AHMET YOZGAT: YÜZYILCI HANEDAN, BİNYILCI TAPINAKÇI

Cevapla
SerdarTpz
Mesajlar: 18
Kayıt: 17 Mar 2019, 11:15
 Teşekkür edildi: 11 sefer

AHMET YOZGAT: YÜZYILCI HANEDAN, BİNYILCI TAPINAKÇI

Mesaj gönderen SerdarTpz » 21 Mar 2019, 20:33

AHMET YOZGAT'IN 14 OCAK FACEBOOK SAYFAMIZDA PAYLAŞTIĞI MAKALEDİR

Küreselciliğin Deşifresi 4
Bu bölümde; Sevgili Recep Özbay'ın mesajı üzerine, iki çift laf edelim istiyoruz. Ne demişti Sevgili Recep? “Ahmet abi… Tapınakçılar sahneye çıktığına göre; son sözde Trump, bir gecede, Suriye’den çekilme kararını neden aldı? O gece olan, önemli gelişme neydi; bu karar niye alındı? Küresel Güçler, kendi aralarında çatışıyorlar mı? Fransa, Bavyera ve Almanya Federallerinin birleşmelerinden sonra, siyasi barometre Fransa… Orada olacakları iyi izlemek gerekiyor. Lakin İngiltere’de “Kraliçe Windsor Aklı”na yönetim darbesi olacak gibi görünmekte. Bunlar çok önemli! Ve malum gazeteci Diler Bey; bu anlattıklarınızın tam tersini anlatıyor yazılarında. Mesela, Rusya ve Çin’in Küreselci olduğunu… Gerçi o; bu kavganın ana temasını, tam ve net belirleyemiyor. ‘Yüzyılcı Hanedan Aklı’ ile ‘Binyılcı Tapınakçıları,’ kavrayamamış gibi… Bu ayırımı ve karşıtlığı; tam olarak, ortaya koymuyor ya da bilmiyor.”
***
“Artık Binyılcı Küreselist Tapınakçılar, sahneye çıktığına göre… Trump, bir gecede, Suriye’den çekilme kararını neden aldı? O gece olan, önemli gelişme neydi?” Bu sorunun cevabının bir kısmı, kendi içerisinde saklı. Şöyle ki… Kanaatimizce; Suriye'den çekilme kararı, “Binyılcı Küreselist Tapınakçılar”ın sahneye çıkışından yani 2001’den on altı sene sonra 2017’de verilmişti. Yani karar; sanıldığının aksine, bir gecede alınmadı. Somut olarak; yaklaşık, iki yıllık bir sürecin eseri… Daha öncesindeki teoriyi yazmıyoruz.

Yukarıda Sevgili Yasin; "Amerika, Suriye'den Çekiliyor mu? Yankee, Go Home!" kaydımızı görünce ne demişti? Dediği şuydu: “Birkaç ay önce; Ahmet abimiz, zaten durumu belirtmişti. Amerika’nın çekileceğini ve onun yerine yerleşmek için Fransa’nın, en büyük aday olduğunu.... O yüzden, bu videoyu izlemiyorum.”

Peki; bizim, bu konuyu, birkaç ay değil; yaklaşık iki yıl öncesinde görmemizin gerekçesi neydi? Bu sualin cevabı olarak; size, “Anti Kimyasal Operasyonu” konulu yazımızı önerelim. Zaten, Yasin de söz konusu kayda işaret etmekte. Tam tarihini hatırlayamıyoruz ama kaba bir belirlemeyle 2017'nin İlkbaharında, Şam'ın doğusunda yer alan, “Doğu Guta Kasabası”nda, Rejim Güçleri, şiddetli bir katliam yapıyorlardı. Haber bültenleri, yüz bin Gutalı çocuğun, ölüm beklentisi içerisinde olduğunu söylüyordu. Hatırladınız mı söz konusu haberi. Bu olayı, dünya seyrediyor; Türkiye ise yerinde duramıyor feryat ediyordu. Çünkü bölgede; Amerikan iddiasına göre Kimyasal Sarin Gazı kullanılmaktaydı. Tabii ki Türkiye'nin feryadı, bu katliamın durdurulmasıyla ilintiliydi. Fakat buna güç yetiremediğini de söyleyelim. Ama Ankara, hiç olmazsa oradaki yaralıları, ülkeye taşımak üzere bir faaliyet içerisine girdi. Ve bir kısım hastaları, Ankara'ya getirdiğini de hatırlıyoruz. Buna karşın; Batılılar, bu katliamı uzunca bir süre izlediler. Rusya da izleyenler arasındaydı, İran da…

Sonunda Amerikan Başkanı Trump, duruma itiraz etti. Ve Kimyasal gaz kullanan Rejim Güçleri üzerine, bir operasyon kararı aldı. Dediğine göre; Kimyasal gaz kullanımı, Amerika'nın kırmızı çizgisiydi ve Trump, bunu affetmeyecekti. Ve böylece Kimyasal Operasyonunun, PİAR’ını yapmaya başladı. Bugün, yarın derken; PİAR çalışması, bir haftayı geçti. Bu aradaki söylemin ve Başkan Trump’ın, öfkesine bakılırsa Amerika, bölgeye girecek ve silip süpürecekti. Ama denildiği gibi olmadı. Bir akşamüstü Trump, Twitter'dan operasyon emrini verdiğini duyurdu. Ertesi sabah; ajanslara düşen haber şöyleydi: Amerikan Savaş uçakları; yanına, Fransız ve İngiliz müttefiklerini de alarak, Rejime ait iki odağı vurdu. Bunların arasında, Kimyasal depolar ve askeri karargahlar vardı Hepsi bu kadardı ve birkaç saat içerisinde, operasyon bitmişti.

Operasyondan kısa bir süre sonra Trump, Suriye'den çekileceğini açıkladı, Trump’dan, yaklaşık bir yıl önce de Rusya, çekilme kararı almıştı.

Fakir, bu iki karardan hareketle Suriye Sorununun sona yaklaştığını görmüştük. Ve Trump'ın Operasyonunu Milat sayarak, şöyle demiştik “Suriye Tarihinde, Anti-kimyasal Operasyonun öncesi ve sonrasına hazır olmalıyız. Dememiz o ki zaman; Katastrof Aralığının, 2. Bölümünün son devresine erişmiş görünüyor. Yani “Yüzyılların Kaos Planı”nın karanlık sayfalarının sonuna yaklaştık.”

Ama hangi yüzyılların? Hatırlayacağınız gibi Tudor Hanedanlığından da ilk defa o makalede söz etmiştik. Ve Amerika'nın “3 Hanedan”ının en derinin, deşifre etmenin çabasıydı bizimkisi... “Amerika'nın diyoruz…” temel olarak bu “Üç Hanedan” yani Tudorlar, Stuatlar ve Windsorular; “Kaç Amerika var?” kayıtlarımızın başında anlatıldığı gibi aynı zamanda, İngiltere'nin de son üç Hanedanlığı olarak kayıtlı tarihte. İngiltere tahtına, en son oturan Windsorların öncesinde kalan “Tudorlar ve Stuartlar Neredeler?” sorusunun cevabı, Stuartlar üzerinden; “Amerika'dalar” şekilde verilmişti söz konusu, edilen “Milat” makalesiyle birlikte. Ve böylece; Stuartlar öncesinden Amerika'ya göçmüş olan Tudorları da gün ışığına çıkarmış oluyorduk. Zira kanaatimizce; Tudorlar, “Antikimyasal Operasyonu”yla dünya sahnesinde rol alma kararı almışlardı. İşte, bu yüzden Başkan Trump'ın; Guta Operasyonundaki şapkası, Tudor şapkasıydı; Windsor değil. Ama Vindsorlar, kendi şapkalarıyla vardı orada. Çünkü Amerikan uçaklarının yanında İngiliz uçakları da yer almıştı. Ve tabii ki Fransız uçakları da... Ara cümle olarak; Tudorların, Fransa kökenli olduğunu; Stuartlarla birlikte Tudorların da “Mısır Hanedan Ekolü”ne mensubiyetlerini de söylemiş olalım. Devamla yine burada; cevabını bilmediğimiz bir soruyu da ekleyelim: “Acaba; Birleşik Krallık Hava Kuvvetleri'nde Windsorlar mı yoksa Stuartlar mı etkin?”

Guta Operasyonunda; Tudorlar ile birlikte, Fransa'da sahaya inmiş oluyordu. Ve galiba Tudorlarla bir konuda anlaşmış olarak: Çin'de, “Kuşak ve Yol”a takılan Küreselcilerin, yeniden Amerika'yı ya dönmeleri hususunda bir mutabakattan söz etmek mümkün. Tudor şapkasını takmış olan Trump, onun yanında Fransız uçakları ve galiba Stuart pilotlarının kullandığı İngiliz uçakları, ortak operasyonuylla verilmek istenen bir uyarıydı. Ve Mevzu bahis uyarı, Kraliçe’yeydi. Çünkü… Hemen şunu söyleyelim; Tudorların, Eski Dünyaya dair, bir planları bulunmamakta… Bize göre; onların planı, Yeni Dünya üstüne… Zaten, bu nedenle çok geç bir vakitte çıkageldiler ya dünya sahnesine… Eski Dünya’ya gelme nedenleri de Yeni Dünya’daki paylarının, artık başat seviye çıkartılması noktasında, Vindsorları ikna etme çabasıydı. Yani Tudorlar; “Biz, Eski Dünyaya karışmayız. Sizde Yeni Dünya’ya karışmayın!” diyordu Windsorlar ve diğer Monarklara. Peki; Tudorları bu noktaya getiren faktör neydi? Tabii ki Küreselciler... Yukarıda değindiğimiz gibi… 2016 ABD Başkanlık Seçimlerinden sonra aldıkları Siyasi yarayla birlikte, 1993'te bina ettikleri “2. Çin Devleti” yani “Liberal Çin” göçünde; Küresel Para Hanedanı karşısında, Kraliçe’yi gördüler. Zira “Liberal Çin”in sahibi Küreselcilerdi; buna karşın,“Komünist Çin”in sahibinin, Windsor Sülalesi olduğunu, daha önce yazmıştık. Hatta Mao'nun, MI6 Ajanı olma ihtimalinden dahi söz ettiğimizi hatırlıyoruz. Sözün burasına, virgül koyup bir ara fasla geçelim. Buyrun!
***
DEVAM EDECEK…
1.091
Erişilen Kişi
55
Etkileşim
SerdarTpz
Mesajlar: 18
Kayıt: 17 Mar 2019, 11:15
 Teşekkür edildi: 11 sefer

Re: AHMET YOZGAT: YÜZYILCI HANEDAN, BİNYILCI TAPINAKÇI

Mesaj gönderen SerdarTpz » 21 Mar 2019, 21:55

AHMET AĞABEYİN PAYLAŞIMLARI FORUMDA DEVAM EDECEK KARDEŞLERİM...
Cevapla