AHMET YOZGAT: BOZULMAYAN KRONİK EZBERLER

Cevapla
SerdarTpz
Mesajlar: 18
Kayıt: 17 Mar 2019, 11:15
 Teşekkür edildi: 11 sefer

AHMET YOZGAT: BOZULMAYAN KRONİK EZBERLER

Mesaj gönderen SerdarTpz » 21 Mar 2019, 20:22

AHMET YOZGAT'IN 14 OCAK FACEBOOK SAYFAMIZDA PAYLAŞTIĞI MAKALEDİR

Küreselciliğin Deşifresi 1
Yazıya bir notla girelim: Sağlık durumunuzu merak eden ve sık sık arayıp soran Sevgili Recep Özbay’ın şahsında, tüm kardeşlerime Selam ediyorum. Hayırlısıylan ve bir aksilik olmazsa yarın (Ocak 16) ameliyata yatacağım, İnşallah! Helallik diliyor ve eksik etmediğiniz Dualarınızı bekliyorum… Allah'a emanet! Sağolasınız!
***
Dedi ki biri: “Son haftalarda; makalelerine, Recep Özbay’ı çok misafir ediyorsun. Bunun, özel bir sebebi mi var?” Yok! Ne özel sebebi olacak ki?! Sevgili Recep, Derindunyasever kardeşlerimizden bir öz kardeş… Derindünyanın platformlarını çok sık kullanıyor; her konuda düşüncesini yazmaktan çekilmiyor. Tespitleri isabetli ve özgün... Zaten bu nedenle Derindünya Haber Portalımızın da yazarı oldu kendisi… Hatta bir gelenek de başlattı Ahmet Abi ile Sabah Konuşmaları… Bu minvalden olmak üzere, birkaç nehir röportajda da birlikte olduk hatırlayacağınız gibi.

Dün yayınladığımız makalenin başlığı da ona ait, malum. O halde, bugünkü konumuza buradan başlayalım isterseniz. Diyoruz ya sık sık... Zaman gittikçe ivneleniyor; hızı, baş döndürücü bir şekilde, arttıkça artıyor. Ve buna bağlı olarak; dünya değişiyor, dönüşüyor… Aynı doğrultuda insanlar, toplumlar, Milletler, devletler, partiler, siyaset hatta inançlar ve her şey dönüşüyor, değişiyor. Dün söylenen, bugün geçersiz olabiliyor. Bir yıl önce söylenen; bu yıl, redakte edilmeye ve güncellenmeye muhtaç… Hele hele geçen yüzyılla bu yüzyıl arasında, neredeyse birkaç temel faktörün mesela; insanların, devletlerin ve inançların ismiinden başka bir benzerlik kalmamış gibi. Sanki 20. Yüzyıl, 19 sene önce bitmiş gibi değil; 1019 sene önce bitmişe benziyor. O derece uzak bize... Zira İnsanlık; 21. Yüzyıl'a, 19 sene önce adım atar gibi olmadı sadece; yeni bir binyıl zamanına da ayağının ucunu uzattı. İşte, böylesi bir savrulma ve alt üst olma zemininde, insanın en büyük düşmanı “Ezber”i olsa gerek. Sadece insanın mı? Bu bağlamda; partilerin, iç politikanın, dış siyasetin baş düşmanı da “Ezber.”

Bu nedenle yıllardan beri söylüyoruz… “Kronik Ezber”ler bozulmadan, 21. Yüzyılı ve hele hele 3. Binyılı anlamanın; gaha doğrusu, istikbali doğru tahmin etmenin imkanı yok. Bu yüzden; yanlış üstüne yanlış yapmaya hazır olmak durumundayız. Bu yanlışlar, insan olarak başta kendimizin; bu doğrultuda toplumumuzun, Milletimizin ve devletimizin geleceğini ateşe atmak gibi görülebilir. Zira “Ezberler Yolculuğu”nun kervanı, doğru istikamette gitmez/gitmiyor/gitmeyecek. Çünkü zaman yeni, Yüzyıl yeni, Binyıl yeni dolayısıyla yol yeni!

Bütün bunları; yıllardan beri söylüyoruz da… “Ezber İlleti” insanların yakasını bırakmıyor ki… Hani “İnsanın iki düşmanı var!” denir ya... “Şeytan ve nefis!” doğrudur. Ama buna bir ek daha yapalım mı: Ezberleri…

Yıllar önce, Derindünya’yı kurarken; kendi kendimize karar vermiştik: “Ezber yok ve ezberleri yıkmak gibi bir görev yükleniyoruz!” diye. Zannediyoruz ki sözümüzü tuttuk yani galiba... Bu arada; 250'yi aşkın video, bir o kadar makale yayınlamışız Derindünya kanalında… Da… Gerçekten; merak ediyor insan! Yani attığımız taş yerini buldu mu? Ne durumdayız acaba?

Birkaç gün evvel, Sevgili Hakan Ceran’la uzun bir telefon konuşması yaptık. Hakan'ı ne kadar sevdiğimizi biliyorsunuz… Konuşmanın sonuna doğru dedi ki Sevgili Hakan; “Ahmet abi; senin temel özelliğin, bir söylediğini bir daha söylemiyorsun. Neredeyse tüm videoların birbirinden farklı… Ama hepsi de özgün! Yani ilk defa, senin söylediğin o kadar çok şey var ki! Hele kavramlar, hele kavramlar…” Bu tespitinin arkasından; Sevgili Hakan, fakiri diğer yorumcularla da karşılaştırdı. Ama ve tabii ki onlar hakkında, ne dediğini yazacak değiliz buraya. Herkese zihin açıklığı dilemek durumundayız. Zira hepimiz, memleket evlatlarının önünde pencereler açmak ve onların zihni aydınlığına katkıda bulunmakla vazifeliyiz. Herkes, bu vazifesini, kendince ve İnşallah, hakkıyla yapıyor.
***
DEVAM EDECEK…
SerdarTpz
Mesajlar: 18
Kayıt: 17 Mar 2019, 11:15
 Teşekkür edildi: 11 sefer

Re: AHMET YOZGAT: BOZULMAYAN KRONİK EZBERLER

Mesaj gönderen SerdarTpz » 21 Mar 2019, 21:55

AHMET AĞABEYİN PAYLAŞIMLARI FORUMDA DEVAM EDECEK KARDEŞLERİM...
Cevapla