hala. belgesellerde görmüşsünüzdür yırtıcı hayvanların avını yakalayıp yeme sahneleri dikkat etdiyseniz yırtıcılar hayvanın karnına saldırıyor önce iç organlarını yemeye başlıyor o bağırsakları falan büyük bir iştahla yiyorlar bizde izlerken ne biçim hayvansa orada ne güzel yağsız but eti dururken boklu bağırsaklara iç organlara hücum ediyor diye düşünürüz, bizim bilmediğimiz o yırtıcıların bildiği başka bir şey varmış demekki bu fikir bana ait. bu arada beğenilmeyen sadakat ürünleri haberlere göre artık bulunmaz olmuş rağbetten dolayı. hatta normal et fiyatını bile geçmiş. kimi doktorlar tavsiye ediyormuş o yüzden diyorlar. timüse dönersek kimi doktorlar bu organın tüketilmesini tavsiye etmiyorlar onlara göre diyorlarki bu organ komple mikrop yuvası vücudun askerlerinin üzerinde talim yaptığı mikroplarla dolu o yüzden tüketmeyin buna karşın bazılarıda o mikroplar aşılardaki mikroplar gibi zarasız hale getirilmiş mikroplar diyorlar. bana sorarsanız bu organın tüketilmesi ile mutlu olma arasında bir ilişki var ne zaman yesem mutluluk veriyor. kasaptan uykuluk isterken dikkat edeceğiniz bir diğer husus bunu içkinin yanında meze yapmak için alırlar ona dikkat edilmeli her kasaptan istenmez, mezhebimi soran kasapla bile karşılaşmıştım zamanında.